بلیط هواپیما

۱۰ ماجراجویی جذاب پیش از مرگ

برای آنهایی که عاشق ماجراجویی هستند

این مطلب به همه شما افراد ماجراجو اختصاص داده شده که همیشه در پی انجام کارهای هیجان ‌انگیز هستید. در اینجا فهرست کوتاهی از ماجراجویی‌های باورنکردنی در سرتاسر جهان آورده شده که شاید مایل باشید برخی از آنها را به فهرست بلند وبالای خود اضافه کنید! با الی گشت همراه باشید تا با هم سری کمی از ماجراجویی های زیر لذت ببریم.

مطالب مرتبط:
ترسناک ترین جاذبه ها در هند
باید آدم نترسی باشید تا چنین سفرهایی بروید

آتشفشان‌سواری در نیکاراگوا

آتشفشان ‌سواری واقعاً تجربه منحصربه فردی است. تصور کنید که از یک آتشفشان فعال بالا می‌روید و بعد روی یک تکه چوب که تکه آهنی هم به آن متصل شده، به پایین سر می‌خورید! آیا به نظر جذاب می‌آید؟ آماده هستید؟ ولی فراموش نکنید وقتی با سرعت‌های سرسام ‌آور پایین می‌آید، مراقب خود و همراهانتان باشید. همانطور که می‌توانید تصور کنید، آسیب‌ دیدگی در این فعالیت به وفور وجود دارد. البته بهترین راه برای دوری جستن از آسیب ‌دیدگی این است که برای کاهش سرعت از پا استفاده کنید. ایده ‌آل‌ترین حالت این است که با پا کنترل حرکت را داشته باشید. تورهایی که در این زمینه برگزار می‌شوند، شامل ایاب و ذهاب، تجهیزات ایمنی ، تخته، و آب هستند.

غوطه خوردن در آسمان دبی

به بهترین مکان جهان برای غوطه ‌خوردن در آسمان خوش آمدید! در اینجا می‌توانید از ارتفاعی بسیار بالاتر از شهر جادویی دبی و با سرعت ۱۲۰ مایل بر ساعت، به پایین بپرید! اگر هیچ تجربه قبلی ندارید و یا آموزش ندیده‌اید، یکی از اعضای تیم حرفه‌ای غوطه ‌وری در آسمان دبی شما را همراهی خواهد کرد. به این نوع پریدن تاندم (tandem) گفته می‌شود و تنها راه برای تجربه پرش است مگر آنکه گواهینامه داشته باشید، یا خودتان قبلاً پریده باشید. حتماً از قبل رزرو کنید چرا که تقاضا برای این تفریح زیاد است و جاها زود پر می‌شوند.

SkyDiving

زوربینگ (ZORBing) در نیوزیلند

بعضی وقت‌ها احساس می‌کنید در زندگی مانند همستری هستید که در یک چرخه بی‌ پایان و خسته ‌کننده در حال دویدن است؟ می‌توانید یک تنوع یا تفریح هم داشته باشد. زوربینگ به عنوان یکی از غیرمعمول‌ترین ماجراجویی‌ها شناخته می‌شود و به این صورت است که داخل یک توپ بسیار بزرگ قرار می‌گیرید و همزمان با غلت خوردن به سمت پایین، به این طرف و آن طرف پرت می‌شوید، آن هم با امنیت کامل! این تفریح دو گزینه دارد: خیس و خشک، و در چهار مسیر مختلف انجام می‌شود. قیمت سواری‌های یک ‌نفره از ۳۲ دلار شروع می‌شود.

بانجی ‌جامپینگ در نیوزیلند

تا به حال به پریدن از یک پل با یک بانجی متصل به پا، فکر کرده‌اید؟! در قسمت ای‌ جی هاکت بانچی (AJ Hackett Bungy) واقع در نیوزیلند، می‌توانید دقیقاً همین کار را انجام دهید. البته در آنجا گزینه‌های پرش دیگری هم وجود دارند، از جمله چهار ارتفاع مختلف از ۱۳۰ فوت تا ۴۴۰ فوت. بدین ترتیب می‌توانید ارتفاعی را که برای شما مناسب‌ تر است انتخاب کنید از آن بپرید و سپس با پرش از ارتفاع بلندتر و در مکان دیگر، خودتان را به چالش بکشید. اگر بانجی جامپینگ برای شما جالب نیست، دو فعالیت تفریحی دیگر هم وجود دارد.

BungeeJumping

غواصی در قفس در کنار کوسه‌ها در هاوایی

اگر پیش از مرگتان دنبال بهترین ماجراجویی‌ هستید، حتماً سری به هاوایی بزنید. در این سرزمین، تفریحات زیادی وجود دارند؛ همچون کوهنوردی، پرش از صخره، غواصی آزاد و برخی از بهترین تجارب غواصی در قفس. اگر شما هم از افرادی هستید که از کوسه وحشت دارند، زمان آن است که یک بار برای همیشه این ترس را کنار بگذارید! با تور غواصی در قفس اوهو (Oahu) به سمت آبهای عمیق و شفاف اطراف اوهو روانه می‌شوید و سپس در یک قفس قرار می‌گیرید و در اقیانوس رها می‌گردید تا کوسه‌های اطراف خود را تماشا کنید. این فرصت بسیار خوبی برای عکاسی هم هست، پس فراموش نکنید که دوربین ضدآب‌تان را هم همراه داشته باشید. قیمت متوسط برای افراد بالغ، ۱۲۰ دلار برای هر فرد است.

