حتما ببینید: مولیس، راز سر به مهر ایتالیا

سفر به مولیس (Molise)

همه ی ما ونیز، سیسیل و توسکانی را می شناسیم اما آیا تا حالا از مولیس چیزی شنیده اید؟ مولیس ناشناس ترین منطقه ی ایتالیا است که حتی در بین مردم این کشور هم ناشناخته است. سرزمین گرگ ها و گرازها، سرزمین ارواح و جایی که در تله ی زمان گیر افتاده است. مناظر بکر، سواحل دیدنی و کوه های با قله های پوشیده از برف آن در کنار بناها و قلعه های تاریخی، با شهر پمپئی رقابت می کند. تنها تفاوت این است که مولیس از آنجا خلوت تر است. می خواهیم قبل از سفر به مولیس شما را با حقایقی از آن، آشنا کنیم. با الی گشت باشید:

سفر به مولیس
  • خودتان را برای غذاهای پر پروتئین آماده کنید!

مطالب مرتبط:
کلیسای جامع فلورانس، سمبل نبوغ ایتالیایی
قلعه های قدیمی ایتالیا رایگان به مردم بخشیده می شوند!

مولیس سرزمین مردمانی است که مرتبا در فصل های تابستان و زمستان جای خود را تغییر می دهند و به همین دلیل، دام های بسیاری دارند. این موضوع و کوهستانی بودن منطقه باعث شده تا آنها شغل دامداری را برای خود انتخاب کنند و به همین دلیل، همه  ی غذاهای آنها از مشتقات محصولات دامی مثل شیر و ماست است. علاوه بر این، این منطقه نوعی پنیر خوشمزه به نام caciocavallo تولید می کند که به دلیل شکل اشک مانندش به آن پنیر اشکبار هم می گویند.

  • مولیس در سال ۱۹۶۳ تاسیس شد

مولیس در دوران های مختلف تحت سلطه ی سلطنت های مختلفی مثل اسپانیولی ها، رومی ها و اسلاوها بوده است و بارها مورد حمله قرار گرفت تا اینکه در سال ۱۹۶۳ بالاخره موفق شد تا استقلال خود را بدست آورد. مردم مولیس، هر سال روز جدایی شان را جشن می گیرند.

مناطق تاریخی مولیس
  • ورودی شهر شما را یاد شهر مردگان می اندازد

یکی از نکاتی که هر کسی قبل از سفر به مولیس باید بداند، در مورد ورودی شهر است. ورودی شهر پر است از روستاهای قرون وسطایی و قلعه های متروک. مردم این منطقه سال ها به خاطر اتفاق افتادن زلزله های پی در پی، از آنجا مهاجرت کردند و به همین دلیل آنجا به جایی متروک تبدیل شد. وقتی قدم به ورودی مولیس می گذارید، با اسب های وحشی ای روبرو می شوید که آزادانه در حال گردش هستند، گویی این اسب ها تنها ساکنان مولیس اند…

  • مولیس کوچک است اما همه چیز دارد

شاید مولیس دومین منطقه ی کوچک ایتالیا باشد اما همه چیز در دل خود دارد از دریا گرفته تا رودخانه، دریاچه، کوه و جنگل. یک رانندگی کوچک یک ساعته از مولیس، شما را به سواحل دیدنی آدریاتیک می رساند و از آنجا می توانید آبهای کریستالی دریا را ببینید و از یکی از تمیزترین آبها برای غواصی نهایت استفاده را ببرید.

دریای مولیس
  • بسیاری از مردم مولیس ایتالیایی صحبت نمی کنند

اگر خواستید در یکی از رستوران های منطقه برای صرف ناهار یا شام توقف کنید و دیدید مردم به زبانی صحبت می کنند که اصلا شبیه ایتالیایی نیست، تعجب نکنید! سفر به مولیس یعنی سفر به «آلبانی کوچک»! گویش محلی مردم مولیس آربرش است که یکی از گویش های آلبانیایی است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code