alexaa

گیم آو ترونز در این مناطق ساخته شد + تصویر

لوکیشن های سریال گیم آو ترونز

شاید سریال گیم آو ترونز را دیده باشید یا دست کم مطمئنا نام آن را شنیده اید. این سریال بر اساس کتابی به نام (شعری از یخ و آتش) ساخته شده است. این سریال پر طرفدار در نقاط مختلفی از دنیا فیلمبرداری شده است و سازندگان آن برای ساخت چنین سریال تاریخی ای، به مناطق مختلفی از جهان سفر کرده اند. در این مطلب جالب از الی گشت می خواهیم لوکیشن های سریال گیم آو ترونز را به شما نشان دهیم:

  • قلعه ی وارد در ایرلند شمالی (Castle Ward)

قلعه ی وارد، بنایی تاریخی متعلق به قرن هجدهم میلادی است که در نزدیکی روستای استرانگفورد در کانتی داون قرار دارد، در این سریال، خاندان استارک در این قلعه زندگی می کردند.

قلعه ی وارد | لوکیشن گیم آو ترونز
  • کوه های مورن در ایرلند شمالی (Mourne Mountains)

مطالب مرتبط:
دیدنی ترین لوکیشن های تاریخ سینما; ارباب حلقه ها
لوکیشن های واقعی فیلم های ترسناک

کوه های زیبای مورن در جنوب شرقی ایرلند قرار گرفته اند و یکی از لوکشین های سریال گیم آو ترونز به عنوان خانه ی دوثراکی ها هستند. این منطقه در زمان های گذشته با ادبیات دان های مشهوری مانند C.S lewis که نویسنده ی آثار معروفی مثل «شیر» و «ساحر و کمد لباس» بوده است، اخت شده است.

کوه های مورن در ایرلند شمالی
  • مدینا در مالتا (Mdina)

مدینا، پایتخت مالتا و شهری قرون وسطایی با دیواره ها و استحکامات سنگی است. از این شهر به عنوان محل پایتخت پادشاهی وستروس فیلمبرداری شده است.

مدینا در مالتا | گیم آو ترونز
  • قلعه مانوئل در مالتا (Fort Manoel)

قلعه ی مالتا بین سالهای ۱۷۲۳ و ۱۷۵۵ توسط شوالیه های مالتا ساخته شد و تا اواخر سال ۱۹۰۶ هم به عنوان یکی از تاسیسات فعال ارتش از آن یاد می شد. در سریال گیم آو ترونز از این قلعه به عنوان «Sept of Baelor» یعنی مقدس ترین مکان وستروس و دراماتیک ترین صحنه ی فصل اول یاد شده است. این قلعه یکی از محبوبترین لوکیشن های سریال گیم آو ترونز است.

قلعه مانوئل در مالتا | گیم آو ترونز
  • قلعه ی Fort Lovrijenac در کرواسی

قلعه ی Lovrijenac قلعه ای با ابهت است که در روی صخره های بیرون شهر دوبرونیک قرار گرفته است و دیوارهایی کاملا ضخیم و به ارتفاع ۱۲ متر دارد. نمایش هملت در تابستان در این قلعه برپا می شود اما به خاطر اهداف سریال، به عنوان Red Keep که اقامتگاه پادشاه آندالس است، از ان استفاده می شود.

قلعه ی Fort Lovrijenac در کرواسی

برای داشتن بکرترین لوکیشن های سریال گیم آو ترونز، چه جایی بهتر از ایسلند؟ صحنه های Frostfangs و the Fist of the First Men، در یخچال های طبیعی پارک ملیVatnajökull   در ایسلند گرفته شده اند.

پارک ملی Vatnajökull در ایسلند
  • دوبرونیک در کرواسی

در فصل دوم این سریال، دوبرونیک به عنوان مرکز پادشاهی به جای مالتا جاگذاری شد. این شهر زیبای کروات، در سال ۱۹۷۹ توانست در فهرست میراث جهانی یونسکو خود را جای دهد و به همین دلیل، از نظر سازندگان این سریال به عنوان یکی از اصلی ترین لوکیشن های سریال گیم آو ترونز انتخاب شد.

دوبرونیک در کرواسی
  • بندر بالینتوی در ایرلند شمالی (Ballintoy Harbour)

بالینتوی نام روستایی کوچک در شمال ایرلند است که با اینکه فقط چند صد نفر در آن زندگی می کردند اما به اندازه ای موقعیت خوبی در نقشه داشت که در جزیره آیرون به عنوان سمبل بندر Pyke انتخاب شد.

بندر بالینتوی در ایرلند شمالی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد