حیات وحش خائو خئوی تایلند را تجربه کنید

تجربه ناب طبیعت و حضور در حیات وحش خائو خئوی تایلند

به همه مسافران کشور تایلند توصیه می‌شود که سفر خود به این کشور زیبا را با تورهای طبیعت گردی موسوم به خائو خئو  « Khao Kheow Open Safari » تکمیل کرده و تجربه ای متفاوت برای خود رقم بزنند. این تور معمولا در پکیج های گردشگری شهر پاتایا و بانکوک ارائه می‌شود. تلفظ نام این پارک حیات وحش تا حدی دشوار بوده و برخی گمان می‌‌‌کنند که به معنی “به تایلند خوش آمدید است”  اما این نام تنها به پارک حیات وحش فوق الذکر اشاره داشته و ارتباطی با خوشامدگویی به کشور تایلند ندارد.

دسترسی به این منطقه حفاظت شده واقع در استان چونبوری « Chonburi » بسیار ساده بوده و برای رسیدن به آن تنها با یک ساعت مسافرت جاده ای از بانکوک و ۹۰ دقیقه از پاتایا می توان اقدام کرد. در این پارک و باغ وحش فضای آزاد شما تجربه ای متفاوت از محیط زیست طبیعی و حضور جانوران را احساس خواهید کرد. در این محل بیش از ۸ هزار جانور در قالب ۳۰۰ گونه مختلف جانوری در مسافتی بالغ بر ۲ هزار جریب زندگی می‌کنند که این آمار مطمئنا برای جلب رضایت هر بازدید کننده ای و به ویژه خانواده ها کفایت خواهد کرد. در پارک حیات وحش خائو خئو، شما می‌توانید برنامه های متنوع و مختلفی را انتخاب و براساس آن وارد مجموعه شوید. این برنامه ها می‌تواند شامل گردش عادی در پارک جنگلی یا حتی دیدار از فاصله بسیار نزدیک از جانوران وحشی باشد.  الی گشت برخی از جذاب ترین کارهایی را که می توان در پارک حیات وحش خائو خئو  انجام داد، معرفی می کند:

مطالب مرتبط:
زیباترین آبشارهای تایلند
دهکده مارها در تایلند را بشناسید
حیات وحش تایلند

سوار تراموای ویژه باغ وحش شوید

استفاده از تراموای داخلی باغ وحش یا « Zoo Tram » برای کسانی که دوست ندارند با خودروی شخصی به محوطه جنگلی وارد شوند، بسیار مناسب بوده و با کمک آن شما می‌توانید در گوشه و کنار  ین مرکز حیات وحش تردد کرده و دیدنی های آن را مشاهده کنید.  استفاده از این تراموا رایگان بوده و این قطارها در تمامی ایستگاه های تعبیه شده در پارک توقف کرده و در صورتی هم که دوست داشتید در ایستگاه های امن بین راه پیاده شوید، به راحتی و در هر زمان می توانید با تراموای بعدی به مسیرتان ادامه دهید.

به منطقه جنگلی بروید

یکی از برنامه های بسیار سرگرم کننده و در عین حال آموزشی ارائه شده در پارک حیات وحش خائو خئو که می‌توان در آن از انواع پرندگان و حیوانات جنگلی بازدید کرد؛ تور جنگل است. در این تور، چشمان شما به ضیافت طبیعت بکر و حیواناتی می رود که هیچ گاه آن ها را در محیط زیستشان ندیده اید. دیدن گربه سانانی که روی شاخه های درختان لم داده اند یا حیوانات وحشی که در جنگل پرسه زده و تماشای انواع پرندگان وحشی موجود در این منطقه، تجربه ای متفاوت و شگفت انگیز خواهد بود.

تور علمی حیوانات وحشی خائو خئو

در این تور، شما اطلاعات زیادی درباره دنیای حیوانات وحشی، نحوه زندگی آن ها و محیط زیستشان خواهید آموخت. مربیان این مرکز همچنین به شما نکته های جالبی درباره حضور در طبیعت، نگهداری از منابع طبیعی و چرخه بازیافت طبیعی و چگونگی شناسایی قلمرو حیوانات و جان سالم به در بردن از آن در شرایط اضطراری  ارائه می کنند. در این برنامه حتما دوربین خود را به همراه داشته باشید تا در صورت لزوم قادر به تهیه تصاویر حیرت انگیز و شگفت آوری شوید که هر لحظه ممکن است در برابرتان ظاهر شود.

سفر با فیل

سفر با فیل ها

در پارک حیات وحش خائو خئو شما امکان سوار شدن به پشت بزرگ ترین حیوان موجود روی زمین را داشته و می توانید بخشی از مسیر را سوار فیل های آسیایی شوید. شما در این بخش می توانید بر پشت فیل های اهلی سوار شده و در قسمت های ویژه ای از پارک حیات وحش تردد کنید. در بخش ویژه ای نیز امکان تماشای حرکات نمایشی فیل ها و مهارت آن ها در اطاعت از دستورات مربیانشان وجود دارد.

گشت شبانه

گشت شبانه یا « Night Safari» یکی از جذاب ترین بخش های این سفر محسوب می‌شود که همزمان با غروب آفتاب و تاریک شدن هوا شما می‌توانید به تماشای زندگی شبانه حیواناتی مانند خوک خرطوم دراز مالایایی « tapirs»، فیل ها؛ زرافه ؛ لاما یا شتر بی کوهان آمریکای جنوبی، شترمرغ استرالیایی و تعداد زیادی از پرنده ها بروید که در طول شب به فعالیت می پردازند. در مورد امنیت این تور اصلا نگران نباشید زیرا شما توسط خودروهای ویژه و بسیار مدرن و به همراه تیمی از محیط بانان مسلح و حرفه ای به این گشت شبانه خواهید رفت.

با تسمه های معلق گیبون روی جنگل پرواز کنید

یکی از جذاب ترین تفریحات قابل استفاده در پارک جنگلی خائوخئو، استفاده از تسمه های معلق موسوم به « Gibbon™ Zipline Tours» است که شما در آن با کمک تجهیزات ویژه ای روی تسمه های فلزی طناب شکلی که در فاصله دو نقطه مرتفع بر فراز جنگل نصب شده اند، معلق شده و به کمک چرخ های سوار شده روی این تسمه ها در هوا تاب خورده و به سمت جلو می روید. این تجربه علاوه بر هیجان انگیز بودن، به شما نمایی منحصر به فرد از طبیعت و پارک جنگلی ارائه می‌کند که در تمام عمر فراموش نخواهید کرد. درباره امنیت این تسمه های معلق نیز اصلا نگران نباشید زیرا این وسیله به قدری امن است که حتی کودکان اجازه استفاده از آن را دارند. به اعتقاد بسیاری از وبسایت های گردشگری از جمله « Trip Advisor » تسمه های

آشنایی با ۱۴ مورد از هیجان انگیزترین تفریحات در پوکت
جاذبه های باورنکردنی کرابی
برای سفر به تایلند چه وسایلی در چمدان خود بگذاریم؟
راهنمای سفر به بانکوک

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code