بلیط هواپیما

۱۰ غذای خیابانی توکیو

غذاهای خیابانی توکیو

غذاهای خیابانی هویت فرهنگی هر شهر است و اهمیتی کمتر از جاذبه های تاریخی و طبیعی ندارد. در کشورهای جنوب شرقی آسیا مثل تایلند و مالزی غذاهای خیابانی ارزان و خوشمزه ای هست که تبدیل به جاذبه گردشگری شده اند اما توکیو، پایتخت ژاپن هم غذاهای خیابانی خوشمزه ای دارد که شما را با فرهنگ غذایی و طعم ها و رنگ های ژاپن آشنا می کند. می خواهیم تعدادی از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی توکیو را معرفی کنیم تا اگر گذرتان به کشور شکوفه های گیلاس افتاد بدانید به سراغ کدام غذای خیابانی بروید، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

غذاهای خیابانی توکیو

۱- ایکایاکی | Ikayaki

مطالب مرتبط:
غذاهای ژاپنی که تا به حال درباره شان نشنیده اید
طعم لذیذ ژاپن، غذاهای بومی ژاپنی

ایکایاکی (ماهی مرکب کبابی) یکی از اصلی ترین غذاهای خیابانی توکیو است. برای درست کردن این غذا ماهی ها اول در سس سویای شیرین و دیگر ادویه ها مزه دار و بعد کبابی می شود. اگر در روز فستیوال های محلی و نمایشگاه ها به توکیو بروید این غذای خوشمزه را در همه جا پیدا می کنید اما در دیگر روزهای سال هم برای امتحان طعم آن باید به سراغ بازاهای ماهی و بساط دستفروش های خیابانی  بروید.

ایکایاکی

۲- تاییاکی | Taiyaki

یک کیک خوشمزه که ظاهر فانتزی و جذاب دارد! در شهر توکیو دکه های زیادی را می بینید که فقط مخصوص فروش این اسنک هستند و همیشه هم پر از مشتری اند. این کیک ها شبیه ماهی اند و به طور سنتی در گذشته با خمیر لوبیا قرمز پر می شدند اما امروز مواد پخت آن ها کمی فرق کرده و با موادی مثل پنیر و کاسکارد پر می شوند. اگر دوست دارید خوشمزه ترین نوع این خوراکی خوشمزه را بخورید به سراغ برند Kurikoan بروید، برای پیدا کردن این مغازه راهی مرکز فروش آکیباهارا شوید. این کیک اولین بار در دروه میجی (۱۸۶۸-۱۹۱۲) در توکیو اختراع شد اما امروز در همه ی شهرهای ژاپن تهیه می شود.

تاییاکی

۳- دانگو | Dango

دانگو یک دامپلینگ است که با آرد برنج درست می شود و در نگاه اول ممکنه آن را با موچی اشتباه بگیرید.  این خوراکی را می توانید در همه ی فروشگاه ها پیدا کنید اما نوع خانگی اش به خصوص در طی فستیوال ها در خیابان های شهر فروخته می شود. در طول فستیوال شکوفه های گیلاس در کنار رودخانه مگورو نوع خاصی از این دامپلینگ به اسم هانامی را می بینید که خیلی از کسانی که در فستیوال شرکت می کنند حتما طعم آن را امتحان می کنند.

دانگو

۴- تاکویاکی | Takoyaki

تاکویاکی کیک های گردی هستند که بر روی گازهای مخصوص پخته و درون آن ها با تکه هایی از هشت پا پر می شود. به این غذا دامپلینگ هشت پا هم می گویند و در همه ی فستیوال ها و حتی در تعدادی از فروشگاه های مواد غذایی هم پیدا می شود. اگر می خواهید به این غذا به چشم غذای خیابانی شهر توکیو نگاه کنید به سمت دکه ی غذاهای خیابانی بروید تا با مزه ی متفاوت آن غافلگیر شوید.

غذاهای خیابانی توکیو

۵- اوکونومییاکی | Okonomiyaki

این غذا از دو سه لایه پنکیک درست می شود و در بین آن ها گوشت و سبزیجات به خصوص مقدار زیادی کلم به کار می رود. چیزی که این پنکیک را خوشمزه تر می کند استفاده زیاد از سس و سس مایونز است که طعم و مزه و همینطور ظاهر پنکیک ها را اشتها آور می کند. ای غذا در هر ناحیه ای فرق می کند و با توجه به مواد اولیه ی هر ناحیه در آن مواد اولیه ی متفاوتی به کار می رود. برای اینکه ورژن خیابانی این غذا را پیدا کنید به فستیوال های محلی بروید اما نگران نباشید چون این غذا در رستوران های ویژه هم سرو می شود.

اوکونومییاکی

۶- شاه بلوط | Chestnuts

شاه بلوط از خوراکی های پرطرفدار پاییز و زمستان است و محبوبیت آن در حدیه که در تالار اوکونیتاما هر سال در ماه شهریور فستیوال شاه بلوط برگزار می شود. اگر در فصل های پاییز و زمستان گذرتان به خیابان های توکیو افتاد فروشنده های زیادی را می بینید که در پیاده روها مشغول فروختن شاه بلوط بو داده هستند و نزدیک شدن به بساط گرم آن ها در سرمای زمستان خیلی لذت بخش است.

شاه بلوط

۷- کیک Kasutera

این خوراکی یک کیک اسفنجی سبک و ساده است که نوع خیابانی آن در اندازه های کوچک درست می شود. طرز تهیه ی این خوراکی در قرن ۱۶ توسط پرتغالی ها به ژاپن آورده شد و اینکه هنوز بعد از این همه وقت درست می شود نشانه ی خوشمزه بودن آن است. این خوراکی را می توانید در فستیوال های محلی و یا نمایشگاه های غیر رسمی غذا پیدا کنید.

کیک Kasutera

۸- یاکیتوری | Yakitori

طرفداران کباب حتما از یاکیتوری خوششان می آید غذایی که کاملا به سبک ژاپنی ها درست می شود. یاکیتوری همان کباب های مخصوص ژاپنی است؛ در واقع یاکی به معنای کباب کردن و توری هم به معنای پرنده است پس در این کباب ها بیشتر از گوشت مرغ استفاده می شود. گوشت مرغ به اندازه های کوچک بریده می شود و در سیخ های چوبی و کوچک به روی زغال گذاشته می شود تا کبابی شود.

یاکیتوری

۹- کاکیگوری | Kakigori

بستنی یخی ژاپنی! خوردن کاکیگوری به خصوص در فصل تابستان در آن گرمای توکیو خیلی می چسبد. برای درست کردن این خوراکی شربت، کارامل یا کاکائو را بر روی خرده های یخ می ریزند تا یخ ها را با طعم های متنوع مزه دار کنند. این خوراکی در فستیوال های تابستانی و یا در کنار نمایش های آتش بازی فروخته می شود.

کاکیگوری

۱۰- کرپ | Crepes

کرپ های رنگارنگ تبدیل به نماد منطقه ی هاراجوکو (Harajuku) شده اند. اگر به سمت خیابان تاکشیتا (Takeshita) بروید فروشنده هایی را می بینید که در جلوی بساط آن ها صف های طولانی تشکیل شده؛ این یعنی کرپ یکی از خوشمزه ترین خوراکی های توکیو است.

منبع: theculturetrip.com

تنها موجودی که از بمب اتمی هیروشیما نجات پیدا کرد!!!
تنها موجودی که از بمب اتمی هیروشیما نجات پیدا کرد!!!
چهارراه شیبویا در توکیو، یکی از شلوغ ترین چهارراه های جهان
چهارراه شیبویا در توکیو، یکی از شلوغ ترین چهارراه های جهان
در این رستوران های ژاپن ، وارد دنیایی دیگر شوید!
در این رستوران های ژاپن ، وارد دنیایی دیگر شوید!
بزرگترین شهر جهان کجاست؟
بزرگترین شهر جهان کجاست؟