بلیط هواپیما

۵ شهر از ناامن ترین ها در قاره آسیا (بخش دوم)

برای اینکه سفری امن و مطمئن داشته باشید بهتر است اطلاعاتی در خصوص میزان امنیت شهرها در اختیار داشته باشید

حال اگر هدف تان از سفر تفریح و سیاحت باید می توانید شهرهای امن تری را برگزینید اما اگر هدف تان از سفر به آن شهر، انجام ماموریت کاری یا یک امر اجباری باشد خواندن این مطلب می تواند در برابر خطرات و ناامنی های شهر مورد نظر یک پیش آگاهی به شما بدهد تا با رعایت و در نظر گرفتن آنها در طی سفر خود، بتوانید بدون هیچ مشکلی سفرتان را به انجام برسانید. در این مطلب ۵ شهر خطرناک قاره آسیا که میزان جرم و جنایت آنها در سطح خطرسازی قرار دارد را برای تان برمی شماریم.

مطالب مرتبط:
۵ شهر از ناامن ترین ها در قاره آسیا (بخش اول)
۶ مورد از امن ترین کشورهای جهان کدامند؟
نا امنی

کلانگ، مالزی

این شهر که در ۳۲ کیلومتری کوالالامپور واقع شده است و شهری پر از گروه های خلافکار و سارقانی حرفه ای می باشد. رهبری بیشتر این گروه ها را چینی ها و هندی ها بر عهده دارند. چند سال پیش بسیاری از کارگران هندی که در کارخانه های این شهر مشغول به کار بودند شغل شان را از دست دادند و به همین دلیل به این گروه های خلافکاری ملحق شدند و پس از گذشت مدتی به تعداد آن ها افزوده می شد.

کوالالامپور، مالزی

کوالالامپور در کشور مالزی هر ساله میزبان گردشگران و بازرگانان زیادی از سراسر جهان می باشد. شاید برای تان تعجب آور باشد که این شهر با آن همه زیبایی و شهرت، دومین شهر خطرناک آسیا باشد. بیشتر جرم و جنایات که در این شهر اتفاق می افتد متوجه گردشگران است و این موضوع برای صنعت گردشگری این کشور به هیچ عنوان مساعد نیست.
بیشتر سرقت ها توسط موتور سواران صورت می گیرد و تاکسی ها نیز اکثر اوقات بیشتر از پولی که حق شان است از گردشگران دریافت می کنند که این هم خود یک نوع دزدی است. جیب برها نیز در اماکن شلوغ منتظر هستند تا در فرصتی مناسب جیب دیگران را بزنند.

گورگان، هند

این شهر از بدنام ترین شهرهای جهان است. در طی یک ماه بیش از ۲۰۰ مورد دزدی اتومبیل در این شهر گزارش شده است که آمار بی سابقه ای در جهان است. متاسفانه از سوی مقامات کشور هند، اقدام جدی و مهمی صورت نمی گیرد. به همین دلیل خلافکاران بدون واهمه به اعمال خلاف قانون شان ادامه می دهند. ساکنان این شهر حتی در خانه های خود نیز امنیت کافی ندارند. پلیس کشور هند محبوبیت چندان بالایی میان مردم نداشته و عملکرد مناسبی هم ندارد. در بسیاری از مواقع خود پلیس در اعمال غیر قانونی دست دارد.

نا امنی در شهرهی آسیا

کراچی، پاکستان

کراچی بزرگترین شهر کشور پاکستان بوده و بزرگترین بندر و مرکز مالی این کشور نیز به حساب می آید. در کنار خطرات تروریستی، سرقت نیز یکی از مشکلات اصلی این شهر محسوب می شود. در سال های اخیر کراچی خشونت های زیادی مانند درگیری های مسلحانه، انفجارهای تروریستی و همچنین قتل های پی در پی را از سر گذرانده است.

پتالینگ جایا، مالزی

این شهر از مهمترین شهرهای کشور مالزی است. در ابتدای احداث این شهر قرار بود این منطقه به عنوان شهرکی صنعتی مورد استفاده قرار گیرد ولی در سال ۲۰۰۶ تبدیل به منطقه ای مسکونی و پر جمعیت شد. به دلیل جمعیت بالایی که در این شهر زندگی می کنند میزان جرم و جنایت نیز بالا می باشد.

ناشناخته ترین و دیدنی ترین شهرهای جنوب شرق آسیا
ناشناخته ترین و دیدنی ترین شهرهای جنوب شرق آسیا
بهتر است فکر انجام این کارها در آسیا به ذهنتان هم خطور نکند
بهتر است فکر انجام این کارها در آسیا به ذهنتان هم خطور نکند
بهترین نقاط جنوب شرقی آسیا برای موج سواری
بهترین نقاط جنوب شرقی آسیا برای موج سواری
کشورهای آسیای شرقی یکه تاز رشد صنعت گردشگری در آسیا
کشورهای آسیای شرقی یکه تاز رشد صنعت گردشگری در آسیا