بلیط هواپیما

۴ پیشنهاد خوشمزه در سفر به هنگ کنگ

غذاهای خوشمزه هنگ کنگ

اگر کمی در فرهنگ مردم هنگ کنگ دقیق شویم می بینیم که مردم جالب این شهر وقتی به هم می رسند یک سوال دارند: «چیزی خوردی؟» و دقیقا به همین دلیل است که غذا در فرهنگ آنها بخش بسیار مهمی است. در واقع یکی از دلایل شهرت هنگ کنگ، همین غذاهاست. غذاهایی که خیلی از آنها با ذائقه ایرانی ها سازگار نیست اما غذاهای خوشمزه هنگ کنگ هم کم نیستند. در این مطلب از الی گشت می خواهیم به معرفی آنها بپردازیم. با ما همراه باشید:

دیم سام (Dim Sum)

دیم سام را البته نمی توان یک غذا دانست، در واقع دیم سام نوعی خوراکی است و اگر بخواهیم یک شرح دقیقاز آن بدهیم باید بدانید که در چین باستان، خوردن چای؛ آداب و مراسم خاصی دارد، البته در کشور ژاپن هم حتی امروزه این سنت انجام می شود. در هر صورت، در چین باستان به این مراسم یام چا گفته می شده است که در آن به همراه چای، خوراکی ای به نام دیم سام خورده می شده است. به همین دلیلاست که وقتی به هنگ کنگ سفر می کنید، دیم سام را نه در رستوران ها بلکه در چایخانه های این شهر می توانید پیدا کنید. داخل دیم سام با میگو و یا گوشت مرغ پر می شود.

غذاهای خوشمزه هنگ کنگ | دیم سام

لو مای گای (Lo mai gai)

لو مای گای هم نوعی دیم سام است که از قرار دادن گوشت مرغ و یا میگوی خشک شده با سوسیس چینی، پیازچه و تخم مرغ در داخل برنج درست می شود. این مواد را همگی در برگ نیلوفر می پیچند و بخارپز می کنند. در بعضی از مناطق هم به جای برگ نیلوفر، آن را در برگ موز می پیچند.

لو مای گای

غاز بریان

چینی ها هم بسیار به کباب غاز علاقه دارند و هم می توانند آن را خیلی خوب درست کنند. آنها غاز را اول با چندین ادویه طعم دار می کنند و بعد آن را داخل کوره قرار می دهند تا کباب شود. یکی از غذاهای خوشمزه هنگ کنگ همین غذاست که با سس آلو درست می شود. برای درست کردن کباب غاز از پیاز، سیب و بلوط شیرین استفاده می شود.

غاز بریان

بریسکت کری یا بریسکت نودل

نودل را در ایران همه می شناسند مخصوصا اینکه می توان آن را سریع در خانه درست کرد. اما نودلی که در کشورهای شرقی درست می شود، بسیار متفاوت تر از آنچه که ما به عنوان چند رشته ی زرد آبکی می شناسیم است! بریسکت نودل، نوعی از نودل است که با سینه ی مرغ و یا گوشت گوساله درست می شود و رستوران های خوب هنگ کتگ همگی آن را سرو می کنند. در این نوع غذا، ادویه ی بسیار خاصی استفاده می شود که به خاطر میکس مواد با هم، ممکن است احساس کنید بوی بسیار ناخوشایندی دارد طوری که حتی نتوانید آن را تست کنید. اما کافیست یکبار آن را متحان کنید تا مزه ی آن برای همیشه درگیرتان کند!

این گوشت وقتی در کاری غلتانده می شد، طعمبسیار خوبی پیدا می کند.

انتخاب شما هر آن‌چه که باشد این غذا یکی از غذاهایی است که در سفر به هنگ کنگ حتما باید امتحان کنید.

بریسکت کری
خانتوک، شام سنتی در چیانگ مای
خانتوک، شام سنتی در چیانگ مای
بهترین شیرینی فروشی های دنیا
بهترین شیرینی فروشی های دنیا
۸ غذایی که در سفر به لائوس باید امتحان کنید
۸ غذایی که در سفر به لائوس باید امتحان کنید
این غذاها محبوب اتریشی هاست!
این غذاها محبوب اتریشی هاست!