۲۰ تفریح رایگان در پاریس (قسمت دوم)

تفریحات مجانی در پاریس

سفر به پاریس می تواند یکی از به یادماندنی ترین سفرهای زندگی شود و با دانستن نکات ریزی از این سفر و مقصد می توانید لحظه هایتان را بهتر و جذاب تر کنید. با الی گشت همراه باشید تا در ادامه به معرفی جاذبه ها و فعالیت هایی در این شهر رویایی بپردازیم که می توانید از آنها به صورت رایگان در سفر لذت ببرید.

مطالب مرتبط:
۲۰ تفریح رایگان در پاریس (قسمت اول)
راهنمای سفر به پاریس

۱۱٫ به لو پاتنتئون (LE PANTHÉON) نگاه کنید

اگر در پاریس بخواهید مناظر اطراف را از روی یک بلندی نگاه کنید، اغلب برای شما خرج دارد و باید این کار را با صرف غذا در یک رستوران بلند، یا کسب اجازه انجام دهید. اما در پانتئون اینطور نیست، پانتئون، محل دفن روشنگران فرانسوی همچون ولتر و روسو است. از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۲۲، این بنای گنبدی شکل تحت بازسازی خواهد بود. نخستین بخش از این بنا با نام کوپولا (cupola)، در سال ۲۰۱۵ بازگشایی شد که به عرضه نمایی تماشایی از پاریس درست از مرکز شهر می‌پردازد. در طی این نوسازی، این بنای بزرگ نه‌تنها باز است بلکه میزبان مجموعه‌ای از نمایشگاه‌های هنری نیز هست که می‌توانید آنها را در وبسایت بیابید.

لو پاتنتئون (LE PANTHÉON)

۱۲٫ غذای رایگان بخورید

با توجه به اینکه در پاریس برای هر قدرت خریدی یک غذای عالی پیدا می‌شود، در آنجا گرسنه نخواهید ماند! در این محافل شبانه و صمیمی، غذا رایگان است:
در رستوران لو لیون بلژ (Le Bouillon Belge)، آب میوه های آن با قیمت مناسب، با صدف سیاه و سیب‌زمینی رایگان سرو می‌شوند.

پس از ساعت ۸:۳۰ شب در روزهای پنجشنبه، کافه تروا فرر (Les Trois Frères) سوسیس بره سرو می‌کند. لو پنتی (Le Penty) نیز جمعیت زیادی را به سوی خودش می‌کشد تا به آنها کمیا (kémia) رایگان عرضه کند. کمیا عبارت است از مجموعه‌ای از پیش ‌غذاهای خاورمیانه ‌ای.

۱۳٫ به کنسرت رایگان بروید

موسیقی یک زبان جهانی است و در برخی از کلیساهای تاریخی، در طول سال کنسرت برگزار می‌شود که می‌توان از آنها لذت برد. اگرچه برای شرکت در بسیاری از کنسرت‌های کلاسیک باید بلیط تهیه کرد، اما کنسرت‌های رایگانی هم برگزار می‌شوند. از سال ۱۹۳۰، کنسرت‌های یکشنبه شب کلیسای آمریکایی در پاریس، به طور رایگان اجرا می‌شوند. در کلیسای نوتردام هم در طول سال آوازهای گریگوری، موسیقی با ارگ و دیگر کنسرت‌های رایگان برگزار می‌شوند. این کلیسا میزبان کنسرت‌های کلاسیک پولی نیز هست. کلیسای مادلین (Madeleine) نیز مجموعه‌ای ترکیبی از اجراهای پولی و رایگان ارائه می‌کند.
برخی از دیگر کلیساها نیز میزبان موسیقی رایگان هستند: کلیسای ترینیته (Trinité) در نزدیکی کلیسای گار سن لازار (Gare Saint-Lazare)، کلیسای سن یوستاش (Saint-Eustache) در هال (Halles)، کلیسای دوست داشتنی سن روش (Saint-Roch) در نزدیکی قصر سلطنتی، و کلیسای پروتستان اوراتوار دو لوور (Oratoire du Louvre) واقع در لوور.
نکته: در فاصله کمی از این پارک، رستوران گرارد مولو (Gérard Mulot) واقع است که ساندویچ، نوشیدنی و شیرینی‌هایی با قیمت مناسب دارد.

