نکات طلایی و کاربردی برای گیاهخواری در سفر

گیاه خواری در سفر

آیا شما گیاهخوار هستید و در عین حال سفر کردن را هم دوست دارید؟ به هر حال امری که برای همه ی ما روشن می باشد این است که در سفر هر ماده ی غذایی برای شما آماده و مهیا نیست و عملا انتخاب های شما در بین تنوع غذایی خاص منطقه ای که به آن سفر می کنید، محدود می شود. افرادی که دارای رژیم غذایی خاص هستند و یا گیاه خوار هستند ممکن است تا با مشکل مواجه شوند. به هر حال، پیدا کردن غذای مناسب یک مشکل وقت‌ گیر و خسته کننده است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که گیاه ‌خواری را پیشه کرده اید و نمی‌ خواهید که گیاه خواری خود را در سفر کنار بگذارید، با ما همراه باشید زیرا، ما امروز می خواهیم در الی گشت برای گیاه خواری در سفر نکاتی را برای شما بازگو نماییم تا شما با استفاده از آن ها بتوانید رژیم غذایی گیاه خواری خود را به راحتی حفظ نمایید.

پینترست

تحقیق کنید!

مطالب مرتبط:
گزینه های گیاهخواری در سفر به اروپا
خوشمزه ترین غذاهای گیاهی در کشورهای مختلف
نکاتی که هر گیاه خواری قبل از سفر باید بداند

برای حفظ رژیم گیاه خواری خود در سفر حتما قبل از سفر تحقیقات جامع و کاملی را انجام دهید تا در هنگام سفر حداقل بدانید که قرار است از نظر خورد و خوراک و مواد غذایی با چه مواردی روبرو شوید و حتی ممکن است که چه فقدان هایی را داشته باشید. امروزه یکی از ترندهای مورد استقبال و همیشگی شبکه های اجتماعی، عکس غذاها، مواد غذایی و در کل شاخه های مختلفی از غذا است که در نهایت به شما اطلاعات بسیار زیادی را درباره ی غذاها می دهند. به طور مثال، دو شبکه ی اجتماعی بسیار معروف و محبوب پینترست (pinterest) و اینستاگرام (instagram) که بسیار مورد علاقه ی همه ی اقشار است، پر شده اند از تصاویر غذاهای مختلف و اطلاعات مربوط به آن ها.

شما اگر تنها ۲ روز هم وقت بگذارید و در میان علاقه مندی های خود این عکس ها ومطالبشان را مورد بررسی گهگاهی خود نیز قرارد دهید، اطلاعات خوب و بسیار کاربردی را می توانید به دست آورید. شما می توانید با استفاده از قابلیت هشتگ # خیلی زودتر و برنامه ریزی تر شده به مطلب مورد نظرتان نیز در این شبکه ها برسید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که #گیاه_ خواری و یا vegantravel# را در قسمت جستجو وارد نموده و بعد تایید را بزنید و با انواع و اقسام اطلاعات و تجربیات مردم در این زمینه روبرو شوید.

البته می توانتید اسم مقصد خودتان را د در کنار واژه ی vegan نیز جستجو کنید تا نتایج مورد نظر خودتان را دریافت نمایید. پست ها و پین های پینترست و اینستاگرام از این رو می توانند خیلی برای شما کمک کننده باشند که مردم بدون واسطه نیز در ابه اشتراک گذاری تجربیاتشان در این شبکه ها اقدام نموده اند و شما به نتایج صادقانه تری خواهید رسید. البته از گوگل کردن و سرچ کردن هم نباید غافل شوید.

اینستاگرام

مراکز گیاه خواری مقصد خود را شناسایی نمایید!

صبر کنید! هنوز هم تحقیقات ادامه دارد. یکی از اقدامات مثبتی که شما می توانید قبل از سفر انجام دهید و در نتیجه گیاه خواری در سفر خوبی داشته باشید و در نتیجه ی آن بتوانید اصول تغذیه ی خود را به راحتی حفظ نمایید این است که انجمن ها، گروه ها و یا افراد بومی فعال در زمینه ی گیاه خواری را پیدا کنید و وقتی یه مقصدتان رسیدید، با آن ها در ارتباط باشید و از راه کارهای آنان استفاده نمایید.

