بلیط هواپیما

۴ کتاب گردشگری الهام بخش که هر جهانگردی باید بخواند

کتاب های گردشگری

شاید تا حالا کتاب های گردشگری را نخوانده باشید و اصلا ندانید چه موضوعی دارند اما در یک جمله، کتاب های گردشگری می توانند نیروی عجیبی را در شما پرورش دهند و اگر آدم اهل سفری باشید، قطعا این کتاب ها را دوست خواهید داشت. کتاب هایی که شما را به خنده و بغض وا می دارند و اطلاعات بسیار ارزشمندی از جهان اطراف می دهند. کتاب هاس مختلفی در این زمینه نوشته شده که برگرفته از تجربیات شخصی نویسنده و یا مجموعه ای از دانسته ها و تجارب دیگران است و الی گشت گلچیینی از ۴ تا از برترین و معتبرترین کتاب های گردشگری را برایتان آماده کرده است. این کتاب ها به زبان انگلیسی هستند و بعضی از آنها به فارسی ترجمه شده اند. همراه ما باشید:

کتاب های گردشگری
مطالب مرتبط:
مکان هایی روی زمین دقیقا شبیه دنیای ژوراسیک!
چند دقیقه ای با عالی ترین حیوانات حیات وحش استرالیا

۱- کتاب ۱۰۰۰ مکانی که قبل از مرگ باید ببینید (۱,۰۰۰ Places to See Before you Die)
اگر شما از آن دسته آدم های سفر پرستید، پس حتما باید این کتاب که نوشته ی Patricia Schultz است را بخوانید. این کتاب در صدر پرفروش ترین کتاب های گردشگری جهان بوده است و مکان هایی که در آن معرفی شده است از گوشه و کنار دنیاست از قاره ی آفریقا گرفته تا اروپا و آسیا و آمریکا و اقیانوسیه و می تواند الهام بخش سفرهایتان در آینده باشد، مکان هایی مانند قلعه ی المینا (Elmina) در غنا و یا کوه گوریلا (mountain gorilla) در اوگاندا.

کتاب 1000 مکانی که قبل از مرگ باید ببینید

۲- ماجراجویی های بزرگ (Grand Adventures)

کتاب ماجراجویی های بزرگ نوشته ی Alastair Humphreys است، کسی که به عنوان ماجراجوی برتر نشنال جئوگرافیک معرفی شده است. این کتاب الهام بخش شماست تا بتوانید ماجراجویی های خودتان را داشته باشید. از دوچرخه سواری در شهر کیپ تاون در کشور آفریقای جنوبی گرفته تا کایاک سواری در رودخانه های وحشی آلاسکا و پیمودن مسیر یک کشور تا کشور دیگر با پای پیاده. و جالب است بدانید در صورتیکه شما هم یک فرد ماجراجو باشید و داستان های خود را بنویسید از شما می خواهد تا داستانتان را در کتاب او هم منتشر کنید.

کتاب ماجراجویی های بزرگ

۳- ببر سفید (White tiger) نوشته ی Aravind Adiga

اگر دوست دارید تا یک تصویر کامل و بی عیب و نقص بدون هیچ بزرگنمایی و یا تحریفی از کشور عجایب، هند داشته باشید و با فرهنگ آن آشنا شوید، این کتاب برای شماست! قطعا هر کسی که می خواهد به هند سفر کند باید این کتاب را بخواند. طبق گفته ی نویسنده ی کتاب، ببر سفید کتابی است که صنعت گردشگری هند دوست ندارد شما آن را بخوانید.

کتاب ببر سفید

۴- بخورید، عبادت کنید، عشق بورزید (Eat Pray Love)

این کتاب از آن دسته کتاب هایی است که هر کسی آن را دوست ندارد با این حال در لیست پر فروش ترین کتاب های گردشگری دنیا قرار دارد. این کتاب داسان شخصی به نام Elizabeth Gilbert است که تازه خودش را بعد از جدا شدن از همسرش پیدا می کند. کتاب بخورید، عبادت کنید، عشق بورزید، یک کتاب عالی برای کسانی است که تا حالا از دایره ی راحتی خود بیرون نیامده اند و همیشه در یک مسیر امن بوده اند. این خانم برای تست غذاهای مختلف به ایتالیا، برای انجام مدیتیشن و یوگا به هند و بالاخره به اندونزی رفته و در آن جا توانسته عشق بزرگی بدست آورد و نامگذاری این کتاب به این اسم هم به همین دلیل است.

بخورید، عبادت کنید، عشق بورزید
آموخته های سفر به جنوب شرق آسیا
آموخته های سفر به جنوب شرق آسیا
۲۴ ساعت در دبی
۲۴ ساعت در دبی
گذری بر سنگاپور; شهری مدرن با تنوعی از جاذبه های دیدنی
گذری بر سنگاپور; شهری مدرن با تنوعی از جاذبه های دیدنی
پارک ملی هفت دریاچه، گشتی در زیباترین طبیعت ترکیه
پارک ملی هفت دریاچه، گشتی در زیباترین طبیعت ترکیه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code