کنسرت های رایگان

۱۴٫ در امتداد کانال سن مارتین قدمی بزنید

قدم زدن در زیر درختان و روی پل‌ها در امتداد کانال زیبای سن مارتین (Canal St-Martin) یک لذت اصیل پاریسی است. در اینجا هیچ نقشه راهی وجود ندارد، اما سعی کنید به پیک ‌نیک بروید و در کافه‌های مجاور این کانال شام صرف کنید. دیگر خیابان‌های جذاب نیز به شرح زیر هستند. در قسمت غربی این کانال، خیابان وینگریه (Vinaigriers) وجود دارد که به داشتن کافه‌های شیک، نانوایی و قهوه معروف است. همچنین خیابان بورپر (Beaurepaire)، خیابان مارسی (Marseille)، خیابان لانکری (Lancry) نیز به خاطر داشتن مراکز خرید عالی؛ و خیابان لوسین سامپه (Lucien Sampaix) نیز برای داشتن ترکیبی از هر دو مشهور است.
در قسمت شرقی کانال خیابان گرانژ واقع شده که منتهی به یک کلیسا و نمازخانه زیبا می‌شود و مربوط به بخشی از بیمارستان سن لوئیس در قرن هفدهم است که در سال ۱۶۰۷ توسط هانری چهارم بنیان نهاده شد. این بیمارستان، یکی از قدیمی‌ ترین بیمارستان‌های پاریس است و مکان بسیار زیبایی برای پیاده ‌روی است.

۱۵٫ در برژ دو سن (BERGES DE SEINE) ورزش کنید

در امتداد قسمت جنوبی رودخانه سن، در کنار پله‌های موزه اورسی (Orsay) و پون دو لالما (Pont de l’Alma)، برژ دو سن فعالیت‌های رایگان زیادی برای تمام سنین عرضه می‌کند. برژ دو سن جایی عالی برای پیاده ‌روی و دوچرخه ‌سواری است و در اطراف آن باغ‌ها و پیاده‌روها، کافه، وسایل بازی، و فضاهای اجرای هنری متعددی دیده می‌شوند. همچنین، می‌توان در کنار این رودخانه، زیبایی پاریس را نیز به نظاره نشست. برژ کلاس‌های فیتنس در فضای باز ارائه می‌کند؛ از جمله دو، یوگا، اسکی، و بوکس. در تابستان نیز کنسرت‌ها و فیلم‌های رایگان در فضای باز برگزار می‌شود. یک وبسایت جامع به زبان انگلیسی وجود دارد که به شما جزئیاتی در خصوص این فضای جالب ارائه می‌دهد.
نکته: کلاس‌های رایگان کی گونگ (Qi Gong) هر روز صبح ساعت ۹ در پارک بوت شومون (Buttes Chaumont) در نزدیکی برژ برگزار می‌شوند.

ورزش

۱۶٫ پیاده‌ روی در باغ ‌ها و پارک ‌ها

بازدید از پاریس بدون پیاده ‌روی در یکی از پارک‌های مجلل این شهر، ناقص می‌ماند! برای مثال، پارک ژاردن دو لوگزامبورگ (Jardin du Luxembourg) دارای باغ‌های تنک، حوضچه‌ای بسیار زیبا (که کودکان فرانسوی در آن به قایق‌سواری می‌پردازند)، زمین تنیس، ناحیه‌ای وسیع برای کودکانی از تمام سنین، یک فضای تئاتر عروسکی، قدیمی‌ترین چرخ و فلک پاریس و بسیاری جاذبه‌های دیگر است. در محله پنجم پاریس نیز پارک ژاردن د پلان (Jardin des Plantes) وجود دارد که یکی از بزرگترین باغ‌های فرانسه است و سرشار از گیاهان دارویی از سرتاسر جهان است. این پارک علاوه بر داشتن گذرگاه‌های برخوردار از سایه درختان و گلزارهای وسیع، دارای قدیمی‌ترین باغ وحش جهان، یک گلخانه قدیمی و موزه بی ‌نظیر تاریخ طبیعی نیز هست.
نکته: در قسمت پشتی این پارک، گران موسک دو پاریس (Grand Mosquée de Paris) وجود دارد که مکانی عالی برای صرف چای نعنا و شیرینی‌های خوشمزه است. در کنار آن و در تراس انستیتوی موند آرب (Monde Arabe)، نمای بسیار زیبایی از شهر دیده می‌شود.

