alexaa

قابلیت جدید گوگل مپ; مسیریابی با چندین توقف

امکانات گوگل مپ

 

اگر تنها یک نرم افزار وجود داشته باشد که کاملا نحوه سفر کردن ما را تغییر داده باشد، آن گوگل مپ است .

برنامه ریزی هر سفری تنها با چند کلیک میسر می شود و تا زمانی که شارژ گوشی شما تمام نشود شانس زیادی برای گم نشدنتان وجود دارد. و حالا حتی با اضافه شدن قابلیت جست و جوی چند مسیر و توقف در مقاصد مختلف  ، مسیریابی سفر بعدیتان راحت تر هم شده است .

مطالب مرتبط:
سفری آرام و بی دغدغه با اپلیکیشن FlyFeet
Trip Connect ، سرویس جدید Trip Advisor

در گذشته بیشتر فعالیت نقشه های گوگل ترکیبی از دستور العمل های  یک مسیر مستفیم از نقطه A به نقطه B و یا یک مجموعه گردآوری شده از حرکت های قدم به قدم کل سفر بود . گوگل مپ در آخرین پستی که در وبلاگش به اشتراک گذاشته ، توضیح داده که دقیقا به چه شکلی یک برنامه سفر با هر تعداد توقف در طول مسیر بسازیم .

شما گزینه ” اضافه کردن توقف ” ( Add Stop ) را در منو پیدا می کنید و می توانید حتی قبل از شروع جست و جو از آن استفاده کنید . ( اگر در پیدا کردن آن مشکلی دارید از راهنمای قدم به قدم پست وبلاگ گوگل کمک بگیرید ) .

۱٫ گوگل مپ را باز کنید

۲٫ بر روی Directions کلیک کنید .

۳٫ بر روی نقاط مختلف نقشه کلیک کنید ، یک آدرس تایپ کنید و یا اسم مکانی را اضافه کنید .

۴٫ برای اضافه کردن چندین مقصد ، یک نقطه شروع اضافه کنید و یک مقصد نهایی ، سپس بر روی Add کلیک کنید . برای عوض کردن ترتیب مقاصد بر روی هر کدام کلیک و به ترتیب دلخواه جا به جا(Drag)  کنید  .

۵٫ یکی از گرینه های : Driving ، Transit یا Walking  را انتخاب کنید .

توقفی کوتاه در کنار جاده برای صرف ناهار هیچ وقت به این آسانی نبوده است .

این قابلیت جدید فعلاً فقط برای کاربران اندروید در دسترس است ، اما طبق قول گوگل این قابلیت برای کاربران اپل نیز در راه است .

منبع : travelandleisure.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد