بلیط هواپیما

۲۴ ساعت در استانبول

یک روز در استانبول

استانبول نه تنها به عنوان شهری که بین دوقاره مهم دنیا قرار گرفته و نه به عنوان جایی که ترکیبی تمام عیار از دو قاره را در خود جای داده است، بلکه به عنوان شهری که به خودی خود قابلیت های فراوانی دارد، یک شهر جذاب و دیدنی است.  اگر گردشگران هنگام بازدید از این شهر تجربیات خاص و ماندگاری را به خود می برند به خاطر این است که این شهر آن قدر چیزهای عجیب و زیبا در خود جای داده است از ان به عنوان یکی از شلوغ ترین مقاصد گردشگری و البته یکی از زیباترین آن ها یاد می‌شود. با الی گشت همراه باشید تا از کارهایی که در یک روز در استانبول می توانید انجام دهید بیشتر بدانید.

مطالب مرتبط:
برج گالاتا، سمبل شهر استانبول
گشت و گذار در منطقه سلطان احمد استانبول
استانبول

البته این که شهری به این شلوغی و در محل تلاقی دوقاره این قدر هم آرام بخش باشد از خصلت هایی است که در جای دیگر دنیا یافت نمی شود. به گونه ای که می توان گفت یکی از آرامش بخش ترین سفرهای هر فرد ممکن است به این شهر صورت گیرد.  برخورد گرم و دوستانه و همراه به خونسردی مردم این شهر در کنار آثار باستانی، مساجد و غذاهای محلی خوشمزه و هوای مطبوع همه و همه دست به دست هم داده اند تا از این شهر گردشگر یک یک مکان خاص به وجود آورند
شما می‌توانید در ۲۴ ساعت تنها برخی از جاذبه‌های بی ‌نظیر استانبول را تجربه کنید، اما تضمین می‌کنیم که برای کامل کردن این تجربه، مجددا به استانبول باز خواهید گشت.

ایاصوفیه، کاخ، کلیسا یا مسجد

یکی از معروف ترین بناهای تاریخی استانبول مسجد ایاصوفیه است که در حال حاضر یک موزه است. این بنا که در قرن ششم ساخته شد یکی از جدی ترین و مهمترین بناهای تاریخی و باستانی این شهر است. داخل این مسجد مملو از کاشی هایی است که توجه هر انسان هنرمند و هنردوستی را به خود جلب می کند. محوطه اصلی بنا  گنبد عظیمی دارد که از کاشی های طلایی مشهورش جذابیت های بسیار به دست آورده است. هیبت و عظمت این بنا به قدری است بیننده به راحتی نمی تواند از آن دل کنده و جدا شود. به این دلیل است که گفتیم اگر یک بار به استانبول بروید سعی می کنید بار دیگر به آن باز  گردید.

ایا صوفیه

گم شدن در بازار بزرگ حتی برای یک روز کامل

کاپالی چارشی، اسم بازار بزرگ شهر استانبول است که می تواند تمام حواس شما را به خود جلب کرده و مجذوبتان نماید. بوها، رنگ ها، جذابتهای بصری و عظمت این بازار به قدری است که برای مدتی ممکن است تمام جهان اطراف خود را فراموش کرده و غرق در خصلتهای خاص این مکان شوید.
این بازار که قلب تاریخی استانبول هم هست به قدری جذاب و بزرگ است که حتی می تون یک هفته ای را به دیدن آن اختصاص داد. این بازار به سنت بازارهای قدیمی که البته در کشور ما هم هست ظاهر بی نظم، پر هرج و مرج و حتی دیوانه کننده است اما واقعیت این است که شما از گشتن در این بازار اصلا خسته نمی شوید.  می‌توانید در کوچه های متعدد این بازار قدم زده و صنعت گران محلی را ببینید که در حال کار هستند. می توانید وارد خیابان های پشتی شوید تا مجموعه ای از جاذبه های گردشگری را در جاهای مختلف پنهان شده اند ببییید. اگر چه بخش هایی از این بازار کاملا توریستی هستند. اما اگر سعی کنیدکه از این بخش ها فاصله بگیرید. ممکن است بتوانید سبک زندگی متفاوتی را کشف کنید البته به شرط این که در کوچه های پیچ در پیچ این مکان گم نشوید.

بازار بزرگ

تجربه اصیل عثمانی در حمام خرم‌ سلطان

اگر از کسانی هستید که به دنبال یک تجربه اصیل و واقعی از دوران عثمانی‌هاست، حتما برای رفتن به این حمام سنتی در ایاصوفیه وقت بگذارید. این حمام که به‌صورت اختصاصی برای همسر سلطان سلیمان بزرگ ساخته شده بوده، بسیار زیبا و البته آرامش‌بخش است. حمام خرم ‌سلطان هم جالب است و هم عجیب و بهترین تجربه سنتی از دوران عثمانی را به گردش‌گران ارائه می‌دهد.

از مسجد کبود دیدن کنید

وقتی به استانبول فکر می‌کنیم، اولین بنای برجسته و نشان اختصاصی که به یاد می‌آید مسجد کبود است. با یک نگاه می‌شود فهمید که چرا از این مسجد بیش از هر چیز دیگری در شهر عکاسی می‌شود. قسمت بیرونی به راحتی با ساختار گنبدی ‌شکلش قابل شناسایی‌ است و کاشی‌های آبی که قسمت داخلی را پوشانده‌اند، دلیل نام ‌گذاری این بنا به مسجد کبود هستند. این مسجد از بیرون به صورت کاملا متقارن به ظاهر می شود و زیبایی هایی دارد که واقع نفس هر بیننده ای را در سینه حبس می کند. البته داخل این بنا بسیار زیبا و در عین حال باشکوه است. اگر قصد دارید یک تجربه نفس گیر از تماشای یک بنای تاریخی داشته باشید به دیدار آن بروید. سعی کنید از قسمت انتهایی حیاط اصلی به سمت خود مسجد پیش بروید تا منظره‌ای را ببینید که قبلا برایتان اصلا قابل تصور نبوده است.

مسجد کبود

افق را در بسفر بنگرید

استانبول نه فقط از نظر فضاهای شهری باشکوه است که البته از نظر مناظر طبیعی هم قابل ستایش است یکی از این مناظر تماشای غروب خورشید و افق این شهر است. با خیره مانده در افق این شهر می تواند دید که چطور تنگه بسفر با آن آسمانش که یکی از پرشکوه ترین مناظر آسمانی روی زمین است خودنمایی می کند. هنگام غروب در کنار تنگه بسفر بنشینید و به عرض این آبراه خیره شوید تا شاهد یکی از بی بدیل ترین مناظری باشیدکه در تمام عمر خود دیده اید.
حتی می توان در هنگام غروب سوار یکی از کشتی های تفریحی متعدد شد و به تماشای شعله ور شدن آسمان و حتی ساختمان هایی نشست که یک به یک در تایخی هنگام غروب فرو می روند. به این ترتیب می توانید یک روز زیبا را در این شهر رویایی به پایان برسانید روزی که هرگز فراموشش نخواهید کرد. استانبول جاذبه های فراوانی دارد که نمونه هایی که در بالا ذکر شد تنها بخشی از آن هاست که به کوتاهی ارائه شده تا شاید تصویری کوتاه از آنچه که در سفر به این شهر با آن مواجه خواهید شد به دست آورده باشید.

معرفی هتل یورو پارک استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل یورو پارک استانبول | ۵ ستاره
تماشا کنید:‌ بزرگ و زیباترین مسجد استانبول
تماشا کنید:‌ بزرگ و زیباترین مسجد استانبول
۸ مورد از بهترین شهربازی های استانبول
۸ مورد از بهترین شهربازی های استانبول
آشنایی با معروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول
آشنایی با معروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول