۴ مورد از بهترین شکارگاه ها در آفریقا

آفریقا یکی از بهترین مکان های دنیا برای مشاهده حیات وحش است.

جایی که مشاهده چرخه زندگی حیات وحش در این سینمای طبیعی، سخت گیرترین مسافر ها را هم راضی می کند. می توانید گله های پرتعداد حیوانات را در زمان «مهاجرت بزرگ»، در دشت های ماسایی مارا و چریدن فیل ها در سایه کوه کلیمانجارو را ببینید و روبرو شدن با گوریل پشت نقره ای را در پارک ملی آتشفشان (Volcanoes National Park) تجربه کنید. در بسیاری از شکارگاه های آفریقا پنج حیوان بزرگ (Big Five) یعنی: شیر، پلنگ، فیل، بوفالو و کرگدن همراه با بسیاری از گونه های دیگر وجود دارد. با امکانات مختلفی که وجود دارد، از جمله بالون، گشت با ماشین های روباز و گشت پیاده، می توانید از مشاهده حیات وحش خاص این منطقه لذت ببرید. گشت در شکارگاههای برتر آفریقا، از کنیا و تانزانیا تا نامیبیا ، آفریقای جنوبی و بوتساوانا، قطعاً تجربه ای فراموش نشدنی ای برای شما بوجود خواهد آورد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
همه چیز درباره کیپ تاون ، اعجوبه آفریقای جنوبی
اکنون زمان سفر به آفریقاست
africa-best-game-reserves-moremi

ذخیره گاه ملی ماسایی مارا، کنیا

ذخیره گاه ملی ماسایی مارا، یکی از مقاصد اصلی علاقه مندان به حیات وحش است. شهرت این ذخیرگاه بدلیل «مهاجرت بزرگ» است که از جولای تا اکتبر رخ می دهد، زمانی که هزاران گاو وحشی، غزال های تامسون و گور خرها از این منطقه به دشت های سرنگیتی مهاجرت می کنند. این منطقه زیستگاه پنج حیوان بزرگ (Big Five) است و تعداد حیوانات درنده از جمله چیتا، ببر و شیر در ناحیه زیاد است. در رودخانه ی مارا می توانید کروکودیل ها و اسب های آبی را هم ببینید. مردم بومی ماسایی که با لباس های قرمز در این منطقه زندگی می کنند نیز، به جاذبه های فرهنگی این ناحیه افزوده اند. در زبان محلی مارا به معنای «خالدار» است، که ممکن است به دلیل سایه درخت های آکاسیا باشد، که با جابه جایی خورشید بر دشت می افتد و یک تابلوی زیبا برای عکاس ها خلق می کند.

africa-best-game-reserves-maasai-mara

پارک ملی سرنگیتی، تانزانیا

نام سرنگیتی، صحنه های رومانتیک دشت های وسیع آکاسیا، ساوانای طلایی و گله های حیوانات را به یاد ما می آورد و این منطقه که قدیمی ترین و محبوب ترین پارک ملی تانزانیا است و در لیست میراث جهانی ثبت شده است، همه اینها را با هم دارد. از ماه دسامبر تا جولای، «مهاجرت بزرگ» در این منطقه رخ می دهد و بیش از یک میلیون گاو وحشی، گور خر و غزال تامسون بین این منطقه و ماسایی مارا جابجا می شوند. یک مهاجرت قدیمی که یکی از زیباترین دیدنی های آفریقا محسوب می شود. پنج حیوان بزرگ (Big Five) نیز در نزدیکی مرز دو پارک زندگی می کنند و می توانید شاهد صحنه های شکار  بخصوص در طول فصل خشک یعنی از ژوئن تا اکتبر باشید. بیش از ۵۰۰ گونه پرنده مختلف از جمله پرندگان زیبایی مانند درنای تاجدار و مرغ عشق در اینجا زندگی می کنند.

africa-best-game-reserves-serengeti

منطقه حفاظت شده گرونگرو ، تانزانیا

این منطقه قبلاً بخشی از پارک ملی سرنگیتی بوده و دارای سه دهانه آتشفشانی (گرونگرو معروف ترین آنهاست)، سایت باستانی اولدوای (Olduvai Gorge) و بیش از ۸٫۳۰۰ کیلومتر جنگل های ساوانا و جنگل های انبوه است. اینجا یکی از نادرترین مناطق دنیاست، که انسان و حیات وحش با آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند. مردم بومی ماسایی نیز در کنار این حیات وحش متنوع زندگی و گله داری می کنند. در کنار منظره زیبایی که کوه های آتشفشانی در این ناحیه ایجاد کرده اند، این ناحیه یکی از پرتراکم ترین مناطق حیات وحش در آفریقا است. این پارک بعنوان بخشی از اکو سیستم سرنگیتی، میزبان جمعیت ۱٫۶ میلیونی حیوانات در زمان «مهاجرت بزرگ» بین ماههای دسامبر و جولای است.

africa-best-game-reserves-ngorongoro

 پارک ملی آمبوسلی، کنیا

کوه کلیمانجارو که بلندترین کوه آفریقا است، بر این پارک که زیستگاه گله های بزرگ فیل ها است، اشراف دارد. این پارک دومین پارک محبوب آفریقا، بعد از ذخیرگاه ملی ماسایی مارا است. در این ناحیه پنج زیستگاه مختلف شامل سیستم باتلاق، جنگل های متراکم، ساوانا و بستر خشک دریاچه آمبوسلی وجود دارد. بدلیل این اکوسیستم متنوع، حیوانات زیادی از گونه های مختلف از جمله: چیتا، شیر، غزال، ایمپالا و بیش از ۶۰۰ گونه پرنده  در اینجا زندگی می کنند.

africa-best-game-reserves-amboseli

منبع: planetware.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code