۲۴ ساعت در دبی

کارهایی که در یک روز می‌توان در دبی انجام داد

در این فهرست، کارهائی که می توان طی بیست و چهار ساعت در شهر دبی انجام داد را به شما توصیه می‌کنیم و فقط باید در نظر داشته باشید که برای هر کدام از این برنامه ها یک ساعت در نظر گرفته شده و شما باید بر وسوسه ماندن بیشتر غلبه کنید تا به سایر برنامه ها رسیده و آن ها را تمام کنید. با الی گشت همراه باشید تا یک روز در دبی بچرخیم.

مطالب مرتبط:
پارک های معروف تفریحی دبی
سوغات رنگارنگ شهر دبی
دبی

ساعت ۵ صبح بازار ماهی دیرا Deira Fish Market

دیدن این بازار یکی از جاذبه های شهر محسوب شده و اگرچه فضای آن کمی بدبو بوده و رایحه ماهی ها چندان مطبوع نیست اما دیدن ماهیگیرها و فروشندگان پر شمار حاضر در این بازار و تخلیه تورهای ماهی گیری و ماهی های زنده در نوع خود بسیار جذاب هستند. در این بازار شما می توانید انواع ماهی، خرچنگ، هشت پا و سایر جانوران دریایی را مشاهده کنید که از تورها جدا شده، تمیز و اماده برای ارسال به بازار می شوند.

ساعت ۶ صبح- تماشای فلامینگوها

شما می توانید به همراه کودکان خود یک پیک نیک کوچک در منطقه راس الخور که یک محوطه حفاظت شده و زیستگاه فلامینگوها است، داشته باشید و صبحانه خود را در این محل صرف کرده و فلامینگوهای صورتی را تماشا کنید. دیدن راه رفتن این فلامینگوها با پس زمینه شهر دبی، تجربه ای خاص و تکرار نشدنی خواهد بود.

ساعت ۸ صبح- آبتنی در دریا

در دبی با سواحل طولانی پوشیده از ماسه های طلائی و آب های نیلگون؛ نمی توان بر وسوسه شنا در دریا غلبه کرد. ساعات اولیه صبح که هنوز این منطقه شلوغ نشده، آفتاب تابستانی تند نبوده و خبری از قلعه های ماسه‌ای ساخته شده در ساحل نیست، شما می توانید تنی به آب زده و به همره فرزندتان در ساحل بادبادک بازی کنید.

تفریحات آبی دبی

۹ صبح شتر سواری

برای انجام این برنامه باید از قبل برنامه ریزی انجام دهید. در صورتی که برنامه زمان بندی زمین مسابقه المرموم را نیز به دست آورید می توانید شانس دیدن مسابقات شتر سواری را داشته باشید. این پیست در جاده العین قرار گرفته و قطعا تماشای این رقابت ها برای هر گردشگری فراموش نشدنی خواهد بود.

۱۰ صبح تماشای قطعه ای از بهشت

تصور تماشای باغ های سرسبز و پر از گل در بیابان تقریبا غیر ممکن است اما این جادو در دوبی شدنی بوده و باغ پر شکوفه جادویی دوبی یا  Dubai Miracle Garden  به گونه ای طراحی شده که همیشه دارای درختانی پر از شکوفه و سرسبز بوده و زمانی که یک گروه از درختان شکوفه داده اند، گروه دوم برای اینکار آماده می شوند. در کنار این باغ، باغ زیبای پروانه ها یا Butterfly Garden قرار داشته و ترکیب این دو در حقیقت یک سرزمین عجایب واقعی را در قلب بیابان تشکیل می دهد.

Dubai Miracle Garden

۱۱ صبح به بلندترین برج جهان بروید

برج الخلیفه به عنوان بلندترین برج جهان شناخته شده و شما در هیچ جای دنیا شانس تماشای منظره ای مشابه آن چه بر فراز این برج قرار دارد را نخواهید داشت. شما به کمک آسانسورهای فوق سریع طراحی شده در این برج می توانید به طبقه یکصد و بیست و چهارم رفته و از روی عرشه و ایوان ویژه ای که به منظور تماشای چشم انداز اطراف طراحی شده، به دنیای زیر پایتان نگاه کنید. شاید جالب باشد که ذکر شود ملاط استفاده شده در ساخت برج الخلیفه ، معادل وزن وزن ۱۰۰ هزار فیل است.

۱۲ ظهر- به ضیافت غذاهای عربی بروید

غذاهای عربی بسیار خوشمزه و لذیذ بوده و شما فرصت امتحان کردن آنها را در یکی از صدها رستوران این شهر خواهید داشت. پیشنهاد شخصی ما به شما، امتحان کردن غذاهای رستوران زاروب Zaroob است زیرا این محل دارای چشم اندازی زیبا بوده، آب میوه های بسیار خوش طعمی داشته و مدیریت آن همیشه برای بهتر بودن تلاش می کند.

ساعت ۱ بعد از ظهر- به بندرگاه بروید

لنگرگاه زیبای دوبی که توسط تعداد زیادی ساختمان زیبا و تحسین بر انگیز و برخی از بهترین رستوران های شهر احاطه شده است، جای خوبی برای قدم زدن و پرسه زنی محسوب می شود. اگر واقعا دوست دارید سبک سنتی زندگی در دوبی را تجربه کنید، می توانید یکی از آلاچیق های موسوم به abra را اجاره کرده و در آن استراحت کرده و به نوشیدن چای یا خوردن میان وعده ای سبک بپردازید.

بندر دبی

ساعت ۲ بعد از ظهر- به خور دبی رفته و از منطقه تاریخی الفهیدی دیدن کنید

در این محل شما می توانید به خوبی ببینید که شهر دوبی در گذشته به چه شکلی بوده و ساعاتی را با دیدن سواحل رنگارنگ این منطقه سپری کنید. در این بخش تعدادی از موزه های شهر قرار داشته و شما امکان دیدن بادگیرهای قدیمی این سرزمین را به شکل اولیه شان خواهید داشت.

ساعت ۳ بعد از ظهر پارک آبی

در شهر گرم و بیابانی دوبی، رفتن به پارک آبی در ساعات گرم بعد از ظهر احساس بسیار خوبی به شما خواهد بخشید. پارک آبی گزینه ای ایده آل برای سپری کردن تمامی روز به شمار می رود اما در این برنامه شما باید طی بیست و چهار ساعت بسیاری از مناطق را ببینید و به همین دلیل فرصت زیادی برای ماندن در پارک آبی نخواهید داشت.

ساعت ۴ بعد از ظهر- مراکز خرید

اگر شما جز طرفداران خرید و پاساژگردی هستید، دوبی گزینه مطلوب شما خواهد بود. دوبی مال بزرگترین نمونه مشابه مال ها در جهان بوده و مال الامارات Mall of The Emirates که در آن یک سالن اسکی نیز وجود دارد از دیگر مراکز خرید فوق العاده دوبی محسوب می شود. البته در این شهر تعداد زیادی مال های کوچک و بزرک وجود دارد.

ساعت ۵ عصر تماشای آکواریوم بزرگ دوبی

در این مرکز شما امکان ملاقات و آشنا شدن با افرادی از سایر ملت ها را داشته و بیشتر با افراد غیر بومی رو به رو می شوید. باغ وحش زیرآبی دوبی و آکواریم آن The Dubai Underwater Zoo and Aquarium در دوبی مال واقع شده و میزبان صدها گونه از ماهی ها، دوزیستان و پستانداران است. اگر شما تمایلی به پرداخت بلیط ورودی نداشته باشید، به شما اجازه دیدن یکی از بخش های این آکواریوم به صورت رایگان داده می شود

آکواریوم دبی

ساعت ۶ عصر تماشای رقص فواره ها

برای دیدن این جاذبه شهر دبی نیز باید به دبی مال مراجعه کرده و به تماشای برنامه زیبای رقص فواره های آب که همه روزه ساعت شش عصر آغاز می شود بپردازید. در این برنامه بیش از ۶ هزار پرژکتور ویژه نورپردازی و فواره های آب؛ مناظری بدیع و چشم نواز را برای بازدید کنندگان ایجاد می کنند.

