۷ دلیل برای سفر به آنکارا!

سفر به آنکارا

استانبول پایتخت ترکیه است! احتمالا بسیاری از افراد تا حالا این تصور اشتباه را داشته اند، اما در واقع آنکارا پایتخت ترکیه است. احتمالا شما هم این اشتباه را کرده اید و دلیل این موضوع این است که استانبول بسیار بسیار بیشتر از آنکارا مورد توجه گردشگران است. این در حالی است که آنکارا هم جاذبه های گردشگری زیادی دارد و سفر به آنکارا کاملا ارزشش را دارد. در این نوشتار می خواهیم شما را با دیدنی ترین جاذبه های آنکارا آشنا کنیم. با الی گشت همراه باشید:

  • مقبره آتاتورک (Mausoleum of Atatürk)

هنگام بازدید از مقبره ی آتاتورک، اولین چیزی که توجه را به خود جلب می کند، شکوه و بزرگی این مقبره است. اگر  چه نمای بسیار ساده ای دارد اما قدرتمند است. این مقبره برای مردم ترکیه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که آتاتورک (به معنای پدر ترک)، بنیان گذار جمهوری ترکیه بوده است، او این شهر را به عنوان پایتخت ترکیه در آن دوران انتخاب کرد.

مقبره آتاتورک
  • منطقه ی کیزیلای (Kizilay)

مطالب مرتبط:
آنکارا یا استانبول! امسال به کدام‌ یک سفر کنیم؟
خوشی های سفر به آنکارا

کیزیلای را می توان مرکز تجارت آنکارا با فروشگاه های بسیار، فروشگاه های زنجیره ای بزرگ، خرده فروشی ها، رستوران های شیک و زندگی شبانه ی پرهیاهو دانست. کیزیلای درست در مرکز شهر آنکارا قرار گرفته است و منطقه ای شلوغ و سرزنده در این شهر است.

منطقه ی کیزیلای
  • قلعه ی آنکارا (Ankara Citadel)

اگر دنبال دیدن مناظر خاصی از آنکارا می گردید باید راهتان را به سمت قلعه ی آنکارا کج کنید. این قلعه در منطقه ی Ulus Bentderesi و در قسمت قدیمی شهر قرار گرفته است. شهر، مکان های باستانی زیادی دارد اما فقط تعدادی از آنها که در اطراف قلعه ی آنکارا قرار گرفته اند، توانسته اند به نسبت بقیه از توسعه ی شهرشینی و مدرنیزه در امان بمانند.

بازدید از قلعه ی سیتادل که در قسمت قدیمی شهر قرار گرفته است، کاملا رایگان است اما یادتان باشد در مسیر این قلعه هیچ گونه جای دستی برای افرادی که ترس از ارتفاع دارند، وجود ندارد و علاوه بر این، مسیر هم بسیار طولانی است.

قلعه ی آنکارا
  • گشت و گذار در خیابان های قدیمی شهر

پیشنهاد می کنیم در صورتیکه به قسمت قدیمی شهر رفتید تا از قلعه ی آنکارا دیدن کنید، حتما سری به خیابان های اطراف قلعه هم بزنید. خیابان های سنگ فرش شده ی قدیمی این منطقه مانند مارهای پیچ و تاب خورده ای هستند که در هم تنیده شده اند و با آن خانه های قدیمی سقف قرمزشان، یادآور تاریخچه ی عثمانی هستند. علاوه بر گشت و گذار در این خیابان ها می توانید از مغازه های قدیمی پارچه فروشی و جواهراتی آن هم دیدن کنید.

خیابان های قدیمی آنکارا
  • مسجد کوجاتپه (Kocatepe Mosque)

مسجد کوجاتپه ی آنکارا در یک جمله حیرت انگیز، باشکوه، قدرتمند، فریبنده، دیدنی و شگفت انگیز است. البته هر صفت دیگری که پیدا کنید باز هم نمی تواند بیانگر زیبایی این مسجد باشد. این مسجد یکی از بایدهای دیدنی در سفر به آنکارا است.

مسجد کوجاتپه
  • موزه تمدن آناتولی آنکارا (The Museum of Anatolian Civilization)

شاید بتوان مهمترین موزه ی کشور ترکیه را موزه ی تمدن آناتولی در آنکارا دانست. در این موزه، آیتم های دست ساز بی بهایی از عصر پالئولیتیک و نئولیاتیک و از دوران تمدن رومی ها نگهداری می شود. بسیاری از مردم فقط برای دیدن این موزه به آنکارا سفر می کنند. این موزه در قسمت جنوبی قلعه ی آنکارا قرار دارد و بنابراین با یک تیر می توان ۳ نشان زد! بازدید از قلعه ی آنکارا، بازدید از قسمت قدیمی و تاریخی شهر و بازدید از موزه تمدن آناتولی، هر ۳ در یک بار بازدید.

موزه تمدن آناتولی آنکارا
  • غذاهای خیابانی آنکارا

بیشتر غذاهای ترکی با گوشت درست می شوند و بنابراین اگر این آیتم خوشمزه را دوست داشته باشید، قطعا از غذا خوردن در ترکیه و به خصوص آنکارا لذت خواهید برد. معروف ترین غذای خیابانی ای که در آنکارا باید تست کنید، دونر کباب آن است. جالب است بدانید که آنکارا رکورد تولید سنگین ترین کباب دونر دنیا را با وزن ۱۱۹۸ کیلوگرم داشته است.

غذاهای خیابانی آنکارا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد