گشت و گذار در سوچی با قطار و اتوبوس

راهنمای استفاده از قطار و اتوبوس در سوچی

سوچی یکی از دیدنی ترین شهر های روسیه است که سالانه گردشگران بسیاری را جذب می کند. بهد از المپیک ساب ۲۰۱۴ سوچی بیش تر از قبل شناخته شد. الی گشت در این یادداشت به مسافرانی که به این شهر سفر می کنند راهنمایی از سفر با قطار و اتوبوس را ارائه می دهد.

مطالب مرتبط:
راهنمای شکم گردی در سوچی
نمایی نزدیک از مراکز خرید سوچی
minibus in sochi

اتوبوس / مینی بوس (مارشراتکا)

برخلاف شهرهای دیگر هم سایز این شهر در روسیه ، سوچی اتوبوس برقی یا تراموا ندارد. سیستم حمل و نقل اتوبوسی اولیه بعد از فروپاشی اتحاد شوروی به اتوبوس ها و مینی بوس های کوچک تر خصوصی تبدیل شد. مینی بوس ها تقریبا مسیرهای اتوبوسی موجود را، با اضافاتی ناچیز اما کاربردی، دوبرابر می کنند. این سرویس پر رفت و آمد و نسبتا ارزان است، و آن را به رایج ترین روش حمل و نقل در سوچی تبدیل می کند.

تا سال ۲۰۱۴ مسئولان شهری برنامه داشتند برای اتوبوس ها علائم انگلیسی تهیه کنند و حتی راننده های انگلیسی زبان بگذارند. اما تا به حال هیچ یک از این اقدامات انجام نشده است. بنابراین ، مثل همه مناطق دیگر روسیه اینجا هم حواستان را جمع کنید که از ایستگاه خود جا نمانید.

مهم ترین مسیرهای اتوبوس/ مینی بوس در این شهر به قرار زیر است:

 • ۳k – از ترمینال مرکزی اتوبوس تا ماتسستا (Matsesta)
 • ۱۲- از بیتخا (Bytkha) تا ماتسستا
 • ۱۷ – از ترمینال مرکزی اتوبوس تا نوایا زاریا (Novaya Zarya) (اتوبان سوچی مرکزی)
 • ۲۲K – از ترمینال مرکزی اتوبوس تا بیتخا
 • ۳۶ – از بندرگاه سوچی تا مامایکا (Mamayka)
 • ۴۷K – از ترمینال مرکزی اتوبوس تا خیابان ترنسپورت نایا (مرکز خرید الیمپ)
 • ۵۷ – از ایستگاه قطار آدلر تا Imeretinskaya Lowland و Vesyoloe ( تا مرز آبخازیا (Abkhazia))
 • ۶۴ – از مامایکا تا کادپستا (Kudepsta) از مسیر سوچی مرکزی، ماتسستا و خوستا (Khosta)
 • ۹۹ – از ایستگاه قطار سوچی تا خیابان وینوگرادنایا (Vinogradnaya) (اتوبان سوچی مرکزی)
 • ۱۰۵ – از ترمینال مرکزی اتوبوس ها از مسیر نواحی ماتسستا، خوستا و آدلر تا فرودگاه بین المللی سوچی، بعد به سمت آلپیکا – سرویس (Alpika – Service) بخشی از کراسنایا پولیانا (Krasnaya Poyana). انوبوس ۱۰۵K فقط به فرودگاه می رود.
 • ۱۰۶ – از ایستگاه قطار سوچی به سمت تروت فارم (Trout Farm) از مسیر فرودگاه بین المللی سوچی
 • ۱۲۵ – از ترمینال مرکزی اتوبوس به سمت Imeretinskaya Lowland از مسیر ماتسستا، خوستا و آدلر.
 • ۱۳۰ – از ایستگاه قطار آدلر به سمت تروت فارم
 • ۱۳۵ – از آدلر (بازار) به سمت کرانسنایا پولیانا
 • ۱۵۵ – از ترمینال مرکزی اتوبوس به لازاروسکو (Lazarevskoe) از مسیر بیشتر بخش های ناحیه لازاروسکو (داگومیز(Dagomys)، واردان (Vardane)، لو (Loo) و غیره)
 • ۱۶۷ – از ترمینال مرکزی اتوبوس به آدلر (بازار / مرکز خرید نوی وک (Novy Vek Mall))

اعداد ۱ تا ۹۹ روی  اتوبوس ها/ مینی بوس ها به این معناست که کرایه آن برای تمام فواصل ثابت و RUB 9 است. در اتوبوس / مینی بوس های با اعداد ۱۰۰ به بعد با توجه به بعد مسافت طی شده سیستم کرایه متغیر برقرار است.

Train in sochi

قطار

طول ۱۰۵ کیلومتری سوچی بزرگ، خط آهن را یه یکی از سریع ترین و مناسب ترین وسایل حمل و نقل برای سفر میان مناطق شهری تبدیل کرده است. برای مدت های زیادی تنها خط سفر تواپس به آبخازیا در سوچی قرار داشت و پنج ایستگاه اصلی، چهار ایستگاه کوچک و ۲۸ سکوی حرکت در محیط کلان شهر را به هم متصل می کرد. برای آماده سازی المپیک ۲۰۱۴ ، RZD دو خط جدید (از آدلر به فرودگاه و از ایمرتینسکایا لولند به کراسنایا پولیانا) به طول کلی ۴۸ کیلومتر و با ۵ ایستگاه و سکوی جدید احداث کرد.

در سال های اخیر سیستم قطارهای پر رفت و آمد سوچی دائما در حال بهبود بوده است و از مدل استاندارد الکتریکای روسی به مدل های مدرن و راحت تبدیل شده است. بیشتر آنها ازآدلر (یا ترمینال مرکزی سوچی) به تواپس می روند و برمی گردند. همچنین روزانه یکی دو قطار به Kransnodarand Maykop حرکت دارد. یک حرکت معمولی الکتریکا (۱ ساعت و ۴۵ دقیقه) از سوچی به لازاروسکو ۴۵RUR  هزینه برمی دارد. بلیط قطار پر رفت و آمد مدرن گران تر است : ۱۰۰ – ۲۰۰ RUB با توجه به درجه آن، اما سریع تر هم هست (۵۰ – ۷۰ mins). اگر از آدلر به لازاروسکو (۲ h 20  برای یک حرکت معمولی الکتریکا) می روید انتظار ۴۰ درصد هزینه بیشتر را داشته باشید.

در حالی که فصل داغ تابستان قطارهای بین منطقه ای بیشتری را روانه سوچی می کند، از تعداد قطارهای محلی در این مدت کاسته می شود. بنابراین، تنها شش قطار محلی در طول این مدت حرکت دارند (در مواقع دیگر ۱۶ قطار). خبر خوب اینکه هر قطار راه دور در ایستگاه های آدلر، خوستا، سوچی ، لو و لازاروسکایا هم توقف خواهد داشت، پس می توان با این قطار در داخل شهر هم سفر کرد. خبر بد اینکه برای هر بار خرید بلیط قطار راه دور به پاسپورت نیاز دارید.

چگونه در تایلند موتور کرایه کنیم؟
چطور از فرودگاه بیرمنگام انگلیس به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه لیورپول به مرکز شهر برویم؟
معرفی تاکسی های اینترنتی در کشورهای مختلف

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code