۷ چیزی که فقط می توانید در کره جنوبی بخرید!

سوغاتی های کره جنوبی

در دنیایی که بیش از هر زمان دیگر جهانی است، معضل آشنایی برای هر مسافر وجود دارد. بهترین سوغات در شهرهایی که به آن سفر کرده اید چه بوده است؟ افرادی که به کره جنوبی مسافرت می کنند با شنیدن اینکه هنوز اقلامی وجود دارند که فقط می توانند در سرزمین  k-Pop و کیمچی  به عنوان سوغاتی های کره جنوبی خریداری کنید خوشحال خواهند شد. در ادامه همراه الی گشت باشید:

چای

اگرچه چای در کره مانند کشورهای دیگر از جمله چین و ژاپن چندان رایج نیست، این کشور تولید کننده چای سبز با کیفیت بالا در مناطقی مانند بوزنوگ، هادونگ و ججو است. چای های میوه ای سنتی مانند امیجا-چا (پنج چای خوش طعم ساخته شده از توت ماگنولیا) و مشیلچا (چای آلو شیرین) نیز نوشیدنی های محبوب نه تنها به دلیل طعم خود بلکه خواص می باشند.

سوغاتی های کره جنوبی

جوراب های خیلی جالب

مطالب مرتبط:
این جاذبه ها حرف اول را در کره جنوبی می زنند!
دانستنی های جالب از شکم گردی در کره جنوبی

شاید این با سنت کره برای بیرون آوردن کفش قبل از ورود به خانه (و بنابراین نشان دادن پا) مرتبط باشد، اما این کشور دارای طرح های جورابی است که در هیچ کجای دیگر یافت نمی شوند. جوراب های کره ای با طرح های عجیب و غریب، مضمون ها، گفته ها، علامت های نودل رامن و حتی چهره های شخصیت های عمومی متنوع ترین جوراب هایی هستند که می توانید تصور کنید.

وسایل آشپزخانه

برخلاف دیگر کشورهای آسیایی که معمولا از ظروف چوبی یا بامبو استفاده می کنند، کره جنوبی از ظروف فلزی استفاده می کنند که معمولا دارای شکل مسطح یا مربع می باشند. گرچه این سنت به دوره باکجه برمی گردد، زمانیکه خانواده سلطنتی از ظروف نقره ای برای شناسایی سم در غذای خود استفاده می کردند، کره ای های امروزی به دلیل خواص بهداشتی این ظروف را ترجیح می دهند.

وسایل آشپزخانه کره جنوبی

هالیو پارافرنالیا

اگر دچار هیجان k-Pop شده اید، هیچ جایی بهتر از کره جنوبی برای دست یابی به هالیو پارافرنالیا نمی توانید پیدا کنید

محصولات کاغذی کره

هانجی یا کاغذ سنتی دست ساز کره از پوست درخت توت فرنگی ساخته شده و به لحاظ تاریخی برای پوشاندن درها و پنجره های خانه جهت حفاظت از آنها در برابر گرما استفاده می شده است. امروزه، این کاغذ ماده ای رایج برای ساخت عروسک های کاغذی، چراغ های رومیزی، لوازم تحریر و حتی لباس است.

هانجی کره جنوبی

جلبک دریایی خشک شده

جلبک دریایی خشک شده یا کیم به لایه های بسیار نازک و کاغذ مانند تبدیل شده و در بسته بندی هایی برای خوردن با برنج بفروش می رسد، گرچه خود به تنهایی نیز بسیار خوشمزه است. یک مزیت دیگر آن خواص فوق العاده  آن است چرا که آکنده از کلیسم، ویتامین ها و کاروتن ها می باشد. این میان وعده متداول را می توان در همه جا از فروشگاه های بزرگ و بازارهای سنتی تا فروشگاه های محلی خریداری کرد

تمبرها

دوجانگ یا تمبرهای شخصی در سراسر این کشور برای امضای قراردادها و اسناد مهم علاوه بر امضای معمولی استفاده می شوند. این تمبرها را می توان با نام فرد با حروف الفبای کره ای در یکی از فروشگاه های تمبر در سراسر این کشور سفارش داد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code