۵ جاذبه معروف تاجیکستان

جاذبه های تاجیکستان

کشور تاجیکستان از آن مقاصدی است که تا حد زیادی کشف نشده باقی مانده است. این کشور برای کوله گرد ها و ماجراجویانی که به دنبال یک مقصد متفاوت می گردند بهترین گزینه است. جاذبه های این کشور دیدنی، تنها به فرهنگ و تاریخ کهن آن محدود نمی شود. در تاجیکستان می توانید طبیعت زیبا و دره های و دشت های بی نظیری را ببینید که بدون شک خاطر ای فراموش نشدنی برایتان می سازند. این کشور تاریخی جاذبه های بسیار زیادی دارد که برای دیدن و کشف آن ها باید زمان زیادی را اختصاص بدهید. با الی گشت همراه باشید تا با تعدادی از جاذبه های تاجیکستان آشنا شوید.

شهر دوشنبه

۱- دریاچه رنگل (Rangul)

مطالب مرتبط:
۷ جاذبه زیبا در تاجیکستان که بازدید از آن ها را نباید از دست داد
۵ جاذبه دیدنی ازمیر، ترکیه

این دریاچه در گذشته قسمتی از جاده ابریشم بود و اهمیت آن تنها به کشور تاجیکستان محدود نمی شود. یکی از جالب ترین ویژگی های این دریاچه این است که از معدود جاذبه های آبی تاجیکستان است و به همین خاطر این دریاچه به دریاچه تک هم معروف است. برای رسیدن به این دریاچه باید در مسیر کوه پامیرس کمی پیاده روی کنید و یا سوار ماشین های مخصوصی که برای تور این منطقه در نظر گرفته شده اند بشوید و به سمت دریاچه بروید.

رنگل

۲- پتروگلیف ها (Petroglyphs)

پتروگلیف ها، حکاکی ها و هنر نقاشی باستانی است که در منطقه کوه پامیرس مشاهده شده اند. یکی از قدیمی ترین پتروگلیف های یافت شده در این منطقه، به عصر برنز مربوط است و قدمت آن به ۷۰۰ تا ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح می رسد. یکی از جالب ترین تجربیاتی که می توانید در دوشنبه داشته باشید، از نزدیک دیدن این هنرهای باستانی است.

پتروگلیف

۳- لنگار (Langar)

یکی از کارهایی که باید در سفرتان به تاجیکستان انجام بدهید، رفتن به شهر لنگار است. این شهر تاریخی جاذبه های زیادی دارد. یکی از جاذبه های این شهر، آرامگاه امیر حمزه است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. همچنین در منطقه لنگار می توانید پتروگلیف های متعددی را ببینید. در این منطقه تورهای گروهی برگزار می شود که موقعیت خوبی برای شناخت و کشف منطقه لنگار است.

لنگار

۴- تخت سنگی

تخت سنگی یکی از دهکده های باستانی تاجیکستان است که بیشتر به دلیل وجود میراث اکسوس در آن شهرت دارد. گفته می شود که در این شهر تعدادی از گنجینه های با ارزش اکسوس یافت شده است. بیشتر این یافته ها، گنج هایی ساخته شده از طلا و نقره اند که ساخت آن ها نوعی هنر با ارزش برای آن دوران و در حال حاضر به شمار می آید.

تخت سنگی

۵- اسکندرکول (Iskanderkul)

اسکندرکول را می شود یکی از معروف ترین جاذبه های کشور تاجیکستان دانست. این دریاچه یک دریاچه یخی است که در منطقه کوهستانی فان قرار دارد و اسم آن از اسکندر بزرگ گرفته شده است. در گذشته این رودخانه به عنوان زیباترین رودخانه ی اتحاد شوروی شناخته می شد. در اسکندرکول می توانید تنوع گیاهی و جانوری زیادی را ببینید. معمولا پرنده هایی زیادی در طبیعت منحصر به فرد این منطقه پرواز می کنند.

اسکندرکول

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code