alexaa

۵ کتابفروشی شگفت انگیز دنیا که به تخیلاتتان بال می دهند!

کتابفروشی های شگفت انگیز دور دنیا

شگفت انگیز ترین کتابفروشی های سراسر دنیا را کشف کنید! کتابفروشی ها، از الهام بخش ترین نقاط جهان هستند که می توانید در بین انبوه کتاب ها و نور ملایم شان در دنیای خیال انگیز کتاب غرق بشوید و بگذارید تصوراتتان پرواز کنند. اگر شما هم عاشق کتاب هستید و هیچ لذتی برایتان بالاتر از خواندن کتاب در یک عصر دلپذیر نیست، این مطلب برای شماست. با الی گشت همراه باشید تا ۵ کتابفروشی شگفت انگیز دور دنیا آشنا شوید.

کتابفروشی

۱- آتنو گرند اسپلندید (Ateneo Grand Splendid) بوینس آیرس، آرژانتین

مطالب مرتبط
این بنا تماما از کتاب های ممنوعه درست شده است!
۴ کتاب گردشگری الهام بخش که هر جهانگردی باید بخواند

احتمالا کتابفروشی اسپلندید تنها کتابفروشی ای در دنیا است که درون سالن یک تئاتر قرار دارد. ردیف های متعدد کتاب ها در تمام طبقه های این تئاتر قرار گرفته اند و حتی پارچه ی مخمل قرمز رنگ این صحنه ی این تئاتر نیز در آن نگه داشته شده است. صحنه ی اصلی تئاتر به رستوران تبدیل شده است و موسیقی زنده ای که با پیانو در آن اجرا می شود به حس و حال تئاتری فضا قوت می دهد.

کتابفروشی بوینس آیرس

۲- کتاب فروشی آلتا (Alta) ونیز، ایتالیا

چنین سبکی از کتابفروشی را فقط در ونیز می توانید پیدا کنید. شما می توانید از پیدا کردن کتاب مورد علاقه تان در میان گاندولا ها (قایق های مخصوص ونیزی)، وان حمام و قایق های کوچک لذت ببرید. صاحب این فروشگاه، لوییس فریتزیو (Luis Frizzio) مردی ۷۰ ساله است که می گوید عاشق مشتریانش است. این کتابفروشی مشرف به یکی از معروف ترین کانال های ونیز است و گربه های زیادی هم در آن رفت و آمد دارند!

کتابفروشی ونیز

۳- کتابفروشی کوک اند بوک (Cook and Book) بروکسل، بلژیک

کوک اند بوک، ترکیب جالب و متفاوتی از کتابفروشی و رستوران است. این رستوران در قلب بروکسل قرار گرفته و در آن می توانید ۸ بخش مختلف را ببینید که هرکدام با توجه به موضوع شان طراحی منحصر به فردی دارند و در هر اتاق میزی هم برای سرو غذا تعبیه شده است. این بخش ها شامل موسیقی، بخش کودک، عمومی و غیره می شوند. از فیات مدل ۵۰۰ آن در بخش آشپزی گرفته تا ون قدیمی بخش سفر و ۸۰۰ کتاب آویزان شده از سقف در بخش داستان های تخیلی، زیبایی و جذابیت طراحی بخش های آن به حدی است که نمی توانید از آن دل بکنید!

کوک اند بوک

۴- کتابفروشی دواگار (Devagar) لیزبون، پرتغال

ساختمان این کتابفروشی مدرن، قبل از آن به انبار یک نساجی قدیمی تعلق داشته است. در اینجا می توانید از نوشیدن قهوه و دیدن مجسمه های زیبای دواگار، مثل مجسمه ی دختر دوچرخه سوار، لذت ببرید. روزهای یکشنبه این کتابفروشی به بازار صنایع دستی و اجناس آنتیک تبدیل می شود. در این ساختمان همچنین آژانس های تبلیغاتی، گالری های هنری و مغازه های صنایع دستی را هم می توانید ببینید.

کتابفروشی لیزبون

۵- کتابفروشی پندولو (Pendulo) مکزیکو سیتی، مکزیک

این کافه-کتاب سبز و پر درخت، ترکیب جذابی از کتاب و کافه-رستوران را ارائه می دهد. می توانید در حال خوردن صبحانه، به خواندن کتاب مورد علاقه تان مشغول شوید و یا برای ناهار و شام به اینجا بیایید و از خواندن کتاب و غذا خوردن در فضای آرامش بخش و زیبای آن نهایت لذت را ببرید.

کتابفروشی مکزیک

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد