۴ مقصد گردشگری بسیار ارزان برای گردشگران صرفه جو

سفری ارزان به این شهرهای جهان

برای افرادی که دوست دارند دنیا را ببینند و به جاهای مختلف سفر کنند و تجربه های جدیدی بدست بیاورند، پول بزرگترین مانعی است که می تواند وجود داشته باشد. اقامت و غذا هم بزرگترین هزینه های اجتناب ناپذیر را دارند. در اینجا قصد معرفی مکان هایی به شما داریم که سفر به آنها، حساب بانکی تان را خالی نمی کند. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
دره هایی که زیباییشان نفس تان را می گیرد
فستیوال سونکران تایلند جهانی شد
کیپ تاون آفریقای جنوبی

کیپ تاون، آفریقای جنوبی

کوه Table مشرف به شهر کیپ تاون است و با ارتفاعی نزدیک به ۱۰۸۹ متر، چشم انداز زیبایی به زمین و اقیانوس در آفریقای جنوبی دارد. در یک روز تمیز، می توانید جزیره ی Robben که نلسون ماندلا در آن ۱۸ سال زندانی بود را ببینید. اگر تور قایق تفریحی این منطقه را انتخاب می کنید می توانید از این جزیره که یادآور دوران آپارتاید است دیدن کنید. بعد از آن هم می توانید سری به ساحل بولدرز بزنید و از نزدیک ۱۰۰۰ پنگوئن وحشی بامزه که این ساحل را خانه شان می دانند، ببینید.

هانویی، ویتنام

هانویی پایتخت ویتنام است و شهری است که انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵، پیشروترین شهر در تولید محصولات بومی باشد، بنابراین چون هزنیه ها تا آن زمان ممکن است افزایش پیدا کنند، الان بهترین زمان برای سفر به این شهر است. اگر در سفر به این شهر جایی نزدیک به فروشگاه ها و جاذبه ها برای اقامتتان انتخاب کنید، می توانید هزینه ی حمل و نقل را از هزینه هایتان بردارید. بعضی از مهمان خانه ها مثل May de Ville، فقط شبی ۵ دلار برای اقامت دریافت می کنند. در فروشگاه های غذایی می توانید از رنج متنوع غذاها مثل برنج سرخ کرده، خاگینه های گوشت دار، سوپ لوبیا قرمز و نودل گوشت یا مرغ، لذت ببرید. تنها با ۱ دلار و ۵۰ سنت می توانید از صدها غذای خوشمزه در گوشه گوشه ی هانویی استفاده کنید.

کراکف لهستانکراکف، لهستان

بسیاری از توریست های صرفه جو ممکن است فکر کنند اروپا مقصد خوبی برای آنها نیست. اما کراکف که دومین شهر بزرگ در لهستان است، به دلیل هزینه های پایین و تاریخ غنی ای که دارد، جایی ایده آل برای این گردشگران است. برای غذا خوردن بهتر است از غذاخوری هایی که استایلی شبیه به کافه تریاها دارند استفاده کنید. این غذاخوریها، غذاهای سنتی لهستانی را تنها با ۲ دلار ارائه می کنند. برای گردش می توانید سری به محله ی قدیمی شهر و قلعه ی Wawel و میدان قرون وسطایی Rynek Główny بزنید. هزینه ی اقامت در یک اتاق خوابگاهی، شبی فقط ۱۰ تا ۱۵ دلار است.

لاپاز، بولیوی

شهر لاپاز در ارتفاع ۴۰۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و به همین دلیل خیلی مرتفع است. اما برخلاف ارتفاع بالایی که دارد، می توانید با هزینه ای پایین این شهر را بگردید! صرف یک وعده ی غذایی خوب در این شهر، کمتر از ۵ دلار هزینه دارد. حتی اگر بخواهید در یک رستوارن خوب غذا بخورید، بیشتر از ۱۰ دلار نمی شود. در مرکز شهر لاپاز هم اقامتگاه و هتلهای اقتصادی زیادی وجود دارد که بابت هر شب اقامت، ۲۰ تا ۵۰ دلار می گیرند.

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد