آفریقای جنوبی، هواپیما، قطار و امنیت

 در آفریقای جنوبی با چه وسیله ای سفر کنیم؟

برای کسانی که قصد سفر به آفریقای جنوبی را دارند، شاید سوال هایی درباره هزینه جابه جایی در این سرزمین پهناور ایجاد شود. در اینجا اشاره مختصری داریم به حمل و نقل با هواپیما و قطار در آفریقای جنوبی و در آخر از امنیت در آفریقای جنوبی خواهیم گفت. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
از گشت و گذار در آفریقای جنوبی لذت ببرید
آنچه از آفریقای جنوبی نمی دانید
plane in train in South Africa

سوالاتی که برای برنامه ریزی سفر به آفریقای جنوبی پیش می آید اغلب به این صورت است: آیا گردش در کشوری به این وسعت کار راحتی است؟ آیا پرهزینه است؟ چه چیزهایی ممکن است اتفاق بیافتد؟ اما شما برای جا به جا شدن در این سرزمین راه های زیادی دارید. از راه هایی مثل اجاره ماشین و اتوبوس که بگذریم خوب است اطلاعاتی درباره هزینه ها و شیوه حمل و نقل با وسایلی مانند هواپیما و قطار داشته باشیم.

حمل ونقل با هواپیما

پروازها در آفریقای جنوبی خیلی گران نیستند. ایرلاین های ارزان قیمت مثل مانگو (Mango) و کولولا (kulula) هر روز به فرودگاه های بزرگ و کوچک سراسرکشور پرواز دارند. به راحتی با استفاده از کارت های اعتباری می توانید بلیط رزرو کنید. برای مثال قیمت بلیط یک طرفه از ژوهانسبورگ به دوربان ۶۷ دلار است. در مسیرهای اصلی، قیمت پروازهای لحظه آخری، تا زمانی که چند صندلی خالی وجود داشته باشد، افزایش پیدا نمی کند. برا کسانی مثل من که لحظه آخری پرواز می کنند، شرایط خوبی است. برای سایر مسیرها و یا  پرواز به فرودگاه های کوچک، هرچه به تاریخ پرواز نزدیک تر می شوید، قیمت ها افزایش پیدا می کنند. بطور کلی در زمانهای غیر معمول و صبح زود، پروازها ارزان ترند. مثل همه ایرلاین های ارزان دنیا، هزینه باری که دارید و غذا جدا حساب می شود.

train in South Africa

حمل و نقل با قطار

در آفریقای جنوبی خطوط قطار زیادی وجود دارد. چون مردم از مسیرهای گسترده تر جاده ای استفاده می کنند، بسیاری از این خطوط در حال حاضر فعال نیستند. با این وجود بعضی شرکت ها به شهرهای اصلی سرویس دهی دارند. قطارهای دوربرد Shosholoza Meyl ، به شهرهایی مانند کیپ تاون، پورت الیزابت، دوربان، لندن شرقی، ژوهانسبورگ وکویینزتاون می روند. این قطارها راحت و امن هستند و در ایستگاه های مختلف در شهرهای کوچک در مسیر توقف دارند. قطارها ارزان ترین وسیله جابه جایی در آفریقا هستند. بلیط برای یک تخت از ژوهانسبورگ به دوربان ۲۸ دلار است. برای آگاهی از قیمت ها و جدول زمان بندی باید به وب سایت شرکت ها مراجعه کنید. کسانی که دنبال خدمات لوکس تری هستند می توانند از قطارهای Blue Train استفاده کنند که از پرتوریا به کیپ تاون می رود و قیمت بلیط یک طرفه آن برای یک تخت مشترک، در طول فصل های کم مسافر، ۱۳۰۰ دلار است. هزینه آن بالاست اما این هزینه شامل نوشیدنی و  غذای عالی است  و واگن های راحتی دارد.

امنیت

نکته آخر درباره امنیت این که برای یک مسافر تنها، آفریقای جنوبی خطرناک تر از شهرهای بزرگ آمریکا نیست. شاید تعجب کنید اگر بدانید میزان قتل درشهر دیترویت، خیلی بیشتر از آفریقای جنوبی است. البته هنوز هم در خیابان به توریست ها حمله می شود به خصوص در شهرهایی مثل ژوهانسبورگ و کیپ تاون که بیشترین میزان تجاوز و دزدی در آفریقای جنوبی را دارند. پیشنهاد می کنیم در آفریقای جنوبی به صورت هیچهایکینگ سفر نکنید. یکی از راه های سفر امن در آفریقای جنوبی اجاره ماشین یا استفاده از اتوبوس است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code