۵ دلیلی که باید شغلتان را رها کرده و سفر کنید

هر روزه با افرادی روبرو می شویم که تصیمم گرفته اند شغلشان را رها کنند و به سفر دور دنیا بروند-  تعجب کردید؟ ممکن است وقتی چنین افرادی را ببینید فکر کنید که دیوانه اند یا درست فکر نکرده اند. اما صبر کنید! شاید این شما هستید که اشتباه می کنید.

بعد از اتمام این نوشته احتمالا شما هم تصمیم می گیرید که همین کار را کنید فقط شاید کمی قلقلک بیشتری نیاز داشته باشید! به دلایلی که باید اینکار را انجام دهید خوب فکر کنید، چند تای آنها در زیر آمده است. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
۵ سفر داوطلبانه ای که حتما باید تجربه کنید
برای سفرنامه نوشتن از کجا شروع کنیم؟

سفر و دیدار با افراد جدید

۱-دیدار با افراد جدید

مطمئن هستم در جایی که زندگی می کنید هم هر روز می توانید آدم های جدید ببینید، اما آنها هم وجه مشترک زیادی با شما داشته و فرهنگ مشابهی دارند. نکته ی جالبی که درباره ی دیدار با افراد جدید در حین سفر وجود دارد این است که آنها از هر جایی هستند! این افراد پس زمینه ی کاملا متفاوتی دارند، احتمالا زبان مادری متفاوتی دارند و با شما از راه های خاصی می توانند ارتباط برقرار کنند.

۲-ارزیابی مجدد زندگی حرفه ای تان

برای همه ی ما در زندگی پیش آمده است که گاهی می ایستیم و نگاهی به زندگی ای که داشته ایم می اندازیم، اگر چه خیلی بد نبوده اما شاید آن رویایی که دنبالش بودیم هم نبوده است. اگر شما هم انطور فکر می کنید و مدت زیادی است که فکر می کنید باید در یک صنعت دیگر کار کنید، شاید واقعا باید اینکار را بکنید! تا حالا افرادی را دیده ایم که راهی طولانی را طی کرده اند تا شغلشان را عوض کنند و موفق شده اند. شاید برای شما هم بهترین زمان همین الان باشد.

آشنایی با فرهنگ و تاریخ دنیا

۳-یادگرفتن تاریخ و هنر جهان

آیا همیشه معتاد به دانستن تاریخ بوده اید؟ تا بحال شده تصور کنید که مایاها چطور زندگی کرده اند؟ یا رومی ها؟ آیا آرزوی دیدن نقاشی های پیکاسو را دارید؟

خیلی سخت است که بخواهم حس اولین باری که تابلوی مونا لیزا یا خرابه های ماچو پیچو را دیدم برایتان بگویم. خیلی بیشتر از آن چیزی که در مدرسه یاد گرفته اید، در آن بیرون وجود دارد و اگر واقعا می خواهید بدانید، باید خودتان با چشم خودتان ببینید!

۴-یادگیری زبان های جدید

اینکه شما زبان انگلیسی را ۲ بار در هفته در محل زندگی تان و به کمک یک معلم خصوصی یاد بگیرید یک چیز است. اما اینکه این زبان را با زندگی در بارسلونا آن هم ۶ ماهه یاد بگیرید، چیز کاملا متفاوت تری است! وقتی که واقعا هر روز زبان را زندگی کنید، نه تنها خیلی زودتر آن را یاد می گیرید بلکه با نگاهی عمیق تر می توانید در پیچیدگی های آن غرق شوید.

۵-فرهنگ های جدید را کشف کنید

من بر این باورم که این مورد یکی از اصلی ترین دلایلی است که مردم گردشگری را انتخاب می کنند. ممکن است بخواهید که با tuk-tuk (وسیله ی نقلیه ی مخصوص تایلند) سواری کنید یا بفهمید مردم آمازون واقعا چطور زندگی می کنند. یا درباره ی قبالی Berber در مراکش شنیده باشید و بخواهید تجربه اش کنید. دنیا بسیار وسیع است و هیچ راهی بهتر از کشف کردن آن بوسیله ی خودتان نیست.

منبع: travelversed.co

اپلیکیشنی برای دوستداران عکس و سلفی
اپلیکیشنی برای دوستداران عکس و سلفی
توجه جوانان را به برندتان جلب کنید
توجه جوانان را به برندتان جلب کنید
چه چیزی بازدهی کارمندان گوگل و اپل را بالا برده است؟
چه چیزی بازدهی کارمندان گوگل و اپل را بالا برده است؟
عواملی که قدرت چانه زنی را تعیین می کند
عواملی که قدرت چانه زنی را تعیین می کند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code