ییلاق جهان نما کجاست و چگونه آنجا برویم؟

ییلاق جهان نما

اگر حس می کنید از این همه هیاهوی زندگی خسته شده اید و دوست دارید تا چند روزی در آرامش کامل و به دور از هر سر و صدایی تمدد اعصاب کنید، کوله سفرتان را ببندید و راهتان را به سمت ییلاق جهان نما کج کنید. دهکده ای بکر با مناظر عالی که هیچ خبری از آلودگی و سرو صدا در آن نیست. همراه الی گشت با هم سفری به این دهکده می کنیم تا ببینیم کجاست.

ییلاق جهان نما
مطالب مرتبط:
جایی که هر کویر دوستی باید ببیند: کویر جندق
لمس ابرها در طبیعت زیبای مازیچال

ییلاق جهان نما در استان گلستان قرار دارد و هر آنچه که یک طبیعت دوست از یک طبیعت بکر و بی مانند انتظار دارد را در دل خود دارد، درختان سر به فلک کشیده، رودخانه، خانه های ییلاقی با سقف های شیبدار رنگی، آبشار، چشمه و نسیم مطبوعی که همیشه وزد و لذت وصف ناپذیری به این منطقه می دهد.

آب و هوای ییلاق جهان نما

دهکده ی جهان نما تابستان های خنک و زمستان های سردی دارد و طبق آمارها میزان بارندگی سالانه در این منطقه حدود ۴۴۰ میلی متر است.

دهکده جهان نما

در هر فصلی که به این منطقه بروید، می توانید از سفر به آنجا لبذت ببرید. فصل تابستان با هوای مطبوع و درختان سر سبزش برای سفر عالی است و در پاییز هم برگ درختان با رنگ آمیزی مسحور کننده شان از قرمز گرفته تا زرد  نارنجی رقص کنان در باد روی زمین می افتند و منظره ای شبیه مناظر بوم ای نقاشی مس سازند. یکی از بهترین بخش ها سفر به ییلاق جهان نما، ماندن در خانه های ییلاقی است که امکان ندارد در شهر بتوانید آن را تجربه کنید، خانه هایی روستایی با سقف های شیبدار که چه در تابستان و چه در زمستان، در پوششی از مه غرق می شوند.

یکی دیگر از دیدنی های ییلاق جهان نما، آبشار زیارت است که در شمال شرقی منطقه قرار دارد حتما پیشنهاد می کنیم از آن هم دیدن کنید.

طبیعت جهان نما

حیات گیاهی و جانوری ییلاق جهان نما

در این دهکده، پوشش گیاهی متنوع است اما یکی از انواع آن، گیاهزبان درقفا است که رنگ های متنوع و زیبایی دارد. درختان پهن برگ و بوته زارها از انواع دیگر پوشش گیاهی منطقه هستند. با این حال، انواع سرو، درختان راش، درختچه ی زرشک و آلوچه در این منطقه به چشم می خورند. درختچه های دارویی دیگری هم مثل بوته ی گل گاوزبان، مریم گلی و… از انواع درختچه ها و بوته های دارویی ییلاق جهان نما به شمار می روند.در مورد حیات جانوری ییلاق هم باید گفت انواع پرنده،گرگ، روباه و گربه ی جنگلی از بارزترین تنوع زیستی ییلاق هستند اما اگر کمی خوش شانس باشید، در سفر به آنجا می توانید خرس قهوه ای را هم ببینید.

حیات وحش ییلاق جهان نما

چطور به ییلاق جهان نما برویم؟

برای رفتن به این دهکده اول باید به استان گلستان و شهر کردکوی بروید. این روستا در ۶۰ کیلومتری شهرستان کردکوی قرار گرفته است.

بخشی از خانه طباطبایی های کاشان آتش گرفت
بخشی از خانه طباطبایی های کاشان آتش گرفت
گشت و گذار در شهر تاریخی تبریز
گشت و گذار در شهر تاریخی تبریز
بهترین مسیرهای زمینی برای جهانگردان ایرانی – قسمت اول
بهترین مسیرهای زمینی برای جهانگردان ایرانی – قسمت اول
مهدی شهر نگین تاریخی و گردشگری سمنان
مهدی شهر نگین تاریخی و گردشگری سمنان
  1. Avatar
    عرفان

    با سلام
    اخیراً من به همراه ۱۸ نفر از دوستان به صورت خانوادگی به سفر طبیعت گردی در ییلاق جهان نما و منطقه کفشگیر محله رفتیم. طبیعت منظقه بسیار زیبا و دیدنی بود. البته نکته منفی بسیار مهمی در این سفر وجود داشت، آن هم اینکه به دلیل دور بودن منطقه از دسترس نیروهای انتظامی، تقریباً هیچ ضمانتی جهت تأمین امنیت مسافرین وجود ندارد و متأسفانه در این سفر، چند نفر از همراهان ما مورد هجوم و ضرب و شتم اراذل منطقه قرار گرفتند (که البته دلیل آن به نظر عدم رضایت این افراد از حضور توریست در این منطقه بود) و پلیس هم کوچکترین واکنشی نشان نداد.
    لذا اکیداً توصیه میکنم دوستانی که قصد سفر به این منطقه یا مناطق مشابه (دور بودن از حوزه عملیات نیروی انتظامی) را دارند، راه چاره ای برای تأمین امنیت نفرات تدبیر نمایند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code