۱۷٫ در تاکستان ‌های پاریس به گردش بپردازید

هرسال در ماه اکتبر، در ارتفاعات مونتمارتر (Montmartre) جشنواره انگور برگزار می‌شود. این جشن، یکی از بهترین میهمانی‌های پاریس در طول سال می‌باشد و در آن برداشت انگور را جشن گرفته می‌شود. اما در هر زمانی از سال، با قدم زدن در خیابان سول (Saules) می‌توانید از مناظر قدیمی‌ترین تاکستان پاریس لذت ببرید. همچنین، در پارک بلویل (Belleville) نیز نماهایی عالی از شهر را خواهید دید. در آنجا تاکستان کوچک و زیبای دیگری هم با نام پینو میونیر (Pinot Meunier) وجود دارد. اگرچه تاریخچه بلویل به عنوان یک تاکستان به قرن سیزدهم برمی‌گردد، اما در اوایل قرن بیستم به بهره ‌برداری کامل رسید.

تاکستان ‌های پاریس

۱۸٫ پرومناد پلانته (PROMENADE PLANTÉE) را تحسین کنید

این پیاده‌ روی ۴.۵ کیلومتری که سه طبقه بالای خیابان‌های پاریس واقع است، الهام‌ بخش های ‌لاین در نیویورک بوده و از باستیل تا بوادوونسن (Bois de Vincennes) کشیده می‌شود. این گذرگاه در سال ۱۹۸۸ ساخته شده و دارای گالری و استودیوهای هنری متعددی است. باغ‌های پردرخت پرومناد پلانته به همراه معماری‌های جالب آن، مناظر چشمگیر و زیبایی برای عابران پدید آورده و مکان محبوب کسانی است که به خصوص در روزهای یکشنبه به پیاده‌ روی علاقه دارند.

پرومناد پلانته (PROMENADE PLANTÉE)

۱۹٫ در پله رویال (Palais Royal) گردشی داشته باشید

در پس دیوارهای پله رویال قرن هفدهمی، باغ‌های تزئین شده زیبایی وجود دارند. در این قصر زیبا، تاریخچه رنگارنگی نهفته است. از جمله این گنجینه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. گراند وفور (Grand Véfour) یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های پاریس است که ناپلئون، بالزاک، پروست، و کولت (Colette) در آنجا به صرف شام می‌پرداختند. همچنین، فروشگاه‌هایی هم در آنجا وجود دارند که زمانی نخستین بازار در فضای باز پاریس را تشکیل می‌دادند. این روزها، پله رویال تبدیل به یک مقصد تمام عیار مد شده که در آن امثال استلا مک‌کارتنی (Stella McCartney)، مارک ژاکوب (Marc Jacobs) و ریک اونز (Rick Owens) جولان می‌دهند و مارک‌های لوکس فرانسوی هم در میان آنها به وفور دیده می‌شود؛ از جمله ادکلن‌های سرژ لوتنز (Serge Lutens)، دستکش‌های مزون فابر (Maison Fabre)، کفش‌های پییر هاردی (Pierre Hardy)، عینک‌های دست ‌ساز مزون بونه (Maison Bonnet)، و بسیاری دیگر. بد نیست در اطراف فواره مرکزی بنشینید و در میان بوته‌های گل رز، به مطالعه بپردازید؛ مثل همان کاری که سیمون دو بوار (Simone de Beauvoir) به عنوان یک دختر مدرسه‌ای انجام می‌داد.

۲۰٫ در پلاس دو ووژ (PLACE DES VOSGES) راحت و رها بنشینید

در قلب ماره (Marais)، مکانی دوست ‌داشتنی با نام پلاس دو ووژ وجود دارد که زمانی یک قصر سلطنتی بود و اکنون مکانی محبوب برای پاریسی‌های جوان است تا راحت بنشینند و استراحت بکنند. این مکان در قرن هفدهم از چهار طرف با دیوارهای آجری و آهکی احاطه شده بود. اکنون میدان وسیع این پارک، فواره مرکزی و پیاده ‌روهای آن در مرکز شیک‌ترین مراکز خرید پاریس خودنمایی می‌کنند. این مکان که سرتاسر آن مملو است از گالری‌های هنری و کافه‌های زیبا، جایی عالی برای توقف و خوردن یا نوشیدن و تماشای جهان در حال گذران است.

منبع: http://www.fodors.com/

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code