صخره‌نوردی در چین

وقتی که با دقت از یکی از هیجان ‌انگیزترین بخش‌های جهان عبور می‌کنید، مرتب به خودتان خواهید گفت: «نفس بکش، حالا نفس را بیرون بده.» اگر در طی این عبور یکی دو قطره اشک هم از چشمان‌ تان جاری شد، اصلاً خجالت نکشید؛ چون شما تنها فردی نیستید که این احساس را دارد. این راه روی صخره بنا شده و باید از مسیری تنگ عبور کنید که دارای نردبان با میله‌های فولادی، ردپاهای کنده ‌شده و دیوارهایی با الوارهای چوبی است. تمام تجهیزات ایمنی شما را دو بند تشکیل می‌دهند که به خودتان متصل می‌کنید تا از شما در برابر افتادن در دره زیر، جلوگیری کنند. قیمت این تفریح برای استفاده مسیر و بندها، ۵ دلار است و در کوهستان هوا شان (Hua Shan) در ۷۵ مایلی شرق زیان (Xian) و نزدیک به شهر هوایین (Huayin) در چین واقع شده است.

CliffWalk

شنا در یخ در فنلاند

یادتان هست زمانی فکر می‌کردید آب استخر گرم است و شیرجه زدید و تازه فهمیدید در آب چقدر سرد بوده است؟ اجازه بدهید توضیح بدهیم که قرار است چه کاری انجام بدهید. مستقیم در یک دریاچه یخی که سرتاسر آن را برف پوشانده، می‌پرید! حالا چرا باید این کار را کرد؟ خوب، چون پس از پرش در دریاچه یخ در فنلاند آماده خواهید بود تا هر کاری انجام دهید. پس از این تجربه خنک بهتر است به سونا بروید تا در عرض یک روز، بهترین لذت دنیا را ببرید!

کرجی ‌سواری در آب‌های سفید زامبیا

اگر نمی‌ترسید که کمی خیس شوید، این یکی را هم به فهرست ماجراجویی‌هایتان اضافه کنید. البته اگر بخواهیم صادق باشیم، باید بگوییم که در طی این ماجراجویی، سراپا خیس خواهید شد! بسته به فصل، دو نوع کرجی ‌سواری وجود دارند (در آب‌های عمیق و کم‌ عمق) و ماجراجویان می‌توانند مهارت‌های خود را امتحان کنند. در این تفریح، باید همیشه کلاه ایمنی بر سر داشته باشد. هزینه تقریباً ۱۵۱ دلار برای هر نفر است و البته اگر به صورت آنلاین رزرو کنید، می‌توانید از تخفیف هم برخوردار شوید. بوندو ادونچرز (Bundu Adventures) در کلبه رودخانه‌ای مارامبا (Maramba) در لیوینگستون (Livingstone) در زامبیا واقع است.

WhiteWaterRafting

آدرنالین در دوربان (Big Rush in Durban)، واقع در آفریقای جنوبی

آیا دوست دارید در هنگام سفر به دوربان، دست به یک ماجراجویی بزرگ هم برنید؟ هجوم بزرگ در دوربان، به عنوان بلندترین تاب‌ سواری بانجینگ در جهان با ۳۴۷ متر و سقوط آزاد اولیه در ارتفاع ۱۹۶ متری و سپس تاب خوردن در ارتفاع ۷۲۰ متری در بالای استادیوم جام جهانی موزز مابهیدا (Moses Mabhida)، در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

سریع ‌ترین زیپ ‌لاینینگ (zip lining) در آفریقای جنوبی

زیپ ۲۰۰۰ که پیش‌تر و برای مدت شش سال عنوان طولانی ‌ترین، سریع ‌ترین و مرتفع‌ترین خط زیپ را از آن خود کرده بود، تضمین می‌کند که باعث فوران آدرنالین شما بشود! در اینجا می‌توانید با سرعت‌هایی تا ۷۵ مایل بر ساعت و در یک مسافت ۱.۲ مایلی پرواز کنید. در این سواری به جای نشستن در یک محفظه، از طناب آویزان خواهید شد. راستی، دوربین ‌تان را حتماً به همراه داشته باشید!

شهری که هیچ زباله ای تولید نمی کند!
شهری که هیچ زباله ای تولید نمی کند!
پدیده ظهور سه خورشید در آسمان چیست؟
پدیده ظهور سه خورشید در آسمان چیست؟
وحشتناک ترین زلزله های جهان تا به امروز!
وحشتناک ترین زلزله های جهان تا به امروز!
رازهای سر به مهر اهرام مصر
رازهای سر به مهر اهرام مصر