بلیط هواپیما

۶ کار هیجان انگیز در گوا که حتما باید تجربه کنید (بخش اول)

dolphin-trips

تلفیق هیجان، طبیعت و آرامش در گوا

بدون شک گوا از جمله مناطقی محسوب می شود که شما به هر میزان در آن اقامت داشته باشید، برایتان کافی نبوده و دوست دارید زمان بیشتری را در آن سپری کنید. اگرچه سواحل زیبا و منحصر به فرد این منطقه، بیشترین وقت هر گردشگری را به خود اختصاص داده و شما بخش عمده ای از زمانتان را در این سواحل می‌گذرانید، اما در نظر داشته باشید که این سواحل، تنها دیدنی های گوا نبوده و مناطق متعددی در گوا وجود دارد که شما در طول سفرتان می توانید از آن ها بازدید کرده و از دیدن آن ها لذت ببرید. برخی از مهمترین این جاذبه ها عبارتند از: بازدید از شهر قدیمی گوا یا old Goa ، جنگل های سرسبز و بکر و مراکز خرید متعدد و متنوع. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
چند و چون سفر به گوا، جزیره ای در هند
جزیره ی گوا در هند را با سواحل زیبایش بشناسید

در نظر داشته باشید که گوا جز مناطقی محسوب می شود که همه ساله پذیرای تعداد زیادی گردشگر از سراسر دنیا است و هزاران گردشگر با هدف کسب آرامش ذهنی و جسمی به این منطقه زیبا در جنوب غربی هندوستان سفر می کنند. در این سفر علاوه بر اینکه فعالیت های بدنی مانند ورزش های آبی و دریایی خواهید داشت، مناظر بسیار زیبا و چشم اندازهای رویائی سواحل مشهور گوا، آرامش روحی و ذهنی بی نظیری را برایتان فراهم خواهد کرد. اگرچه بدون اغراق شما در این سواحل زیبا گذر زمان را حس نخواهید کرد، اما فراموش نکنید شما در زمان سپری کردن تعطیلات خود در گوا، فرصت دیدن بسیاری از اماکن زیبای دیگر را خواهید داشت که خاطرات شما را از این سفر به یاد ماندنی تر خواهد کرد. در این بخش به بررسی هفت فعالیت جالبی که در سفر به گوا می توان داشت، اشاره می کنیم:

  • ورزش های آبی:

بدون اغراق،  انجام هر نوع ورزش و تفریح آبی – دریایی که شما در ذهن خود سراغ داشته باشید در گوا امکان پذیر است. اگرشما جز طرفداران ورزش های آبی هستید، پیدا کردن محلی بهتر از گوا برای رسیدن به خواسته هایتان وجود ندارد. در این محل شما علاوه بر شنا، می توانید انواع ورزش های آبی را در دریا و سواحل زیبای منطقه تجربه کنید. موج سواری، اسکی روی آب، جت اسکی یا اسکوتر روی آب، طناب – چتر بازی ( که در آن شما توسط یک طناب بلند به قایق پر سرعت متصل شده و چتر نجاتی در پشت شما قرار می گیرد، با حرکت قایق، چتر باز شده و در برابر هوا مقاومت می کند و شما به آسمان رفته و توسط طناب به دنبال قایق کشیده می شوید) ، بنانا یا تیوپ هایی به شکل موز که دو تا شش نفر را به داخل آب برده و با سرعت به اطراف پرتاب می کند، غواصی و ماجراجویی های هیجان انگیز با قایق های مختلف؛ از دیگر مواردی است که می توان به آن اشاره کرد. در گوا شما همچنین امکان کشتی رانی در هنگام غروب آفتاب و ساعات شبانه در زیر مهتاب را داشته و گشت های تماشای دلفین و ده ها سفر دریایی ماجراجویانه دیگر را تجربه خواهید کرد.

goa-water-sports
  • شهر تاریخی گوای قدیم یا Old Goa

پادشاهان بیجاپور در قرن پانزدهم میلادی؛ شهر قدیم گوا را بنا کرده و این شهر در زمان حضور استعمارگران پرتقالی به عنوان پایتخت و مرکز گوا شناخته می شد. شهر قدیم گوا در ۹ کیلومتری شهر پاناجی قرار داشته و از سوی یونسکو به عنوان میراث جهانی معرفی شده است. معماری آثار تاریخی این شهر بسیار با شکوه و الهام بخش بوده و گوای قدیم اوج دوران شکوه و عظمت خود را در دوره حضور پرتقالی ها تجربه کرده است. این شهر در طول تاریخ حیات خود یک بار به دلیل همه گیر شدن بیماری طاعون؛ بخش عظیمی از جمعیت خود را از دست داده و بسیاری از ابنیه آن به استثنای کلیساها، تخریب شد. پس از این رویداد، مردم منطقه از مصالح باقی مانده از شهر قدیم گوا برای ساخت شهر پاناجی استفاده کرده و این شهر را به عنوان مرکز جدید گوا بنا کردند، به همین دلیل تقریبا تمامی قلعه های تاریخی موجود در گوا حالت نیمه مخروبه دارد.

امروزه بناهای تاریخی و سبک معماری آن ها در شهر تاریخی گوا، گواهی بر شکوه معماری قرون شانزدهم تا هجدهم میلادی در این منطقه است. گفتنی است تنها هفت کلیسا از مجموع ۶۰ کلیسای موجود در منطقه به دوران پیش از قرن هجدهم میلادی تعلق داشته و کلیساهای سنت کاترین، سنت فرانسیس و کلیسای میلاد عیسی Church of Born Jesus نمایانگر سبک معماری قدیمی این منطقه هستند.

old-goa
  • حیات وحش:

پناهگاه حیات وحش بهاگوان ماهاویر BhagwanMahaveer Sanctuary   با مساحتی بالغ بر ۲۴۰ کیلومتر مربع به عنوان بزرگترین پناهگاه حیات وحش و منطقه حفاظت شده طبیعی در گوا شناخته می شود. این پناهگاه حیات وحش در نزدیکی روستای مولم Molem و در فاصله ۵۳ کیلومتری از مرکز ایالت واقع شده است. این پناهگاه حیات وحش پوشیده از درختان سرسبز و جنگل های انبوه است. دیگر پناهگاه حیات وحش گوا ، بوندلا  Bondla Wildlife Sanctuary نام دارد که بر خلاف پناهگاه حیات وحش بهاگوان ماهاویر کوچک بوده و مساحت آن تنها ۸ کیلومتر مربع است. در این منطقه حفاظت شده انواع حیوانات از جمله گاومیش کوهاندار هندی ؛ خرس و انواع پرندگان زندگی می کنند.

wild-life

منبع: www.travelettes.net

با زیباترین شهرهای تانزانیا آشنا شوید!
با زیباترین شهرهای تانزانیا آشنا شوید!
اکنون زمان سفر به آفریقاست
اکنون زمان سفر به آفریقاست
معرفی گالری ملی دانمارک
معرفی گالری ملی دانمارک
داستان مجسمه دو عاشق در باتومی گرجستان!
داستان مجسمه دو عاشق در باتومی گرجستان!