وارنا و حیات زیر آب

Dolphinarium

نگاهی به تفریحات مربوط به حیات وحش و زندگی زیرآب وارنا

وارنا را می توان از آن شهرهایی دانست که ترکیبی از یک شهر بندری، تفرجگاه ساحلی و پایگاه نیروی دریایی است که گرچه چهره مدرن به خود گرفته است، اما از میراث تاریخی ‌اش به خوبی نگهداری می‌کند. شهری که برای هر سلیقه ‌ای جاذبه خاص و نابی دارد. الی گشت در اینجا نگاهی دارید به برخی جاذبه های گردشگری وارنا که به حیات وحش و حیات زیرآب توجه دارد:

مطالب مرتبط:
«تَرین» های بلغارستان را بشناسیم
جنگل سنگ؛ جاذبه ی عجیبی در بلغارستان

پارک دلفین ها (Dolphinarium):

پارک دلفین ها یک سازه ساخته شده از شیشه و آلومینیوم است، که دارای ویژگی های منحصربه فردی بوده و در بخش شمالی شهر وارنا و در پارک ساحلی قرار دارد. این پارک در ۱۱ آگوست سال ۱۹۸۴ میلادی افتتاح شده و دارای ظرفیت حضور هزار و ۱۳۴ نفر است.

در داخل این مجموعه شما می توانید از نمایش جالب و منحصر به فرد دلفین ها که شامل نمایش های آکروباتیک، بالانس، موسیقی و رقص دلفین ها است لذت ببرید. این برنامه ۳۰ دقیقه به طول انجامیده و سراسر هیجان و تحرک است. این نمایش ها توسط دلفین های دوست داشتنی از نژادهای (TURSIOPS TRUNCATOS – KIMBO, POPPI, DOLLY) که بومی دریای کارائیب هستند برگزار می شود.

جوان ترین دلفین های این مجموعه (YOANNA) و (PEPPY) نام دارند که در این آکواریوم متولد شده اند. در کافه دلفیناریوم (Dolphinarium café)  نیز شما می توانید به تماشای بازی دلفین ها در زیر آب بپردازید.

باغ دریایی:

باغ دریایی یکی از شاخصه ها و نمادهای شهر وارنا است. این باغ با مساحت ۸۵۰ هزار متر مربع در نوار ساحلی قرار داشته در دهه ۶۰ قرن نوزدهم میلادی با هدف محلی برای پیاده روی و تفریح تاسیس شده است. البته در اوایل قرن بیستم، پارک مورد بازسازی دوباره قرار گرفته و طرح مفهومی باغ های استوایی توسط آنتونی یان نواک (Anton Ian Novak) در آن پیاده شد. در آن زمان قرار بود مجسمه برخی از چهره های مشهور دوره رنسانس در این طرح نمایش داده شوند. امروزه در این محل شما می توانید موزه علوم طبیعی (Natural Science Museum)، موزه نیروی دریایی(Naval Museum)؛ مجموعه ستاره شناسی کوپرنیک (Copernicus Astronomy Complex) و باغ وحش و گلخانه و نمایشگاه جانوران خشکی (Terrarium) را در این محل تماشا کنید. پارک دلفین ها نیز در این محل قرار دارد که در سراسر بلغارستان منحصربه فرد است. در این مجموعه همچنین استخر شنا، زمین تنیس، یک سالن تئاتر غیر سرپوشیده و یک پارک کودکان که در سال ۲۰۰۲ افتتاح شده است، در کنار تفریحات مختلفی مانند آسیاب های آبی؛ سرسره، تیراندازی با کمان و ترامپولین (trampoline) وجود دارد. در این منطقه همچنین تعداد زیادی کافه های کوچک و بزرگ و رستوران هایی با انواع غذاهای دریایی وجود دارد.

آکواریوم:

آکواریوم و موزه دریای سیاه در وارنا، در سال ۱۹۳۲ افتتاح شده و نخستین و تنها ایستگاه مطالعات زیست شناسی دریایی در بلغارستان محسوب می شود. در این محل صدها گونه از ماهی ها ، آکتینیدها، نرم تنان، خرچنگ ها، صدف های (periwinkles) در کنار گونه های آبزی آب های شیرین و رودخانه ای، گردآوری شده و مورد مطالعه قرار می گیرند. در این بخش همچنین واحد ویژه مطالعات دریای سیاه که شامل مطالعات میادین نفتی و نمک های دریایی نیز می شود، وجود دارد. این آکواریوم به سه بخش اصلی و یک تالار تقسیم بندی شده و انواع ماهی ها مانند گرگ دریایی، شاه ماهی خاکستری (grey mullet)، (sting ray)، خرچنگ ها و ماهی های استروژن در سالن اول نمایش داده شده و در سالن دوم، موجودات دریایی و صدف ها نگهداری می شوند. در این محل همچنین نمایشگاهی در رابطه با مطالعات اقیانوس شناسی در دریای سیاه و سابقه پژوهشی آن وجود دارد. در سالن سوم، پستانداران، پرندگان دریایی و کوسه ها نگهداری می شوند. در تالار اصلی نیز ماهی های استوایی مانند پیراناها، گوپی ها و … نمایش داده می شوند.

مطالب مرتبط

مکانی مهیج بنام پارک آبی قطر در دوحه

علت جذابیت استادیوم های دوحه قطر

شهرستان خواف با تاریخی چند هزار ساله