alexaa

۷ شهر زیبای جهان که حتما باید آن ها را ببینید

شهرهای زیبای جهان

نیویورک، لندن، پاریس، رم، توکیو اینها شهرهایی هستند که تقریبا همه افراد کره زمین میخواهند آن ها را  بازدید کنند. اما صدها شهر دیگر هم وجود دارد که با زیبایی های خاص خود ارزش بازدید و سفر را دارند. برای شما لیستی از زیباترین شهرهای زیبای دنیا را تهیه کرده ایم تا الهام بخش سودای سفر شما باشد. با الی گشت همراه باشید تا با این شهرها آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
۳ جزیره زیبا و بی بدیل در جهان
دیدنی ترین پارک ‌های ملی اروپا

استانبول؛ ترکیه

دلایل زیادی برای بازدید از این شهر زیبا و تاریخی وجود دارد. این شهر قبلا به نام قسطنطنیه و بیزانس معروف بود و گاهی نیز آن را دروازه غرب به شرق می نامند. زمان تاسیس این شهر به ۶۶۰ سل قبل از میلاد بر می گردد و به همین دلیل تاریخ و فرهنگی بی مانند دارد.

istanbul

سن پترزبورگ، روسیه

سن پترزبورگ از شهرهای بندری در دریای بالتیک است که در اوایل دهه ۱۷۰۰ میللادی ساخته شده است . این شهر تحقق رویای پتر کبیر بوده است و بعنوان مرکزفرهنگی روسیه باقی مانده است. موزه ارمیتاژ و قصر زمستانی فقط لیست کوچکی از جاذبه هایی است که در این شهر بزرگ باید از آن ها بازدید کنید.

ساوانا، جورجیا

از شهرهای ایالت جورجیا آمریکا است که در قسمت جنوب این کشور قرار گرفته است، شهری جذاب است که به زیبایی بهترین جاذبه هایی که آمریکا دارد را نمایش می دهد. وقتی ژنرال شرمن در جریان جنگ های داخلی جنوب را سوزاند و غارت کرد از این شهر چشم پوشی کرد و این یعنی ساوانا شهری است که بخش زیادی از معماری قیل از جنگ خود را حفظ کرده است. پیاده روی و گردش در خیابان های این شهر که پر از بلوط های بلند است زیر نور خورشید واقعا روح بخش است، می توانید بر روی ایوان های گسترده نشسته و آب میوه های گوارای این شهر را میل کنید.

بمبئی، هند

بمبئی بزرگ ترین شهر هند و شهری مدرن با چشم انداز افقی زیباست است که در سفر به این شهر جاذبه های بسیار زیادی برای بازدید وجود دارد. دروازه هند، عبادتگاه های بسیار زیبا، بازار چر، سواحل شنهای سیاه، خانه های تاریخی بجا مانده از حکومت استعماری، حومه شهر زیبا و پارک های ملی از جاذبه های این شهر هستند.

بمبئی

کیپ تاون، آفریقای جنوبی

شهر بندری کیپ تاون سواحلی با دریای آبی زیبا و شن های سفید دارد. این شهر خیابان معروفی به نام لانگ دارد که وروژن خلوت تر خیابان بوربون می باشد . می توانید در این شهر سوار تله کابین شده و از تماشای تصاویر مناظر هیجان انگیز دریا و کوه های این شهر لذت ببرید.

آمستردام؛ هلند

آمستردام شهر بندری زیبایی است و به دلیل شب های سرزنده خود محبوبیت خاصی دارد . این شهر یکی از محبوب ترین غذاهای دنیا را دارد؛ دونات ها در این شهر اختراع شدند. آمستردام به اندازه تعداد آدم های شهر، کافی شاپ دارد که می توانید در آنجا طعم قهوه ها و دونات های خوشمزه این شهر را بچشید. این شهر تاریخ پرباری هم دارد که نمونه های معماری به جا مانده از صدها سال قبل نمونه ای از آن ها هستند.

لیسبون؛ پرتقال

لیسبون، پایتخت پرتقال و قدیمی ترین شهر در غرب اروپا است این شهر قبل از پاریس و لندن ایجاد شده و در در دهان رود تاگوس قرار دارد. لیسبون شهری پاک و زیبا است که نیازی به اثبات زیبایی های خود ندارد و تقریبا همه قسمت های این شهر مناظری دیدنی برای تماشا دارد.

منبع:list25.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد