۱۰ مقصد ماجراجویانه در اروپا

۱۰  مقصد برای سفر ماجراجویانه به اروپا

قاره ی اروپا، دومین قاره ی کوچک جهان است که به قاره یسبز مشهور است و این شهرت، همانطور که از اسمش بر می آید، به خاطر محیط زیست طبیعی و خارق العاده ی این قاره است و اگر بگوییم که نصف بیشتر زیبایی های جهان، در این قاره فیک جا جمع شده است، اغراق نکرده ایم. با توجه به این خصوصیات، مقاصد مختلفی در این قاره وجود دارد که برای افرادی که به ماجراجویی علاقه مندند، مناسب است. ما ۱۰ مسیر مناسب برای مقصد های مسافران ماجراجو در اروپا را برای شما مشخص کردیم. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا این ۱۰ مقصد را با هم مرور کنیم.

ماجراجویی در اروپا

۱- اسب سواری، ترکیه

مطالب مرتبط:
چرا برای ماجراجویی به گرجستان برویم؟
ماجراجویی های خطرناک در بهترین های آمازون

نام دیگری دشت های کشور ترکیه، سرزمین اسب ها ی زیبا است. چشم اندازهای زیبا و طبیعی که در هر نقطه ی پنهان آن ممکن است، گله های اسب های زیبا و وحشی زندگی کنند، مقصدی پر از ماجراجویی و آدرنالین برای هر مسافری است. برای سفر به این مکان، سفرهای گروهی که معمولا ۸ روز برای آن مناسب است. حتما مقاصد گردشگری برای روستاهای دور افتاده را در برنامه ی بازدید ماجراجویانه ی خود بگنجانید. برای سوارکاری، هر چقدر که اقامت می کنید، در روز بیشتر از نهایت ۶ ساعت در روز وقت نگذارید زیرا برای زانوهای شما بیشتر از این مدا، مضر است. سوارکااران به صورت سنتی، هر شب یک گلیم بر روی زمین پهن کرده و به عنوان پایگاه، همه در آن جا جمع شده و شام می خورند. همچنین این دشت ها برای اقامت، دارای هتل و اقامتگاه هستند.

ماجراجویی در آبشارهای اروپایی

۲- راهپیمایی طولانی، بالکان

سفر به بالکان و تجربه ی حضور در ویا دیناریکا(Via Dinarica)، برای هر ماجراجویی، حکم تجربه ای جالب را دارد. این مرکز، ۲ سال پیش راه اندازی شد و در آن می توان پیاده روی و دوچرخه سواری در یک مسیر بسیار طولانی و البته خاص، انجام داد. مسیر ویا دیناریکا، از آلپ دینار اسلوونی در شمال مقدونیه شروه می شود و مسیرش از بوسنی و هرزگوین، کرواسی، صربستان، مونته نگرو و آلبانی، می گذرد. برای انتخاب مسیرتان، ۳ ایده ی مناسب وجود دارد؛ اگر قصدتان دوچرخه سواری است از از کوه ها یا مسیر های سخت است، از مکان هایی که با دنباله ی سفیدو دنباله سبز مشخص شده اند، مسیرتان را انتخاب کنید. و اگر قصد پیاده روی آسان با مناظر طبیعی و زیبا را دارید از مسیر هایی که با  دنباله ی آبی استفاده کنید.

ماجراجویی در طبیعت اسلوونی

۳- ماجراجویی در دنیای حیات وحش، اسپانیا

یکی از گونه های گربه سانان در حال انقراض دنیا که دیدنش برای هر دوستدار حیات وحشی می تواند جذاب و به یاد ماندنمی باشد، گربه ی سیاهگوش اسپانیایی است. این گربه در جزیره ی ایبیان زندگی می کند که در حال حاضر، نیمی از این جزیره در مسیر، بزرگراه است. امروزه این گربه ی عجیب و کمیاب تنها در دو نقطه ی جهان، یافت می شود، پارک ملی دونانا در سواحل جنوبی اسپانیا و در پارک ملی آندوخار(Andújar) در آندلوس. برنامه های بسیار زیادی می توان در جهت بازدید از این گربه داشت ،حتی می توان از دو مقصد، رد خلال یک مسیر استفاده کرد. ما در الی گشت به شما توصیه می کنیم که حتما در برنامه ی سفر خود به اسپانیا، حتما بازدید از این دو مکان را برای دیدن این حیوان کمیاب و وحشی و البته حیوانات دیگری مثل؛ گوسفند وحشی موفلون و عقاب امپراتوری را، بگنجانید.

ماجراجویی در طبیعت

۴- دوچرخه سواری، رومانی

کشور رومانی در بیشتر نقاط خود، جاذبه های طبیعی خود مثل، جنگل های باستانی  ،کوه های بلند و روستاهای قدیمی خود را برای قرن ها پیش است،  به صورت محافظت شده نگه داشته است. ترانسیلوانیا، یکی از آخرین بیابان های بزرگ اروپا است که تاریخ و فرهنگ جذابی را در خود جای داده و ازآن محافظت می کند. در سفر به رومانی، اگر به دوچرخه سواری علاقه مند هستید، حتما به به ترانسیلوانیا سر بزنید از خدمات گردشگری آن جا، به خصوص دوچرخه سواری در این منطقه را حتما تجربه کنید. البته در مسیر شما می توانید از خانه های محلی و مکان های باستانی که اجازه ی ورود به آن ها داده شده است، بازدید کنید. باید بگوییم که مسیر شما از میان چوپانان محلی و گله ی در حال چرای آنان و تپه های سبز و دیگر مکان های باستانی این منطقه می گذرد.

ماجراجویی در اسلوونی

۵- قایقرانی، استونی

ساحل بالتیک استونی، یک ساحل بکر و وحشی است و اقدامات بشری نتوانسته است که در این ساحل تغییرات زیادی ایجاد کند. یکی از این اقدامات بشری، استفاده از جزیره این ساحل برای آزمایسات نظامی شوروی سابق، بوده است. به هر حال، بازمانده هایی که از این حضور نظامی در این ساحل باقی مانده است، چند خانه ی متروکه است که در حال حاضر، تبدیل به لانه و جایگاه پرندگان شده است. موسسات توریستی واقع در این منطقه، چندین سفر ماجراجویانه با قایق های تفریحی را ارئه می دهند. غواصی و بازدید از جزایر اطراف این ساحل مثل جزیره پرانگلی و جزیره ی کلگا، از دیگر گزینه های این سفر ماجراجویانه است.

10 مقصد ماجراجویی در اروپا

۶- پیاده روی در کوهستان، اسلواکی

مسیرهای بی شماری برای پیاده روی و ماجراجویی در اروپا برای مسافران ماجراجو، وجود دارد اما یکی از پرهیجان ترین مسیرهای که می توان به آن اشاره کرد، بین امتداد مرز لهستان و اسلواکی است که حتی می تواند جایگزینی ارزان قیمت رای جایگزینی رشته کوه های آلپ در سوئیس باشد. منظره هایی از قله های سنگی، دره های سرسبز، دریاچه های درخشان، تنها گوشه ای از مناظر این کوهستان است. البته این نکته نباید فراموش شود که ،انتخاب این مسیر، پاهای شما را به چالش می کشد و شما را به مسیری بسیار طولانی اما حقیقتا زیبا، اما با مسیری طولانی و کوهستانی می برد. ما در الی گشت به شما حنما توصیه می کنیم که اگر این مسیر را به عنوان مقصد سفر ماجراجویانه ی خویش انتخاب کردید، حتما پاهای خود را آماده کنید و تجهیزات کافی با خود به همراه داشته باشید.

ماجراجویی در طبیعت نروژ

۷- دره نوردی، جزیره کورسیا

جزیره زیبای کورسیا، در فرانسه واقع شده است و برای خیلی از کسانی که خواهان تعطیلاتی لوکس در جزایر کشور فرانسه هستند، مقصدی ایده آل محسوب می شود. اما این جزیره فقط برای افراد پولدار و خواهان تجملات لوکس مناسب نیست، بلکه برای افراد ماجراجویی که علاقه مند به سفر های با اکتشافات طبیعی هستند بسیار مناسب است. دره های پیاده روی سخت و البته جالب توجه، از ویژگی هایی است که این جزیره را مناسب یک مقصد ماجراجویانه کرده است. گشت و گذار در و پیاده روی دز میان صخره ها و پریدن به رودخانه و پرش از ارتفاع، از جمله جاذبه های گردشگری است که دراین منطقه ایجاد شده است.

۸- غواصی و پیاده روی، ایسلند

کشور ایسلند با داشتن آتشفشان های نیمه فعال، چشمه های آب گرم و یخچال های طبیعی، مقصدی تمام عیار برای یک مسافر ماجراجو است و هر چه را که از یک مکان برای فوران آدرنالین می خواهد را می تواند در این مکان داشته باشد. عکاسی بیثن دریاچه های ایجاد شده بین صفحه ی اوراسیا و آمریکای شمالی، تجربه ای از غواصی است که شاید در دریاهای دیگرنتوانید همانند آن جا، تجربه ی غواصی را داشته باشید. پشت سر گذاشتن زمین و ورود به دنیای قلمروی آب ها، یکی دیگر از گزینه های شما برای ماجراجویی دراین منطقه است.

ماجراجویی در اروپا سوئیس

۹- سفر جاده ای، نروژ

جاده های نروژ از بین کوه ها، روستاهای دور افتاده و راه های ساحلی می گذرد و جدای این ها، کلیات ویژگی های طبیعت نروژ، شاید اصلی ترین دلیل برای انتخاب این کشور برای مقصد یک سفر ماجراجویانه باشد. در فصل تابستان ،مردم می توانند در مکان های مناسبچادر بزنند و کمپ برپا کنند که شاید یکی از دیدنی های رانندگی در جاده های نروژ باشد. یکی دیگر از جاذبه های دیدنی  سفر جاده ای در نروژ، جاده ی است که از شمال برگن،  در جوار اقیانوس اطلس قرار دارد و شما با این نما در جاده مواجه می شوید. در مسیر شما، طولانی ترین تونل جاده ای جهان به نام ترولستیگن، قرار دارد.

ماجراجویی در طبیعت اروپا

۱۰- یخ نوردی، سوئیس

یخ نوردی در رشته کوه های آلپ، برای کسانی که ارتباط خوبی با سرما دارند، می تواند یکی از مقاصد ماجراجویی در اروپا برای هر گردشگری باشد. خوابیدن در کلبه های محلی، دوچرخه سواری و مقابله با ناشناخته های راه، از جذابیت های این مسیر است.

منبع:theguardian.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code