۷ دریاچه ی ریلا، سمبل حیرت آور طبیعت بلغارستان

۷ دریاچه ریلا در بلغارستان

۷ دریاچه ی ریلا را مطمئنا می توان نماد طبیعت بلغارستان و گوشه ای از هنر آفرینی خالق دانست. برای رسیدن به این هفت دریاچه ی شگفت انگیز باید پیاده روی کنید و کوه های صخره ای را در پشت سر بگذارید اما شک نکنید ارزشش را دارد. همانطور که از نام آنها معلوم است، تعداد این دریاچه ها ۷ تاست و در یکی از بلندترین کوه های بلغارستان به نام ریلا (Rila) قرار گرفته اند. این دریاچه ها، به یک دلیل پر بازدیدترین دریاچه ها در سرتاسر کشور بلغارستان هستند و آن هم این است که نام هر کدام از آنها با توجه به شکل و ویژگی هایی که دارد انتخاب شده است. با الی گشت همراه باشید تا از این گروه دریاچه های شگفت انگیز بیشتر بدانیم:

7 دریاچه ریلا در بلغارستان
مطالب مرتبط:
به این ۴ دلیل دلباخته ی بلغارستان می شوید!
صومعه ریلا، جواهر پنهان بلغارستان

برای رسیدن به ۷ دریاچه ی ریلا به طور میانگین باید مسیری ۳۰ دقیقه ای را از پایین آن بپیمایید تا به تپه برسید. «دریاچه ی شماره ۱»، پایین ترین دریاچه است ولی با این حال منظره ای باورنکردنی به اطراف دارد. این دریاچه، در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح زمین قرار دارد اما این همه ی ماجرا نیست و هنوز ۶ دریاچه ی دیگر باقی مانده است!

7 دریاچه ی ریلا

بعد از ادامه ی مسیر، به «دریاچه ی ماهی»، «دریاچه ی شبدر ۳ برگ» و «دریاچه ی دوقلو» می رسید. می توانید در کنار این دریاچه که شبیه کلیه است، کمی بمانید و از منظره ی زیبای اطراف لذت ببرید. قسمت بعدی مسیر اما سخت ترین قسمت است، دریاچه ی شماره شش، «چشم» نام دارد و دلیل نام گذاری آن به این اسم هم شکل بیضوی آن است. البته برای اینکه شکل این چشم را درک کنید، باید کاملا از تپه بالا رفته باشید و از نمای بالا به آن نگاه کنید، این دریاچه هم مانند قبلی ها شگفت انگیز است.

دریاچه ی کلیه شکل

و بالاخره بعد از آنها می رسیم به هفتمین و آخرین دریاچه که به دلیل آب بسیار زلال و شفافش، «دریاچه ی اشک» نامگذاری شده است و شگفت انگیزتر اینکه در آن بالا نمایی وجود دارد که شما می توانید بایستید و همه ی ۷ دریاچه را با هم ببینید! وقتی به آن بالا می رسید، پاهای ورم کرده و آسیب دیده دیگر برایتان معنایی ندارد و دیگر اذیتتان نمی کند چون منظره ای که در آن جا در پیش رویتان می بینید، آن همه زیبایی، همه ی سختی های راه را از یادتان می برد. وقتی به آن بالا می رسید، ۲ گزینه پیش رویتان دارید: یا از آسانسور برقی ای که در بالای آن تعبیه شده است استفاده کنید یا تمام مسیر را به پایین برگردید که البته مسیر راحتی نیست و چند ساعتی زمان می گیرد.

۷ دریاچه ی ریلا در بلغارستان، یکی از زیباترین جلوه های طبیعت است که می توان دید. نظر شما درباره ی این دریاچه ها چیست؟ آیا تا به حال به آنها سفر کرده اید؟ تجربه ی خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

«تَرین» های بلغارستان را بشناسیم
«تَرین» های بلغارستان را بشناسیم
به این ۴ دلیل دلباخته ی بلغارستان می شوید!
به این ۴ دلیل دلباخته ی بلغارستان می شوید!
جاذبه های گردشگری پلودیو، دومین شهر بزرگ بلغارستان!
جاذبه های گردشگری پلودیو، دومین شهر بزرگ بلغارستان!
معرفی هتل ۴ ستاره رویال وارنا
معرفی هتل ۴ ستاره رویال وارنا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code