پارکی برای آنها که شیفته ی هیجان اند!

پارک هوایی سوجی

تجربه همه نوع هیجان در اسکای پارک سوچی

آیا به دنبال تفریحات هیجان انگیزی هستید که ضربان قلب و میزان آدرنالین خون شما را افزایش دهد؟ بسیار خب ما به شما اسکای پارک ای جی هاکت در سوچی (SKYPARK AJ Hackett Sochi) را پیشنهاد می کنیم. این پارک تفریحی در نزدیکی یکی از مشهورترین مراکز پرورش ماهی قزل آلا در نزدیکی مرکز اقامتی کوهستان کراسنایا پولیانا (Krasnaya Polyana mountain resort) قرار دارد. این پارک در تابستان سال ۲۰۱۴ میلادی افتتاح شده و نام خود را از یک ماجراجوی نیوزلندی به نام ای جی هکت (AJ Hackett) گرفته است که از علاقه مندان ورزش های هیجان انگیز و پرش از مناطق مرتفع بوده و شهرت خود را به دلیل پرش از برج ایفل در ۲۶ ژوئن سال ۱۹۸۷ میلادی به دست آورده است. امروزه او دارای یک شرکت مشهور بین المللی است که در زمینه ایجاد پارک های هوایی و سکوهای بانجی جامپینگ فعالیت کرده و تا کنون در گوشه و کنار جهان پروژه های متعددی را انجام داده است. تا کنون و طی ۲۴ سال گذشته این شرکت توانسته است در بیش از ۱۰ کشور مختلف دنیا پارک های هوایی و ورزش های هیجان انگیز تاسیس کرده و از این نظر در سراسر جهان به عنوان یک شرکت پیشرو و مشهور شناخته می شود. برای آشنایی با این پارک هیجان انگیر با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
معرفی ۱۰ شهربازی هیجان انگیز برتر در سال ۲۰۱۵
رامایانا، هیجان‌انگیزترین پارک آبی پاتایا

پارک هوایی یا همان اسکای پارک سوچی نیز توسط این شرکت طراحی و ساخته شده است. در این پارک هر نوع ماجراجویی که در ذهن شما وجود داشته باشد، امکان پذیر است و شما می توانید در طولانی ترین پل و گذرگاه هوایی جهان با طول ۴۴۰ متر قدم زده و لحظاتی فراموش نشدنی را پشت سر بگذارید. در این مسیر شما از عرض دره ای به عمق ۲۲۰ متر بگذرید که برای گذر از آن هیچ محدودیت سنی و جسمی وجود نداشته و تنها شما باید بر ترس خود از ارتفاع غلبه کنید. اکر در این پارک در پی تجربه هیجان بیشتری هستید؛ می توانید شانس خود را در بخش پرش آزاد و البته کنترل شده و امن از بالای پل به پائین امتحان کنید. در این بخش دو گزینه پرش بانجی جامپینک ۶۹ متری و ۲۰۷ متری در برابر شما قرار دارد. اگر هم دوست دارید به همراه یکی از دوستان یا نزدیکانتان به یکدیگر متصل شده و به پائین بپرید؛ (Tandem Bungy Jump) را امتحان کنید.

این تفریح همواره دارای هیجان زیادی بوده و هم افرادی که خود از ارتفاع به پائین پریده و هم تماشاچیان لحظات هیجان انگیزی را تجربه می کنند.  به همین منظور یک سکوی ویژه برای تماشاچیان در این پارک تدارک دیده شده که به آن ها امکان تماشای پرش ها افراد دیگر را از سکوها می دهد.

یکی دیگر از امکانات موجود در این محل، حرکت سریع و سر خوردن بر آسمان بالای دره ای عمیق به کمک کابل های ویژه و (Flying Fox, zipline) است که شما در آن می توانید به صورت انفرادی یا چند نفره در کنار یک دیگر به وسیله اتصالات ویژه ای به کابل های موجود در مسیر تعیبه شده در ارتفاع آسمان دره به صورت معلق متصل شده و سر بخورید تا لحظات هیجان انگیزی را تجربه کنید.

گزینه منحصر به فرد دیگری که در این محل وجود دارد، تاب مخصوص سوچی یا (SochiSwing) است که با شعاع ۱۶۰ متر به شما اجازه می دهد به صورت انفرادی یا در گروه های ۲ یا ۳ نفره با سرعت زیادی در آسمان حرکت کنید.  این تاب مخصوص در سراسر جهان بی نظیر بوده و بزرگترین نمونه موجود در کره زمین محسوب می شود. این تاب در ارتفاع ۱۷۰ متری از سطح دره نصب شده و شما تنها طی چند ثانیه به آن سوی دره خواهید رسید.

در این پارک یک سکوی ویژه صخره نوردی به ارتفاع ۱۸ متر وجود داشته و دیگر بخش هیجان انگیز آن، پارک طناب های معلق موگلی (Rope Park Mowgli) است که شما از روی پلی معلق و ساخته شده از طناب عبور می کنید. (موگلی نام شخصیت یکی از کارتون های مشهور والت دیزنی است که در ایران با نام پسر جنگل شهرت دارد) این پارک محل مناسبی برای افرادی است که در جستجوی تفریحات هیجان انگیز بوده و البته هیچ تمرین و تخصص خاصی برای استفاده از تجهیزات این پارک مورد نیاز نیست.

لازم به توضیح است که کلیه تجهیزات این پارک کاملا امن بوده و این پارک به عنوان نخستین پارک در جهان محسوب می شود که جایزه ویژه (S) به دلیل دارا بودن سطح استثنائی امنیت و کیفیت، دریافت کرده است. در این پارک، خدمه مجرب و تجهیزات استاندارد و پیش بینی های انجام شده، همه و همه محیطی کاملا امن را برای ماجراجویی شما فراهم کرده است.

به شما توصیه می کنیم در سفر خود به روسیه حتما بازدید از این پارک را در برنامه خود گنجانده و بر ترس خود از ارتفاع غلبه کنید. در این محل شما فرصت دارید تا خود را به چالش کشیده و سطح جدیدی از توانمندی را در محیطی امن برای خود تعریف کنید.

مطالب مرتبط

رژه ی برندها در مرکز خرید زورلو سنتر استانبول

آسبادهای نشتیفان خواف، شاهکار مهندسی ایران باستان

معرفی کامل هتل اسپیناس پالاس تهران