جاذبه های گردشگری بالی (قسمت دوم)

بالی

جاذبه های تماشایی بالی

در قرن شانزدهم میلادی، ورود هلندی ‌ها و دیگر قدرت ‌های استعماری موجب تثبیت موقعیت بالی به‌عنوان یک مقصد محبوب گردشگری در مجمع ‌الجزایر اندونزی گردید. در این میان، بالی که تاثیر چندانی از استعمار نپذیرفته بود، به رشد و نمو خود ادامه داد. نکته جالب در مورد منطقه این است که این جزیره علی‌رغم رشد خود در طی قرن ‌ها به‌عنوان یک منطقه گردشگری، همچنان فرهنگ و سنت خود را حفظ کرده است. با بهره‌گیری از توصیه مسافری که در آن حوالی زندگی می‌کند، می‌توانید به بازدید از برترین جاذبه‌ های بالی و دیدن مناطق دور و نزدیک آن بپردازید و از این میراث منحصربفرد لذت ببرید. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
جاذبه های گردشگری بالی (قسمت اول)
گذری مختصر به شهر بالی، بهشت کوچک گردشگران
جاذبه های بالی

استودیوی یوگا خارج از اوبود

یکی از خاطره‌انگیزترین تجربه‌های من در بالی، یک سفر چهار روزه برای انجام یوگای Blooming Lotus در اوبود بود. ویلاهای اوبود، در چندکیلومتری شهر اصلی در یک محل لوکس و در عین حال ساده واقع شده‌اند. من در اینجا بود که خودم  و سلامتی را کشف کردم. من در این مدت صرفاً به غذاهای گیاهی (و البته خوشمزه) فکر می‌کردم و البته آرام ‌سازی (مدیتیشن) روزانه، نرمش‌ های آرام هم بسیار مفید بودند. شاید نتوانم آنطور که باید و شاید احساس آرامشی که من در این مکان تجربه کردم تشریح کنم؛ خودتان باید باشید این حس را از نزدیک تجربه کنید.

غواصی در سواحل بکر Amed، Seraya، و Tulamben

یکی دیگر از لذت‌ های منحصربه فرد در بالی، بازدید از ساحل دست ‌نخورده East Coast است. این ساحل درست مثل قسمت جنوبی بالی در ۲۰ سال پیش است؛ شاید هم بیشتر. اما ساحل Amed از همه اسرارآمیزتر است. Amed یک روستای قدیمی است که مملو است از آتشفشان‌های خفته، ساحل‌های ماسه سیاه و زندگی دریایی رنگارنگ.
من شخصاً در مناطق حاشیه ‌ای آن و در اقامت گاه Puri Wirata Dive ماندم و چه تجربه جالبی بود! چقدر با قسمت جنوبی بالی تفاوت داشت! من از آنجا به سادگی توانستم به گردش در Seraya و Tulamben – که به خاطر غواصی سطح بالا شهرت دارند – هم بپردازم.

غواصی همراه با غواصان بالی

باید بگویم که غواصی در قسمت شرقی بالی، یکی از بهترین تجربه ‌های من در تمام جهان بوده است: مرجان ‌های رنگی و اقیانوسی، در کنار موجودات کوچک و جالب؛ همگی در پس یک ساحل شنی سیاه. جالب است، نه؟ به بقایای کشتی علاقه دارید؟ بالی بقایای کشتی‌های قدیمی هم دارد.

غواصی با کوسه ها

بعضی از اماکنی که حتماً باید از آنها دیدن کنید، به شرح زیر هستند:

ساحل Lipa Beach: میهمانی کوسه‌ ها! آنها همه جا پراکنده هستند و در هر اندازه و نوعی دیده می‌شوند: کوچک، بزرگ، سفید، نقره‌ای.
بقایای کشتی USAT Liberty: شنا کردن داخل یک کشتی جنگی غرق شده و در کنار لاک پشت‌ ها را تجربه کنید.
موزه زیرآبی ساحل Jemeluk: این موزه، محل غرق شدن مجسمه‌ های منحصربه فرد است و صحنه بسیار جذابی را رقم زده‌اند. آیا مایل هستید بدانید چه مجسمه‌هایی در اینجا دیده می‌شوند؟ عیسی مسیح و حتی مریم مقدس!

آثار منحصربه فرد در موزه Don Antonio Blanco

بیشتر بازدیدکنندگان اوبود، از موزه بسیار جذاب Don Antonio Blanco نیز دیدن می‌کنند. این موزه، محل کار پیشین یکی از موفق‌ ترین هنرمندان بالی است و ترکیب کم ‌نظیری از هنر بالی و اسپانیا را به نمایش می‌گذارد. آقای بلانکوی هنرمند که از اسپانیا به بالی مهاجرت کرده بود، کاریزمای کاتالان او در هر گوشه از فضای خلاقانه‌اش دیده می‌شود. پرتره‌های زیبا و دیگر شاهکارهای هنری زینت ‌بخش سفر شما به بالی خواهند بود.

پلکانی به بهشت در Pura Lempuyang

آخرین توصیه من که به هیچ وجه کم ‌اهمیت نیست، بازدید از برج Pura Lempuyang است. این مجتمع چندطبقه دارای یک نمای جامع رو به آتشفشان‌های اطراف است و در عین حال این احساس را در شما برمی‌انگیزد که گویی در آغوش اقیانوس آرمیده‌اید. این ساختمان دارای هفت قسمت است و می‌توانید ظرف دو تا سه ساعت به طور کامل در آن به گردش بپردازید. حتماً به بالاترین قسمت آن بروید تا بهترین دید را به مناظر اطراف داشته باشید.

بالی با جاذبه هایی که در هیچ کجای دیگر نمی توان یافت (بخش اول)
بالی با جاذبه هایی که در هیچ کجای دیگر نمی توان یافت (بخش اول)
نکات ضروری هنگام سفر به بالی
نکات ضروری هنگام سفر به بالی
هزینه های سفر به بالی
هزینه های سفر به بالی
بالی، جزیره ای با جاذبه های بیشمار
بالی، جزیره ای با جاذبه های بیشمار

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code