بلیط هواپیما

۵ کافه در فلورانس که شهرت جهانی دارند

کافه های معروف فلورانس

کافه ها نقش مهمی در زندگی روزمره ی مردم دارند، جایی که در کنار داشتن یک فنجان قهوه و چای یا خوردنی های دیگر می توان در مورد مسائل مختلف گپ و گفتگو کرد. در کشور ایتالیا بعضی از مهم ترین اتفاق های سیاسی – ادبی در دهه ی ۱۸۰۰ و ۱۹۰۰ در همین کافه ها اتفاق افتاده اند و نه تنها بسیاری از حرکت ها و جنبش های فرهنگی و ادبی در این کافه رقم خورده اند، بلکه این فضاهای دنج محلی برای گذران روز و ملاقات با افراد دیگرهم بوده است. در این نوشتار از الی گشت می خواهیم به شما تعدادی از کافه های معروف فلورانس را معرفی کنیم که نقش مهمی در این موضوع داشته اند.

کافه های معروف فلورانس
  • کافه گیلی (Caffè Gilli)

مطالب مرتبط:
رستورانی که اشکتان را در می آورد! مراقب باشید
۵ پیشنهاد خوشمزه در سفر به سئول

کافه گیلی یکی از قدیمی ترین کافه های ایتالیا است که در سال ۱۷۳۳ به وسیله ی یک خانواده ی سوییسی تاسیس شد. این کافه در اصل ciambelle که نوعی دونات شکری است می فروخت و همین موضوع باعث شد تا به آن لقب bozzolari داده شود. در سال ۱۸۴۸ کافه گیلی به پاتوق روشنفکران فلورانسی آن دوران تبدیل شد و همان جا بود که تفکرات لیبرال ها با هم رد و بدل می شد. جالب است بدانید که این کافه، مورد علاقه ی نویسنده ی معروف اوریانا فالاچی هم بوده است  زیاد به آن رفت و آمد می کرده است  و در سال های اخیر هم بیشتر توریست ها و افراد مشهوری که سفر به فلورانس داشته اند هم از این کافه دیدن کرده اند.

کافه گیلی
  • کافه Caffè Paszkowski

این کافه که در سال ۱۸۶۴ تاسیس شده است، یکی دیگر از کافه های معروف فلورانس است که هم در زمان گذشته و هم حال حاضر مورد علاقه اقشار جامعه فلورانس بوده است. در سال ۱۹۴۱، دکوراسیون لیبرال طوری این کافه تغییر کرد و شکل و شمایل هنری به خود گرفت. طعم ناب شیرینی های خوشمزه این کافه، قهوه ها و چای فلورانسی اش در کنار بشقاب های خوراکی سرد و گرم باعث شده تا نام آن در سطح جهان محبوب شود.

کافه Caffè Paszkowski
  • کافه Rivoire

کافه ی بعدی ای که در فهرست کافه های معروف فلورانس قرار می گیرد، به خاطر ساختن شکلات های خوشمزه و بسیار خاصش مشهور شده است، جایی که اولین بار در سال ۱۸۷۲ کارگاه شکلات سازی خود را باز کرد. شکلات هایی که کاملا خانگی و دست ساز هستند و با دستورهای محرمانه تهیه می شوند، دستورهایی که مانند یک راز باقی مانده اند. اگر به فلورانس سفر کردید و خواستید از این کافه دیدن کنید حتما شکلات های glacés، torta Golosa و chocolate pralines آن را امتحان کنید.

دکوراسیون و چیدمان کافه Rivoire به اوایل۱۹۰۰ بر می گردد و تراس بسیار زیبای آن نمای شگفت انگیزی به Piazza della Signoria و Palazzo Vecchio که دو منطقه ی دیدنی در فلورانس هستند دارد.

کافه Rivoire
  • کافه سن مارکو (San Marco)

کافه سن مارکو در Piazza San Marco و در کنار Accademia Belle Arti قرار گرفته است. این کافه ی تاریخی در سال ۱۸۷۰ تاسیس شد. از این کافه همیشه بیشتر به عنوان سالن ادبیات یاد شده است تا کافه! و جایی برای قرار ملاقات فیلسوفان، نویسندگان، هنرمندان و دانشجویانی بوده است که در دانشگاه فلورانس درس خوانده اند.

کافه سن مارکو
  • کافه بیانچی (Bianchi)

کافه بیانچی به عنوان یکی از کافه های معروف فلورانس در منطقه ی تاریخی الترارنو (Oltrarno) واقع شده است  در سال ۱۹۲۰ افتتاح شده است و بیشتر محصولات توتون، ادویه های غذایی و محصولات خانگی و انواع مختلف کاکائو را به فروش می رساند. یکی از خوشمزه ترین های منوی بیانچی «قهوه با شیر» است.

کافه بیانچی
کلیسای جامع شهر فلورانس، بزرگترین کلیسای آجری جهان
کلیسای جامع شهر فلورانس، بزرگترین کلیسای آجری جهان
معرفی شگفتی های کاخ داگز یا پلازو دوکاله در ونیز
معرفی شگفتی های کاخ داگز یا پلازو دوکاله در ونیز
اختلاف دولت ایتالیا و موزه لوور بر سر نمایش آثار داوینچی!
اختلاف دولت ایتالیا و موزه لوور بر سر نمایش آثار داوینچی!
معرفی هتل ۴ ستاره دله نازیونی در رم
معرفی هتل ۴ ستاره دله نازیونی در رم