۷ جایی که ترکیه با آن مشهور شده را می شناسید؟

دلایل شهرت ترکیه

سفر به ترکیه به خاطر مناظر چشمگیر و گذشته ی جذابش مشهور است. به هر گوشه ای از این کشور که نگاه کنید، بخشی از زیبایی را در آن می توانید ببینید. از افسوس در آنتالیا گرفته تا خیابان های استانبول، همگی ترکیبی از تاریخ و فرهنگ را به ما نشان می دهند. ترکیه، میکس جالبی از فرهنگ غرب و شرق است و اگر این ۲ را دوست بدارید، به راحتی می توانید سفرتان به این کشور را برنامه ریزی کنید. سواحل زیبا، سازه های مذهبی و فرهنگ کهن از ترکیه یک کشور منحصر بفرد و خاص ساخته است. در اینجا ۶ موردی که ترکیه با آن مشهور شده است را الی گشت به شما معرفی می کند:

مطالب مرتبط:
فرودگاه اسپارتا ترکیه و هر آن چه که باید بدانید
همه چیز درباره ویزای ترکیه: توریستی، کار، تحصیلی

گالیپولی (Gallipoli)

گالیپولی شهری در نیمه ی اروپایی ترکیه و شهری است که نام آن توسط افرادی که از تاریخ آگاهند، انتخاب شده است. یکبار بازدید از گالیپولی، شما را با خاطراتی احساس برانگیز تنها می گذارد. اینجا، شهر سربازانی است که برای محافظت از گالیپولی، جانشان را فدا کرده اند. تنگه داردانل (Dardanelles) و غارهای Anzac از بهترین دیدنی های گالیپولی هستند.

گالیپولی | سفر به ترکیه

مسجد آبی استانبول (Blue Mosque)

استانبول قلب تپنده ی ترکیه، بزرگترین شهر این کشور و پایتخت مشهور امپراطوری رومی ها بوده است. شرایط اقتصادی، فرهنگی، تاریخی ترکیه بسیار به استانبول بستگی دارد. مسجد سلطان احمد، یک مکان تاریخی دیگر در استانبول است.

افه سوس (Ephesus)

کمی قدم زدن به تنهایی در خیابان افه سوس کافی است تا حسی خالی از استرس را برایتان به وجود بیاورد. این شهر کهن رومی، به خاطر سازه ی آرتمیس (یکی از هفت عجایب دنیا) معروف است . مطمئنا از دیدن تئاترهای بزگ و بناهای زیبایی که در آن وجود دارد شگفت زده خواهید شد.

غذای ترکی (Turkish Food)

ترکیه به خاطر غذایش هم معروف است و نتیجه ی داشتن فرهنگ چند غذایی در این کشور، به «غذای ترکی» معروف شده است. غذای ترکی ترکیبی از غذای رومی، غذای قفقازی، آسیای میانه و غذای مدیترانه ای و بالکانی است.

غذای ترکیه | سفر به ترکیه
تروی (Troy)

همه ی ما درباره ی داستان ادیسوس و اسب تروجان چیزهایی شنیده ایم. جنگ های تروجان در قرن های ۱۲ ،۱۳ و ۱۴ در آنجا اتفاق افتاد.اگر عاشق ادبیات هستید و یا به تاریخ علاقه مندید، از دیدن تروی لذت خواهید برد.

درویش های چرخان کنیا (Whirling Dervishes of Konya)

رقص درویش های چرخان، نوعی رقص روحانی است که گروهی از مسلمانان سوفی ای که همه ی زندگی شان را صرف عبادت و تقدس گرایی کرده اند، انجام می شود. وقتی شروع به رقص می کنند، تنها کلمه ای که به ذهن و قلبشان خطور می کند، کلمه ی Allah است. چیزی که ما می بینیم رقص است اما چیزی که آنها اعتقاد به انجامش دارند، چرخش و چرخش تا رسیدن به حقیقت.

درویش های چرخان ترکیه

پاموک کاله (Pamukkale)

یکی دیگر از دیدنی های این لیست ما، پاموک کاله نام دارد. پاموک کاله به معنای «قصر پنبه ای» است و ۱۷ حوض آب گرم دارد که درجه حرارتی معادل ۳۵ تا ۱۰۰ درجه ی سانتیگراد دارند و به خاطر جلوه ی خاصی که دارد، از آن، در فیلم های زیادی استفاده شده است.

پاموک کالهمنبع: teninsider.com

معرفی معروفترین خیابان ها برای خرید در استانبول
معرفی معروفترین خیابان ها برای خرید در استانبول
قواعد انعام دادن در استانبول
قواعد انعام دادن در استانبول
آبی ترین مسجد دنیا
آبی ترین مسجد دنیا
معرفی هتل های میدان تکسیم استانبول
معرفی هتل های میدان تکسیم استانبول

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code