بکرترین مکان های سافاری که هر کسی نمی تواند به آنجا برود!

نادرترین گردشگری حیات وحش

تماشای حیوانات وحشی در حال پرسه زدن در حیات وحش خودشان یا دنبال شکار دویدن آن ها، غذا دادن به کودکانشان و فیلمبرداری و عکاسی از این حیات وحش، امروزه بسیاری از افراد را به هیجان می آورد. گردشگری حیات وحش یا پیاده روی، راهپیمایی و ترکینگ به درون سرزمین های ناشناخته برای دیدن زندگی حیات وحش، برای عده ای از افراد تبدیل به عادت شده و همواره به دنبال آدرنالین بیشتر در این صحنه ها هستند. مجله الی گشت در این مطلب معروفترین تور و سفرهای گردشگری حیات وحش را برای تماشای حیوانات در زیستگاه طبیعیشان را، به شما معرفی می کند.

گردشگری-حیات-وحش- الی گشت

چه کسانی به دنبال گردشگری هیجان انگیز حیات وحش هستند؟

مطالب مرتبط:
این آرزوی هر شخصی است: دیدن حیات وحش کنیا!
تصاویری از ۲۰ مقصد بهاری برتر برای تماشای حیات وحش

امروزه مسافرانی پیدا می شوند که به دنبال سافاری هایی فراتر از سافاری همیشگی آفریقایی هستند. به دنبال گردشگری حیات وحش و مقصد های حیات وحش سریع تر، چالش بر انگیزتر و وحشی تر هستند. خیلی از افراد و گردشگران حیات وحش امروزه به دنبال رویارویی با حیوانات به شکل رو در رو در محیط زندگی طبیعی شان اند. این افراد مرزهای گردشگری حیات وحش را تغییر داده اند. تصور کنید که در اعماق آب های دیجوبوتی برای شنا با کوسه های والی رفته اید یا به قطب شمال سیبری سفر کرده اید تا با عشایر و گله های گوزن شمالی آن ها زندگی کنید.

گردشگری-حیات-وحش- Adventure Tours

گوزن شمالی در روسیه

در بالای دایره قطب شمال، عشایر اسکیموی گله دار در انتهای قطب سیبری زندگی می کنند. این عشایر پرورش دهنده گوزن شمالی هستند. برای رفتن به این مکان شما باید با قطار، اتوبوس و ترکول Trekol (یک کامیون غول پیکر) خود را به این سرزمین ناشناخته برسانید که در آن تعداد بسیار اندکی از مردم زندگی می کنند. عشایر این ناحیه با نام ننات The Nenets به تازگی به گردشگران حیات وحش ماجراجو اجازه ورود به مکان زندگیشان را می دهند و به آن ها نحوه زندگی خود را یاد می دهند.

هیجان چنین سفر ماجراجویانه ای بسیار بالاست. چرا که شما باید در منطقه تاندرای کاملاً یخ زده با درجه حرارت منهای ۵۰ درجه سانتیگراد زندگی کنید. ننات ها زندگی شان را بر پایه گله های گوزن شاخ دار شمالی می گذرانند. این مردم با گله های گوزن شاخ دار شمالی کوچ می کنند. ماهیگیری، پیاده روی و کمپ زدن با این مردم یک گردشگری حیات وحش هیجان انگیز و تجربه ای پر از آدرنالین است.

چگونه به این سفر بروید: از مسکو و سنت پترزبورگ به سمت این ناحیه، سفری ۱۵ روزه را با هزینه ای بالغ بر ۲،۸۸۰ دلار شروع کنید. حتی خدمات ویزا برای چنین سفری به شما داده می شود.

گردشگری-حیات-وحش- گوزن شمالی در روسیه

فیل های گابون

رفتینگ و بکپکینگ در وحشی ترین ناحیه پارک ملی ایویندو در گابون یک سافاری عادی نیست. کسانی که به این گردشگری حیات وحش پا گذاشته اند از گوریل های در بین درختان، فیل های جنگلی به اندازه چند متر در جنگل های دوردست و شامپانزه های شگفت انگیز نام برده اند. شناور بودن در میان جنگل های انبوه، رودخانه های خروشان و پر پیچ و خم با عمق تیره و بودن بر بالای مرتفع ترین آبشار آفریقایی بر روی یک قایق بادی به شما احساس بودن در دنیایی خارج از دنیای واقعی را می دهد.

در این ناحیه خبری از هیچ انسانی نیست. این سافاری تنها برای افراد ماجراجویی که تجربه های مشابه دارند انجام می شود. باید از قبل آمادگی لازم آن را داشته باشید.

چگونه به این سفر بروید: پکیج ۱۶ روزه این برنامه برای شرکت کننده ها باز است. قیمت ها از حدود ۴۵۰۰ دلار شروع می شود.

گردشگری-حیات-وحش- فیل های گابون

سفر به قطب شمال و دیدن خرس های قطبی

چشم انداز یخی و سرد و تندرای قطب را تصور کنید که با دیدن یک دریای سرد پر از نهنگ آبی کوچک، نهنگ قاتل و ساکنان ساحلی آن یعنی شیرهای دریایی است. تمام حیات وحش این ناحیه دلیل بر دور شدن شما از سواحل نروژ برای رسیدن به این ناحیه است. در بالای قله کوه یخ می توانید نگاهی به شاهکار قطب شمال، یعنی خرس قطبی با شکوه بیاندازید. تماشای آنها در حال قل خوردن بر وری یخ، نفوذ به آب های یخ زده و شنا در آن و دیدن کودکانشان در هنگام بازی این صحنه ها را غیر قابل توصیف کرده است.
کشتی های اعزامی به این ناحیه شما را در شهر معدن دور افتاده ای پیاده می کنند.

چگونه به این سفر بروید: یک کمپانی در نروژ این تورها را به صورت پکیج های ۱۰ روزه یا ۶ روزه برای دیدن خر س های قطبی برگزار می کند.

گردشگری-حیات-وحش - Polar Bears

دیدن کلونی پنگوئن ها در آنتارکتیما و جنوب جورجیا و جزایر فالکلند

در میان یخچال های یخ و کوه های برفی به اندازه شهرهای کوچک، نمای هزاران پنگوئن امپراتور، نفس را در سینه هایتان حبس می کند. پنگوئن های امپراتور، شاید بزرگترین گونه پنگوئن باشند، اما پنگوئن های شاهزاده کوچکتر، گوی سبقت را از آن ها ربوده اند. پرهای رنگارنگ و درخشان در اطراف گردن و قفسه سینه آن ها را بیشتر به پنگوئن های فتوژنتیک تبدیل کرده است. جنوب غربی جورجیا، بزرگترین مستعمره پنگوئن امپراتور در جهان است. اگر خوش شانس باشید در این سفر پنگوئن هایی با دیگر نژاد ها را هم خواهید دید.
چگونه به این سفر بروید: سفر ۲۲ روزه به دریای دوردست با گروه G Adventures می تواند این شانس را به شما بدهد. این سفرها از مونته ویدئوو اروگوئه شروع و به Ushuaia آرژانتین ختم می شود.

گردشگری-حیات-وحش - پنگوئن امپراتور

دیدن خرس های غول پیکر پاندا در کوه های چین

در این سفر گردشگری حیات وحش، به طور شاخص برای جستجوی پانداها به درون کوه های مینشان Minshan در استان سیچوان و تیبتان پلاتیو Tibetan Plateau آخرین زیستگاه وحشی پاندای غول پیکر می روید. یک طبیعت کاملاً بکر و محافظت شده که توسط سازمان WWF حمایت می شود. این منطقه حیات وحش، زیستگاه گونه های دیگر جانوری مانند دیگر خرس ها، بز کوهی، گوسفند آبی رنگ و میمون های طلایی است. دیدن آخرین بازمانده های پانداهای وحشی که در محیط زیست خود زندگی می کنند، تنها نصیب گردشگران خوش شانس شده است. به هرحال، این سفر به شما راجع به نحوه زندگی آن ها آموزش می دهد و شاید شانس دیدن آن ها را نیز پیدا کردید.

گردشگری-حیات-وحش- پاندای غول پیکر

چگونه به این سفر بروید: برای یک سفر ۱۲ روزه به درون طبیعت این ناحیه ثبت نام کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد