بلیط هواپیما

گردش در باغ معجزه

باغ معجزه دبی

باغ معجزه دبی با بیش از ۴۵ میلیون گل پر شده و پارکی باشکوه است که در آن رنگ ها با بوی خوش گل ها در هم آمیخته اند. باغی گلی در وسط بیابانی شنی قرار دارد، به واقع، این پارک پارکی منحصر بفرد است. دمای هوا در دبی زیاد است و پرورش گیاهان سبز در این بیابان سخت است و همه این دلایل باغ معجزه را پارکی خاص و منحصر بفرد می کند. پارک معجزه گل آرایی هایی به شکل قلب، ستاره، هرم و دایره دارد که زیبایی پارک را صد چندان کرده اند. وقتی وارد باغ معجزه می شوید، بوی فرحبخش گل ها را استشمام می کنید و شیفته گل آرایی های زیبای این پارک می شوید. با الی گشت همراه باشید تا شما را با این پارک بیشتر آشنا کنیم

مطالب مرتبط:
دبی، تجربه اسکی در بیابان
دبی و دیدنی هایی بی‌شمار
باغ معجزه دبی

فاز اول پروژه باغ معجزه در توافقی بین دبی لند و طرف قرارداد و توسعه و تکمیل آن، تحت توافق شرکت آکار انجام شد و در این قرارداد هزینه این پروژه ۱۱ میلیون دلار تخمین زده شده بود. فاز اول در فوریه ۲۰۱۳  به پایان یافت که از ۲۱۰۰۰ متر مربع طراحی چشم اندازهای افقی و عمومی با طراحی خاص خود تشکیل شده بود، این فاز با ۴۰۰ کارگر در طول ۲ ماه تکمیل شد . فاز دوم پروژه از اواسط ژوئن ۲۰۱۳ آغاز و در اکتبر ۲۰۱۳ به پایان رسید که شامل اضافه کردن ساعت گلی، باغ پروانه، فروشگاه و مسجد و افزایش مساحت پارک و پارکینگ بوده است.

باغ معجزه در منطقه دبی لند واقع شده و در حال حاضر ۲۵ میلیون گل دارد. این پارک ۷۲۰۰۰ متر مربع مساحت دارد و در روز ولنتاین ۱۴ فوریه ۲۰۱۳ افتتاح شده است.پارک پیاده رویی به طول ۴ کیلومتر دارد و گل آرایی های زیبا هم در هر دو سمت این مسیر قرار گرفته اند. در این پارک چترهای کوچک آویزان تعبیه شده که از آن ها برای سایبان استفاده می شود و پیاده رو ها با قوس های قلبی شکل تزئین شده اند.چمن های این پارک با گل آرایی زیبا و رویایی به شکل قلب و ستاره در آمده اند که تماشای این مناظر واقع چشم نواز است. از دیگر جاذبه های دیدنی پارک، هرم های گل ۱۰ متری ، ماشین های قدیمی تزئین شده با گل و استخر پارک است.

باغ معجزه دبی

این پارک دیواری با تزئین گلی به طول ۱ کیلومتر دارد که در حاضر هم بر روی این دیوار در حال گل کاشتن هستند چون می خواهند این دیوار به رکورد بزرگترین دیوار گلی جهان برسد و در کتاب گینس ثبت شود، همچنین تصمیم بر این شده که در این پارک بزرگ ترین ساعت گلی جهان هم ساخته شود. در این پارک برای آبیاری گیاهان از سیستم آبیاری سازگار با محیط دوست استفاده می شود؛ به این صورت که برای آب دادن به گیاهان از آب فاضلاب برای آبیاری قطره ای گیاهان استفاده می شود. برنامه های دیگری مثل پارکینگ چند طبقه، فروشگاه سوغاتی، رستوران و مغازه های خرده فروشی هم برای این پارک در نظر گرفته شده است. پارک معجزه به دلیل گرمای شدید از اواخر می تا سپتامبر بسته می شود. باغ معجزه از زیباترین محل ها برای بازدید در دبی است پس در هنگام سفر به این شهر گردش در این پارک را از دست ندهید.

باغ معجزه دبی

منبع: hubpages.com

معرفی هتل ۵ ستاره میلینیوم پلازا در دبی
معرفی هتل ۵ ستاره میلینیوم پلازا در دبی
با هایپرلوپ مثل برق و باد جابه جا شوید!
با هایپرلوپ مثل برق و باد جابه جا شوید!
معرفی هتل رامادا دیرا دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل رامادا دیرا دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل سافرون بوتیک دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل سافرون بوتیک دبی | ۴ ستاره