جستجوی کار آن ها در کنار گیاه خواری و یا vegan می توانید به نتیجه برسید. البته جستجوی وبلاگ و سایت نیز در این رابطه به شما کمک می نماید تا بتوانید در نهایت راهی برای ارتباط با این افراد پیدا کنید.

تحقیق کنید!

با اپلیکیشن های مخصوص گیاه خواری آماده شوید

برای گیاه خواری در سفر می توانید از اپلیکیشن هایی همچون: Happy Cow، Vegan Xpress، Vegman، AirVegan، VeganXpress، Veganagogo، Vegan Yum Yum، Go Vegan و Day Vegan Kickstart استفاده نمایید.

با اپلیکیشن های مخصوص گیاه خواری آماده شوید

اطلاعات تغذیه ای خود را به محل اقامتتان اطلاع دهید

به هر حال شما در حین سفرتان قرار است در مکانی اقامت کنید و تنوع این مکان ها از هتل، هاستل، مهمان خانه، خانه ی اقوام و دوستان و از این قبیل موارد که بیشتر نمی شود و از این رو باید بدانید که یکی از راه های راحتی در گیاه خواری در سفر این است که یا از منوی آن ها مطلع شوید و یا این که به آن ها اطلاع دهید و شامل منوی ویژه ی آن ها استفاده نمایید. در شرح خدمات هر هتلی، این موارد به صورت کامل توضیح داده شده است. البته بیشتر ایرلاین های بزرگ نیز دارای این ویژگی نیز هستند که منوهای مختلفی برای رژیم های مختلف از جمله، رژیم گیاه خواری را به مسافرانشان ارائه دهند. در نهایت اگر هم به نتیجه ی خاصی نائل نشدید، در صورت امکان مسئولان پیشنهادی به شما دهند یا شما را از نبود مشکل در این موضوع مطمئن سازند.

مراکز گیاه خواری مقصد خود را شناسایی نمایید!

میوه

یکی از بهترین مخلوقات خداوند که در گوشه گوشه ی این جهان خاکی در انواع و اقسام مدل های مختلف پیدا می شود، میوه است. میوه هم کالری کم و مثبتی دارد و هم به علت دارا بودن فیبر بالا و ارزش غذایی بسیار زیادش، بسیار بسیار مورد علاقه ی افرادی که دارای رژیم های غذایی خاص هستند و یا کلا گیاهخوار هستند، می باشد. معمولا، گیاه‌ خواران بسیار علاقه دارند تا هر روز صبحانه ی خود را با صبحانه ی پر از میوه شروع کنند و صبحی پر میوه داشته باشند.

شما می توانید میوه ها را در شرایطی کمی خنک تر با خود به همراه ببرید و در طول سفرتان هر کجا که گرسنه شدید، از این ماده ی غذایی خوشمزه استفاده کنید. هر وقت هم که تمام شد با میوه های تازه ی مقصدتان آن ها را جایگزین نمایید.

خلاصه این که هر وقت که همسفرانتان گرسنه شدند و خواستند ساندویچ و یا میان وعده ای بخورند که در رژیم غذایی شما جایگاهی نداشت، شما هم پایه ی آن ها باشید و در حالی که آن ها مواد غذایی مورد علاقه ی خود را نوش جان می کنند، شما هم از میوه های خوشمزه ی همراهتان و یا میوه های موجود در آن مکان را میل کنید.