ساعت ۷ عصر تماشای فیلم در فضای باز

روزهای یکشنبه در  فصل زمستان مسافران و اهالی شهر دوبی می توانند به پشت بام زیبا و مشجر اهرام وافی رفته و در آن جا با لم دادن روی صندلی های تعبیه شده، به تماشای رایگان یک فیلم سینمائی بپردازند. قطعا تجربه تماشای فیلم زیر نور ستارگان و خوردن تنقلات و نوشیدن یک آب میوه خنک، می تواند برای هر فردی دلنشین باشد.

ساعت ۸ شب تور شبانه دوبی

در این ساعت شما می توانید قدم زنان به سوی مدینه جمیرا رفته و سوار اتوبوس های گشت شبانه دوبی شوید. این تورها شما را از خیابان های مرکز شهر و پایئن شهر دوبی تا نخل جمیرا برده و فرصت تماشای جادوی شبانه شهر دوبی و صحرا را دارید. این برنامه در پایان با نمایش صدا و نور در منطقه  وافی به پایان خواهد رسید.

ساعت۹  شب- تماشای نمای شهر و نوشیدنی خنک

شما در شهر دبی می توانید استراحتگاه های فراوانی را پیدا کنید که دارای چشم اندازی فوق العاده رو به شهر بوده و در آن جا می توان با لم دادن روی صندلی های نرم و راحت؛ به تماشای منظره شبانه شهر نشست.

دبی در شب

ساعت ۱۰ شب ضیافت ماهی کبابی در بو قطیر

این رستوران یک جواهر در ساحل دریا محسوب می شود. این رستوران کلبه ای شکل در ماسه های ساحلی و در نزدیکی بارانداز ماهیگیری ام سقیمه قرار دارد. منوی این رستوران بسیار محدود بوده و در آن نان، برنج، چند نوع سالاد و ماهی کبابی سرو می شود.

ساعت ۱۱ شب- استراحت

هنوز چند ساعتی وقت دارید، پس پیشنهاد می کنیم برای ساعتی چشمانتان را ببندید و استراحتی کنید.

ساعت ۱۲ شب- میان وعده شبانه

آیا خوراکی لذیذتری از نان های چسبناک و آغشته به پنیر به عنوان یک میان وعده شبانه سراغ دارید؟ در هر گوشه از شهر و در هر ساعت شبانه روز که باشید می توانید به یکی از شعبات نان لبنانی الریف Al Reef Lebanese Bakeries مراجعه کرده و نان های تازه و خوشمزه آن را امتحان کنید.
برای چند ساعت بخوابید.

ساعت ۳ نیمه شب- تماشای ستاره ها در کویر

صحرا به ویژه در زمان طلوع و غروب خورشید بسیار زیبا و محصور کننده است. پیک نیک عصرانه در صحرا در فصل زمستان یا تور شبانه صحرا تجربه ای شگفت انگیز محسوب می شود. برای این برنامه یک چادر تهیه و خودرویی دو دیفرانسیله اجاره کرده و به میزان کافی آب و تجهیزات تدارک دیده و حتما یک بیل با خود داشته باشید تا در صورت گرفتار شدن خودرو در ماسه بتوانید آن را خارج کنید.

ساعت ۴ نیمه شب- بالن سواری در صحرا همزمان با طلوع خورشید

این تفریح چندان ارزان نبوده و برای تجربه آن باید هزینه نسبتا زیادی را متقبل شوید اما تماشای منظره صحرای پوشیده از ماسه و شنزارهای سرخ رنگ و تپه های آن در کنار چشم انداز چشمک زدن ستاره ها و تماشای شترهای صحرائی از آسمان در پس زمینه شهر و برج های بلند دوبی که در افق قرار دارد، ارزش خاص خود را داشته و می‌تواند هر گردشگری را وسوسه کند.

معرفی هتل آدرس مال دبی + تصویر
معرفی هتل آدرس مال دبی + تصویر
جاذبه های گردشگری دبی
جاذبه های گردشگری دبی
اینجا شهر آسمانخراش است
اینجا شهر آسمانخراش است
بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده دنیا در دبی + ویدیو
بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده دنیا در دبی + ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code