بلیط هواپیما

«تَرین» های بلغارستان را بشناسیم

آشنایی با برترین‌های بلغارستان

بلغارستان کشور زیبایی‌هاست؛ کوه‌ های جادویی، سواحل ماسه ‌ای و روستاهایی دیدنی. غذاهای خوشمزه، مردمی میهمان‌ نواز و هزینه ‌هایی بصرفه را هم به جذابیت ‌های بلغارستان اضافه کنیم، دلیلی برای سفر نکردن به این کشور پیدا نمی‌کنید. برای آشنایی با «ترین» های بلغارستان با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
بلغارستان دوست داشتنی
جنگل سنگ؛ جاذبه ی عجیبی در بلغارستان
rose in bulgaria
  • بزرگ ترین صادرکننده رز

گل های رز بلغارستان علاوه بر زیبایی فوق ‌العاده‌شان، یکی از منابع مهم صادرات این کشور هستند. بنابر بعضی گزارش ها رزهای بلغاری، ۸۵درصد از روغن رز جهان را تامین می ‌کنند. روغن رز یکی از عناصر ضروری در تولید عطر است. ماه می و جون بهترین زمان بازدید از برداشت این گلبرگ‌های رنگارنگ است.

Bulgarian yogurt
  • خوشمزه ترین ماست دنیا

برخی عقیده دارند ماست بلغارستان خوشمزه‌ترین ماست جهان است. این طعم بی‌نظیر به خاطر وجود گونه ی خاصی از باکتری به نام لاکتوباسیلوس بولگاریکوس است. این نوع باکتری به طور طبیعی فقط در هوای بلغارستان وجود دارد. اگر به بلغارستان سفر کردید، در کوهستان‌های این کشور، ماست غلیظ گوسفندی را با عسل یا مربای توت‌فرنگی امتحان کنید و به بهشت بروید!

how to say no in bulgaria
  • عجیب ترین «نه» گفتن های دنیا

اگر از یک بلغارستانی سوالی بپرسید، احتمالا از شیوه پاسخ دادنش تعجب خواهید کرد، زیرا شیوه تکان دادن سر در بلغارستان با همه جای دنیا فرق می‌کند. در بلغارستان تکان دادن سر از بالا به پایین به معنای «نه» است در حالی که در همه دنیا از این حرکت سر معنایی مثبت برداشت می‌شود. بلغاری‌های برای پاسخ مثبت هم سرشان را برعکس مردم دنیا تکان می‌ دهند، در بلغارستان تکان دادن سر به چپ و راست به معنای پاسخ مثبت است. البته اخیرا بلغارستانی ها برای جلوگیری از گیج‌شدن توریست‌ها سعی می‌کنند با خارجی‌ها از حرکات معکوس استفاده کنند، اما نسل‌های قدیمی‌تر هنوز به همان شیوه قبل سرشان را تکان می‌دهند.

burial in bulgaria
  • قدیمی ترین دفینه طلا

قدیمی ‌ترین دفینه طلا در جهان در سایت بوریال واقع در شرق وارنای بلغارستان، کشف شده است. سایت بوریال جایی که فاصله چندانی با دریای سیاه ندارد. این دفینه را رانندگان یک تراکتور در سال ۱۹۷۲  حین حفاری زمین کشف کردند. در این سایت قبرستانی با حدود ۳۰۰ قبر متعلق به ۴۵۶۰-۴۴۵۰ قبل از میلاد وجود دارد. حدود سه‌هزار طلای کشف‌شده در این منطقه ثابت می‌کند که مردم این ناحیه روابط تجاری با سرزمین‌های دور داشته‌اند.

 

انتخاب بلغارستان به عنوان مقصد گردشگری، انتخاب جذابی است. این کشور جاذبه های فرهنگی، طبیعی و تاریخی فراوانی دارد. مناظری که زیبایی نفسگیری دارند، تفریحات زمستانی و دسترسی آسان از دلایلی هستند که بسیاری از گردشگران را به این کشور می‌کشاند.

مردم بلغارستان به چه چیزهایی افتخار می کنند؟
مردم بلغارستان به چه چیزهایی افتخار می کنند؟
نکات سفر به بلغارستان
نکات سفر به بلغارستان
۹ غذای خوشمزه تابستانی که در بلغارستان باید امتحان کنید
۹ غذای خوشمزه تابستانی که در بلغارستان باید امتحان کنید
هزار و یک دلیل برای سفر به وارنا!
هزار و یک دلیل برای سفر به وارنا!