۴ پل شگفت انگیزی که جان هزاران حیوان را نجات می دهند

پل های معروف حیوانات

پل ها نقش مهمی در نظم و ترتیب رفت و آمد و مهم تر از آن، در حفظ جان انسانها دارند اما پل ها فقط برای انسانها نیستند. خیلی سخت است که بتوان آمار دقیقی از کشته شدن سالانه ی حیونات توسط وسایل حمل و نقل ارائه کرد اما تخمین زده شده است که روزانه حدود ۱ میلیون حیوان در جاده ها آن هم فقط در کشور امریکا کشته می شوند و این تازه فقط برای کشور آمریکاست و  مشخص نیست در کشورهای دیگر دنیا این تعداد چقدر است. البته همانطور که در لیست زیر خواهید دید، بعضی از کشورها بسیار به حیوانات و سلامت آنها اهمیت می دهند و در این راه، برای حفظ امنیت آنها اقدامات زیادی را انجام می دهند، مثلا ساختن پل های طبیعی برای حیوانات، یکی از اقدامات این کشورهاست. در ادامه همراه الی گشت باشید تا با تعدادی از پل های حیوانات در دنیا آشنا شوید:

پل های حیوانات
مطالب مرتبط:
جاذبه های شگفت انگیز سیدنی+ تصویر
تصاویری عجیب از روز و شب استانبول در یک قاب!

اولین پل مخصوص عبور و مرور حیوانات در دهه ی ۱۹۵۰ در کشور فرانسه ساخته شد، همچنین بلندترین پل حیوانات جهان به نام Natuurbrug Zanderij Crailoo در هلند ساخته شده است که حدود نیم مایل طول دارد! پیشنهاد می کنیم در لیست زیر کمی بگردید و با چند تا از بهترین محل های عبور و مرور حیوانات در این کره ی خاکی آشنا شوید.

  • پل خرچنگ ها در جزیره ی کریسمس (Christmas Island)

جزیره ی  کریسمس، جزیره ای بسیار کوچک در استرالیا و در ۲۳۰ مایلی ساحل اندونزی است که محل زندگی هزاران و بلکه میلیون ها خرچنگ قرمز دریایی است. این خرچنگ ها هر ساله از زمین هایی که در آنها تخم ریزی می کنند، به سمت اقیانوس می روند. تعداد بسیار زیاد این خرچنگ های مهاجر باعث غیر قالب دسترس شدن جاده ها می شود و از طرفی امکان کشته شدن و له شدن آنها زیر وسایل نقلیه بالاست. همین موضوع، دوستداران طبیعت را ترغیب کرد تا این سازه عجیب را برای این حیوانات بسازند. پلی که یکی از پر ترافیک ترین پل های دنیاست!

پل خرچنگ ها در جزیره ی کریسمس
  • محل عبور حیات وحش در بلژیک (Wildlife Crossing In Belgium)

یکی یگر از پل های شگفت انگیزی که در کشور بلژیک ساخته شده است، پل ecoduct of kikbeek است که با ۲ تونل در سال ۲۰۰۵ در بلژیک افتتاح شد و بوسیله ی آن حیوانات می توانند در یک مسیر سبز به عبور و مرور بپردازند.

محل عبور حیات وحش در بلژیک
  • تونل لاک پشت ها در ژاپن (Turtle Tunnel In Japan)

شرکت های خط راه آهن ژاپن، به تازگی یک روش خلاقانه برای نجات جان لاک پشت هایی که سعی می کنند تا از روی ریل راه آهن رد شوند، کرده اند. آنها تونل های باریکی را در کنار خط ریل ایجاد کرده اند تا لاک پشت ها از آنها عبور کنند. به نظر می سد این تونل ها هم برا انسان ها و هم لاک پشت ها کاربرد دارد! چون هم لاک پشت ها دیگر روی ریل راه نمی روند و باعث تاخیر در حرکت قطارها نمی شوند و هم سالم می مانند.

تونل لاک پشت ها در ژاپن
  • پل حیوانات در پارک ملی Bnaff در کانادا

پلی بسیار زیبا برای عبور حیوانات که بیشتر خرس های گریزلی و خرس های سیاه از آن عبور می کنند.

پل حیوانات در پارک ملی Bnaff در کانادا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد