۸ روش آسان برای عکاسی حرفه ای از طبیعت

نکات عکاسی از حیات وحش

عکاس بریتانیایی چارلی ویت (Charlie Waite)، استاد عکاسی مناظر و رودخانه ها و حیات وحش است که به مناطق مختلفی از دنیا از رودخانه های بورما گرفته تا زمین های پر از گل فرانسه سفر کرده است تا بتواند تصاویر خاص خود از حیات وحش را ثبت کند. در این مطلب از الی گشت، ۸ روش سریع و راحت عکاسی از طبیعت را به نقل از این عکاس به شما معرفی می کنیم. ممکن است سفر به دور دنیا و ثبت تصاویر، آرزوی هر کسی باشد و حتی اگر حرفه ای هم نباشید، این نکات می تواند برای شما کاربردی باشد:

عکاسی از طبیعت
مطالب مرتبط:
از عکاسی در فضای شهری چقدر می دانید؟
از عکاسی در غارها چقدر می دانید؟

۱- کمی به تصویرتان روح بدهید
اجازه ندهید که عکس شما فقط یک تصویر خشک و خالی باشد و سعس کنید کمی به آن روح بدهید. آیا عکسی که می گیرید با احساساتتان توازن دارد؟ اگر جوابتان نه است باید تصاویر دیگری بگیرید.

۲- محدوده ی بینایی درونیتان را گسترش دهید
یادتان باشد: عکاسی حرفه ای فقط به داشتن تجهیزات خوب نیست بلکه چشم ها و ادراک مهم است، باید دیدتان را گسترش دهید و عکس را قبل از اینکه دوربینتان ثبت کند، در ذهنتان ثبت کنید.

۳- اصل باشید
سعی کنید فرمالیته نباشید، اگر یک کاری همیشه جواب می دهد، مدام همان را تکرار کنید. باید شرایط را بسنجید و با توجه به آن فورا در لحظه تصمیم بگیرید. عبارت شکار لحظه ها برای همین موضوع است. گاهی ممکن است یک تصویر را فقط یکبار در زندگی تان ببینید بنابراین باید فرز باشید.

نکات عکاسی از حیات وحش

۴- صبور باشید و با افراد صبور سفر کنید
صبور بودن کلید و راهنمای طلایی عکاسی و یک ضرورت است و بر عکس، عجول بودن و فشار، موانع بزرگی برای خلاقیت هستند بنابراین باید عجله را کنار بگذارید. اگر قرار است همسفر شما کسی باشد که مدام غر بزند، بهتر است اصلا دور گردشگری با او را خط بکشید. یا خودتان به تنهایی بروید و یا کسی را همراهتان ببرید که به اندازه ی خودتان صبور باشد. عکاسی از حیات وحش و ثبت یک لحظه ی دیدنی، تمرکز زیادی می خواهد.

۵- حرکت ابرها را چک کنید
حرکت ابرها را کاملا بررسی کنید و ابرهای بالا و پشت سرتان را چک کنید تا بتوانید از آنها برای هماهنگ و موزون کردن نور عکستان استفاده کنید. من همیشه این جمله را می گویم که گارگردان یک فیلم، ستایش نشده ترین فرد آن فیلم است! شما می توانید درباره ی تمام افرادی که در فیلم نقشی دارند، صحبت کنید اما هیچ کسی درباره ی نقش کارگردان صحبتی نمی کند در صورتیکه او است که به یک فیلم و بازی، زندگی می بخشد. ابرها هم همان نقش کارگردان ها را دارند پس سعی کنید از آنها کمک بگیرید و به عکس تان زندگی بدهید.

عکاسی از حیات وحش | حرکت ابرها

۶- از دوربین انتظار معجزه نداشته باشید
هرگز اینطور فکر نکنید که «خوب اگر من بتوانم چندین میلیون برای یک دوربین هزینه کنم، می توانم عکس های شگفت انگیزی بگیرم» چون اصلا اینطور نیست، در واقع دوربین بدون دستان شما چیزی به جز یک وسیله ی بی جان نیست. این شمایید که با دستانتان هنر را خلق می کنید.

۷- در جستجوی مناطق جذاب باشید
البته کاملا بستگی به این موضوع دارد که کلمه ی «جذاب» را چطور معنی کنید. اما اگر به فکر عکاسی حیات وحش هستید باید مناطق وحشی، وسیع، باز و الهام بخش را انتخاب کنید. سعی کنید مناطق بکر و دست نخورده ای را پیدا کنید که حداقل کمتر انسانی به آن رفته باشد.

۸- خودتان را به آب بزنید
آب به شما کمک می کند تا تصاویر حیرت انگیزی ثبت کنید که روح انسان را صیقل بدهد و این از قدرت های این المان طبیعت است. می توانید هر کاری با آن بکنید مثلا زیر آب بروید و تصاویر بیرونی را ثبت کنید. آب نور را جذب می کند و در نتیجه می توان تصاویر بسیار خلاقانه و غیر کلیشه ای با آن گرفت. یکبار امتحان کنید، این یکی از بزرگترین توصیه های من است.

عکاسی حیات وحش

منبع: wanderlust.co.uk

یک فوت و صد فن ویژه مدیریت آژانس های مسافرتی ایران
یک فوت و صد فن ویژه مدیریت آژانس های مسافرتی ایران
رازهایی در فروشندگی که شما را به موفقیت می رساند
رازهایی در فروشندگی که شما را به موفقیت می رساند
چگونه تیم خود را با رسانه های اجتماعی همراه کنیم؟
چگونه تیم خود را با رسانه های اجتماعی همراه کنیم؟
درون ذهن یک مدیر موفق چه می گذرد…؟!
درون ذهن یک مدیر موفق چه می گذرد…؟!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code