۱۰ راه ارزان برای اقامت در حین مسافرت(بخش دوم)

هتل های ارزان

  گردشگران می توانند اقامتگاه هایی به قیمت های ۵۰ دلار، ۲۰ دلار و حتی رایگان را در هر گوشه دنیا پیدا کنند، فقط در صورتی که بدانند باید کجا را بگردند.

در کنار بلیت هواپیما، اقامت شاید بیشترین هزینه را در بودجه تعطیلات به خود اختصاص می دهد. اما ضرورتی ندارد حتما مبالغی در حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار برای هر شب اقامت خود بپردازید. مسافران خلاق به دنبال راهکارهایی برای جایگزینی هتل و پرداخت هزینه کمتر یا حتی صفر بدین منظور هستند.

در ادامه، ما گزینه هایی را برای کاهش هزینه اقامت، مزایا و معایب را بررسی خواهیم کرد. بخوانید و ببینید آیا با این روش ها موافق هستید یا با آن ها ندیده، مخالف خواهید کرد!

هاستل ها

هر چند که عموما به آن ها هاستل «جوانان» گفته می شود، این نوع از اقامت می تواند برای مسافران با بودجه کم در هر سنی مناسب باشد. حتی اگر با ارزان ترین پیشنهاد موافق نباشید- تختخوابی در یک اتاق مشترک- می توانید اتاق خصوصی خود را بسیار ارزان تر از یک هتل سطح پایین داشته باشید.

 موافقم

هاستل ها برای مسافران بی برنامه و بک پکرها و برای کسانی که ماجراجو هستند، گزینه ایده آلی است- آن هایی که از داشتن تعداد زیادی همراه خوششان می آید.

 مخالفم

برخی از هاستل ها کمی بیش از حد شلخته هستند- یعنی نه تنها شاید حریم خصوصی بلکه امنیت هم شاید نداشته باشید. سایت هایی نظیر Hostels.com یا HostelWorld.com را برای خواندن نظرات و پیشنهادها، چک کنید. یا اینکه مطمئن شوید هستل عضو «هستلینگ اینترنشال»، سازمان غیرانتفاعی مستقر در بریتانیا با ۴۰۰۰ عضو در سراسر جهان ناظر بر رعایت حداقل استانداردهای تمیزی و ایمنی، می باشد یا نه.

 اقامت در منزل

خوابیدن در فضای آزاد از اتاق خواب افراد یا خوابیدن روی مبل و کاناپه در اتاق نشمین به راحتی می تواند عنوان ارزان ترین ابزار سفر و اقامت معرفی شود. در اغلب موارد، رایگان بوده و فرصت خوبی برای ملاقات افراد است. چنین اقامتی را می توانید از شبکه قدیمی «سرواس اینترنشنال» یا سایت هایی مانند CouchSurfing.com هماهنگ کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در مورد اقامت منزل یا در مزارع افراد را بخوانید.

 موافقم

اگر شعار شما «زندگی یک ماجراست» می باشد، این نوع از مسافرت مخصوص شماست. فرصت فوق العاده ای برای ملاقات مردم و نگاه نزدیک به زندگی روزمره آن ها از این طریق فراهم می شود. اگر شما عاشق معاشرت و جوشش با مردم هستید، سرواس، سازمان مردم نهاد که از اعضایش می خواهد در فعالیت های جوامع میزبان خود مشارکت کنند، آن چیزی است که شما دقیقا در ذهن دارید.

 مخالفم

شما باید قابل اعتماد و اعتماد کننده، انعطاف پذیر و صمیمی باشید تا بتوانید از مزایای اقامت خانگی در منزل افراد بهترین استفاده را ببرید. هم چنین باید کمی صبور باشید- مراحل مصاحبه سرواس حداقل چهار هفته و حتی بیشتر به طول می انجامد. به عنوان مسافری که از سرواس استفاده می کند، شما باید پس از بازگشت از سفر، گزارشی تهیه کنید. Couchsurfing.com انعطاف پذیرتر است و با شبکه های اجتماعی نزدیکی بیشتری دارد- و فرصت های بیشماری را برای ایجاد ارتباط بین افراد محلی و مسافران فراهم می آورد. اگر از زبان و دهانتان زیادی استفاده می کنید، پس کمی مواظب باشید!

چه کشورهایی ویزا نمی خواهند؟
چطور بهترین دوربین عکاسی برای سفر را انتخاب کنیم؟
قطب های گردشگری پزشکی در دنیا
کدام صندلی مناسب شماست؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code