اطلاعات تغذیه ای خود را به محل اقامتتان اطلاع دهید

کلمات کلیدی غذایی مقصد خودتان را یاد بگیرید

یکی از تقلب هایی که می توانیم به شما بگوییم تا در طول گیاه خواری در سفر آن هم به صورت موفق داشته باشید این است که کلمات کلیدی و کاربردی غذایی و رژیم مخصوصتان و علی الخصوص اصطلاحات گیاه خواری را که به صورت ویژه در مقصدتان مورد استفاده قرار می گیرد را فرا بگیرید. به هر حال این حقیقتی غیر قابل کتمان است که گیاه خواری در سفر بدون دانستن جملات و کلمات کلیدی مقصدتان واقعا غیر ممکن است.

در نظر داشته باشید که امکان دارد که در برخی از کشورها و حتی در بسیاری از شهرهای خودمان، آشنایی با گیاه خواری و البته خام گیاه خواری وجود نداشته باشد و توضیح دادن آن هم سخت باشد و در نهایت وقت گیر به همین دلیل، استفاده از پاسخ های احتمالی که حکم میان بر را برای شما در مکالماتتنان دارد را هم نباید دست کم بگیرید. به طور مثال اگر پرسیدند که چرا گوشت و یا هر نوع ماده ی پروتئینی را مصرف نمی کنید می توانید بگویید که دستور پزشک است و یا شما پرهیز غذایی دارید. به همین سادگی!

البته اگر مقصدتان خارجی است، حتما عبارات مورد نظر خود و جواب های احتمالی را جستجو کرده و در موبایل و یا دفترچه یادداشت خود داشته باشید. مثلا مقصد شما کشوری انگلیسی زبان است؛ پس حتما این سوال را بلد باشید که: رستوران شما منوی گیاه خواری دارد یا خیر؟ یا آیا در این غذا از گوشت و محصولات پروتئینی استفاده شده است یا نه و سوالاتی از این قبیل و البته تاکید می کنیم، ۲ وجه پاسخ های احتمالی که شما ممکن است در جواب سوالتان از طرف فرد مقابل دریافت نمایید.

آشپزخانه

آشپزخانه

یکی دیگر از راه حل هایی که برای جلوگیری از بروز مشکل در اصول گیاهخواری در سفر می توانیم به شما پیشنهاد کنیم این است که خودتان مشکل خود را حل نمایید و این مهم این گونه به تحقق می پیوندد که شما دارای یک آشپزخانه باشید!

باید توجه داشته باشید که گیاه خواری در سفر با برنامه‌ ریزی درست و البته حوصله امکان ‌پذیر است و برای این که برنامه هایتان به درستی پیش برود، امکاناتی را برای خود به وجود بیاورید که یا مکان اقامتتان دارای آشپزخانه باشد یا مثلا با خود اجاق سفری و چند دست قابلمه کم وزن سفری با خود ببرید. غذایتان را خودتان بپزید گاهی اوقات راحت ترید بنابراین این کار هم می تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد.

گیاه خواری در سفر

برخی از مواد غذایی گیاهی را با خود ببرید

مواد غذایی همچون سویا، حبوبات، خمیر توفو و انواع میوه های خشک شده می توانند تا شما را در سفر همراهی کنند تا وسایل مهم برای آشپزی خود را در اختیار داشته باشید. البته اگر شکل سفر شما با مشاین و خوردرو است یا می خواهید که به مقصد کوتاهی سفر ‌کنید، می توانید با همراه بردن مقداری مواد غذایی و مواد اولیه و میان‌ وعده‌ های کوچک طبیعی و سبزیجات، خودتان را در طول سفر سیر و البته راضی نگه دارید.

باور کنید که این مواد غذایی نه تنها در مقاصد نزدیک بلکه در مقاصد طولانی هم برای شما کارساز هستند زیرا فاسد نمی شوند و خشک هستند و گیاه خواری در سفر را برای شما تسهیل می سازند.

آشنایی با غذاهای معروف بنگلادش
آشنایی با غذاهای معروف بنگلادش
بهترین غذاهای خیابانی آگرا برای شکم گردی
بهترین غذاهای خیابانی آگرا برای شکم گردی
خوشمزه ترین غذاهای اتریشی
خوشمزه ترین غذاهای اتریشی
بهترین کافه های استانبول
بهترین کافه های استانبول

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code