۵ تا از بهترین صحراهای جهان

بهترین صحراهای جهان

بیابان ها از جذاب ترین چشم اندازهای طبیعی در جهان هستند. زیبایی آنها بی انتها است و زندگی در اینجا، در بخشش عناصر، جریان دارد. بیابان ها، مکان های وحشی و خشن هستند و همه مشتاق به گشت و گذار در آن ها، گرفتن عکس و یادگیری بیشتر در مورد این مکان های عرفانی هستیم. اطلاعات ما در مورد ۵ بیابان محبوب در سراسر جهان، را مطالعه کنید، در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
نامبیا، سرزمین پیوند بیابان و اقیانوس
بیابان هایی با چشم انداز حیرت آور
  1. صحرای بزرگ آفریقا

احتمالا بعنوان اولین موردی که به ذهن، خطور می کند، صحرای بزرگ آفریقا، داغترین در جهان است. بسیاری از مردم فکر می کنند که بزرگترین محل است، اما در واقع، در مقام سوم، پس از قطب جنوب و قطب شمال قرار دارد. با پوشش دهی بیشتر شمال آفریقا، صحرای بزرگ آفریقا تقریبا به بزرگی ایالات متحده است. با نام گذاری بواسطه کلمه عربی معادل کویر، درجه حرارت آن می تواند به مرز ۵۰ درجه در تابستان، و در شب به نزدیک انجماد، برسد. تپه های شنی در اینجا بسیار فراوان هستند- برخی از آنها به ارتفاع ۱۸۰ متر می رسند.

صحرای بزرگ آفریقا

۲٫ صحرای نامیب

بعنوان بیابان ساحلی، صحرای نامیب، کشورهای نامیبیا، آنگولا و آفریقای جنوبی را پوشش می دهد، با امتداد حدود ۲۰۰۰ کیلومتر در امتداد ساحل اقیانوس اطلس. بعنوان قدیمی ترین صحرا در جهان، تخمین زده شده که بین ۵۵ تا ۸۰ میلیون سال، به بیابان تبدیل شده است! اینجا جایی است که “ساحل اسکلت” را پیدا می کنید، که بخاطر استخوان های متعدد نهنگ ها و خوک های آبی معروف شده که در طول روزهای تجارت صید نهنگ، به ساحل می آیند. اما در دوران مدرن، نام آن، بیشتر مربوط به بقایای اسکلت کشتی های غرق شده ای بود که در طول ساحل، بواسطه مه غلیظ احاطه شده بودند که اقیانوس اطلس را در شب، فرا می گرفته است.

۳٫صحرای گُبی

تشکیل شده بواسطه طرح سایه هیمالیا، صحرای گُبی، بخش های شمالی و شمال غربی چین و جنوب مغولستان را پوشش می دهد. پنجمین بیابان بزرگ در جهان و یکی از بزرگترین کویرها در آسیا است. گبی، یک بیابان سرد است و با توجه به زمانی از سال، حتی ممکن است سرما و برف روی تپه های آن را نیز پیدا کنید! باد از سیبری استپ باعث می شود دمای اینجا شدیدا در نوسان باشد – در زمستان، شاهد سقوط جیوه تا کمتر از ۴۰ درجه خواهید بود، اما در تابستان به بیش از ۵۰ درجه می رسد. تمام منطقه بعنوان منبع فسیل، به خصوص تخم های دایناسور در سراسر جهان برای باستان شناسان، شناخته شده است.

 

صحرای گُبی

۴٫صحرای آتاکاما

صحرای آتاکاما، خشک ترین صحرا در جهان است، متشکل از دریاچه نمک و شن و ماسه. اما چقدر خشک است؟ متوسط ​​بارش در منطقه شیلی آنتوفاگاستا، فقط ۱ میلی متر است: و برخی از ایستگاه های آب و هوایی در آتاکاما، هیچ وقت بارانی دریافت نکرده اند! خشکی کلی و کمبود پوشش گیاهی باعث شده که مناطق آن به عنوان محل های فیلمبرداری برای صحنه های سطح مریخ استفاده شوند! از دیگر شات فیلم ها در اینجا شامل کوانتوم آرامش، جاسوسی کودکان، خاطرات موتور سیکلت و اودیسه فضایی: سفر به سیارات می شود.

صحرای آتاکاما

۵٫بیابان Thar

اگر چه نه خیلی بزرگ نه خیلی خشک است (حداقل در مقایسه با دیگر بیابان ها) بیابان Thar  بخش بزرگی از شبه قاره هند شمال غربی را پوشش می دهد. مناطق راجستان، هاریانا، پنجاب و گجرات همگی در تار واقع شده و آن را به یکی از جذاب ترین مناطق فرهنگی تبدیل کرده اند. شهرهایی همچون جادهاپور، Jaisalmer و Bikaner همگی مکان های جذاب واقع در اعماق چشم انداز صحرای دور هستند، که فرهنگ سنتی در آن رشد کرده است.

مقاصد گردشگری شگفت انگیز بدون نیاز به ویزا
مقاصد گردشگری شگفت انگیز بدون نیاز به ویزا
دیدن این پارک ملی ها بسیار حیرت انگیز است!
دیدن این پارک ملی ها بسیار حیرت انگیز است!
برای دیدن این شهرها باید به زیر زمین بروید!
برای دیدن این شهرها باید به زیر زمین بروید!
عجایب ده ‌گانه جهان (بخش اول)
عجایب ده ‌گانه جهان (بخش اول)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code