alexaa

اقامت و غذاهایی ارزان در دبی

چگونه در هزینه های سفر به دبی صرفه جویی کنیم؟

در شهر دبی اگر مراقب نباشید، هزینه های شما به سرعت بالا رفته و مخارج سرسام آور خواهند بود،  البته مانند بسیاری از شهرهای گران قیمت دنیا، مردم این شهر راهکارهایی متعدد برای کاهش مخارج خود کشف کرده و تلاش می کنند تا حد ممکن در مصرف درهم ها صرفه جویی کنند. در اینجا چند راهکار برای کاهش هزینه ها در سفر به دبی ارائه می شود. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
سفری ارزان به دبی
در دبی به رایگان خوش بگذرانید
couchsurfing in dubai

مراکز اقامتی ارزان قیمت را شناسایی کنید:

هتل های مشهور و خوب دبی بسیار گران بوده و بین شبی ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار هزینه خواهند داشت. بیشتر هتل های بین المللی و زنجیره ای جهان در این شهر دارای شعبه هستند و اگر شما در یکی از آن ها عضویت داشته باشید، با هر بار اقامت قبلی در این هتل ها، امتیازاتی در حساب شما منظور شده است. دبی، بهترین محل برای استفاده از امتیازات جمع شده شما محسوب می شود.

البته اگر شما در این هتل ها عضو نبوده یا امتیاز قبلی ندارید، در شهر دبی سیستم Couchsurfing بسیار فعال است. (شبکه ای اینترنتی که افراد مختلفی از سراسر جهان در آن عضو بوده و یکی از اتاق های خانه خود یا یک تخت و محل خواب را به رایگان در اختیار مسافران قرار می دهند. این فعالیت جنبه تجاری ندارد) توصیه می کنیم پیش از سفر به دبی در این سایت جست وجو کرده و اگر کسی را پیدا کردید که به شما محلی برای خواب می دهد، با وی تماس بگیرید.

پیش از سفر به دبی همچنین می توانید از طریق وب سایت Booking.com، هتل هایی ارزان در رده قیمتی ۳۵ تا ۴۵ دلار پیدا کرده و اگر با زبان عربی آشنایی دارید، نیز می توانید تخفیف های بیشتری در برخی هتل ها بگیرید. در دبی همچنین سه هتل وجود دارند که در اتاق های آن ۶ تا ۱۰ تخت قرار داشته و کرایه هر کدام از ان ها ۱۵ تا ۲۵ دلار است.

debonairs pizza

برای غذا خوردن به محله قدیمی دبی بروید:

از هتل ها، رستوران های شیک، مراکز خرید و بازارهای تجملی دوری کرده و به محلات قدیمی دبی بروید که به دلیل ارزان بودن غذاهای خود شهرت دارند. در این محلات شما با شخصیت کارتونی علاء الدین  احساس همذات پنداری خواهید کرد. یک وعده غذا در رستوران های این محله ها معمولا بین ۲۰ تا ۳۰ درهم و برابر با ۵ تا ۸ دلار خواهد بود. من شخصا رستوران ایرانی استاد را در نزدیکی ایستگاه متروی الفهیدی توصیه می کنم.  یا برای ناهار پیتزا بخورید، در دبی مال و نزدیکی محل ورودی جهت رفتن به برج الخلیفه، محلی به نام Debonairs وجود دارد که دقیقا در فود کورت طبقه همکف قرار داشته و یک پیتزا را به همراه نوشابه به قیمت ۴ دلار یا ۱۵ درهم ارائه می کند. این محل یکی از بهترین رستوران های ارزان در دبی محسوب می شود. پیتزاهای این محل کمی کوچک است و سایز بزرگ آن  ۲۲ درهم یا ۶ دلار است که به خوبی برای ناهار شما را سیر می کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد