بلیط هواپیما

۵ شگفتی طبیعی در سوئیس

عجایب طبیعی سوئیس

در حالی که خیلی ها سوئیس را به بهترین تولید کننده پنیر، ساعت و شکلات می شناسند اما شاید بزرگ ترین جاذبه کشور اروپایی سوئیس زیبایی های طبیعی حیرت انگیز آن باشد. این کشور با طبیعت سرسبز خود بهشتی برای طبیعت دوستان و ماجراجویان است . می خواهیم تعدادی از عجایب طبیعی سوئیس را معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

سوئیس

۱٫دریاچه Oeschinen

مطالب مرتبط:
سفر به سوئیس؛ سرزمین اسکی و کوهستان‌های دلفریب
نکات مهمی از کشور سوئیس

این دریاچه که از سه یخچال طبیعی آلیتچ، یونگفراو و Bietschhorn تشکیل شده در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. Oeschinen دریاچه ای کوچک به شکل نعل اسب است که در بخشی از کانتون برن واقع شده است. با این که این دریاچه بسیار کوچک است اما با زیبایی خیره کننده خود در ارتفاع ۱۵۷۸ متری به وجود آمده است. آب فیروزه ای درخشان این دریاچه مانند آینه ای تصویر کوه های اطراف ساحل را منعکس می کند، کوه هایی که ۳۰۰۰ متر ارتفاع دارند. برای دیدن این دریاچه می توانید از منطقه kandersteg سوار تله کابین شوید و چشم اندازهایی خیره کننده از دریاچه داشته باشید.

دریاچه سوئیس

۲٫آبشار راین (rhine Falls)

این آبشار حدود ۱۴۰۰۰ سال قبل، در آخرین عصر یخبندان شکل گرفته است. آبشار نه فقط بزرگ ترین آبشار سوئیس است بلکه با ۱۵۰ متر عرض و ۲۳ متر طول بزرگ ترین صفحه آبشار در اروپا است. در فصل پیک تابستان  در هر ثانیه از هر لبه آبشار بیش از ۷۰۰ هزار لیتر آب خارج می شود. می توانید بر روی سکوی روبروی آبشار بایستید و از احساس قطرات آب  که به سمت شما می آید لذت ببرید و یا می توانید سوار قایق شده و به قلب آبشار بروید و قدرت بینهایت آبشار راین را از نزدیک حس کنید.

آبشار راین

۳٫یخچال طبیعی آلیتچ (Aletsch)

یخچال طبیعی آلیتچ در شرق کوه های آلپ برنی در کانتون سوئیس ایالت وله قرار دارد. این یخچال طبیعی تماشایی بازمانده آخرین عصر یخبندان است که به آرامی در بین رشته کوه های آلپ ایجاد شده است. این یخچال با طول ۲۳ کیلومتر و عرض بیش از ۱۲۰ کیلومتر مربع بزرگ ترین یخچال طبیعی آلپ و اروپاست. در حقیقت، دانشمندان بر این عقیده هستند که این یخچال طبیعی از ۲۷ میلیارد تن یخ ایجاد شده است. تنها راهی که می توانید با آن این یخچال طبیعی را از نزدیک ببینید سوار شدن بر تله کابین است.

یخچال طبیعی آلیتچ

۴٫کوه ماترهورن (Matterhorn)

کوه ماترهورن در مرز بین سوئیس و ایتالیا قرار دارد و با ارتفاع ۴۴۷۸ متر بزرگ ترین کوه رشته کوه های آلپ است. این کوه با ظاهر منحصربفرد هرمی شکل خود چهار سطح دارد که هر کدام به سمت چهار جهت اصلی هستند. سطوح این کوه به شدت سراشیب هستند و در بخش غربی آن یخچال های طبیعی شکل گرفته است. این کوه بلندتر و کاملا جدا از کوه های اطراف است و با قله کج خود ظاهری جادویی دارد. این قله باشکوه را می توانید از بخش زرمات ایالت وله تماشا کنید.

کوه ماترهورن

۵٫کوه ایگر

شاید بدنام ترین کوه اروپا کوه ایگر باشد. با اینکه این کوه از نظر ارتفاع کاملا در زیر سایه کوه های اطراف خودش قرار داد اما بالارفتن از آن همیشه یکی از چالش های کوهنوردان مختلف بوده است. بسیاری از کوهنوردان در تلاش برای رسیدن به قله این کوه جان خود را از دست داده اند.

منبع: escapehere.com

آتشفشانی که ناگهان دوباره فعال شد
آتشفشانی که ناگهان دوباره فعال شد
کانال میدی فرانسه، پل ارتباطی اقیانوس اطلس تا مدیترانه!
کانال میدی فرانسه، پل ارتباطی اقیانوس اطلس تا مدیترانه!
حقایقی جالب درباره تاور بریج لندن
حقایقی جالب درباره تاور بریج لندن
آیا به بهای جانتان جرأت بازدید از این باغ را دارید؟!
آیا به بهای جانتان جرأت بازدید از این باغ را دارید؟!