کاربران گوشی‌های نت ۷ سامسونگ تلفن‌های خود را روشن نکنند

گوشی سامسونگ

مقامات امنیت حمل و نقل هوایی ایالات متحده، با اقدامی گسترده به مسافران خطوط هوایی هشدار دادند که از روشن و شارژ کردن گوشی‌های سامسونگ گلکسی نت ۷ در حین پرواز جدا خودداری کنند. این اقدام در پی چندین گزارش از آتش گرفتن این گوشی‌ها صورت گرفت. اداره هوانوردی فدرال آمریکا (اف ای ای) به مسافران تذکر داد که حتی از گذاشتن این گوشی در چمدان‌هایشان در قسمت حمل بار، خودداری کنند. این اقدام‌ها به دلیل نگرانی‌های اخیر در خصوص این مدل از گوشی‌های سامسونگ صورت گرفته است. لازم به ذکر است که هشدار اف ای ای درباره یک محصول خاص به مسافران هوایی، اتفاق بسیار نادری است. با الی گشت همراه باشید تا در ادامه بیشتر از این خبر بدانیم.

مطالب مرتبط:
اگر تلفن همراهتان را در سفر خاموش نکنید چه اتفاقی می‌افتد؟
در سفر برای حفاظت از اطلاعاتتان گوش خطر را بپیچید
مشکل گوشی نت 7 سامسونگ

هفته گذشته، شرکت سامسونگ از شرکت‌های تولید‌کننده گوشی‌های هوشمند در سایز بزرگ، فراخوان جهانی را اعلام کرد. این اقدام بعد از تحقیقات مربوط به آتش‌سوزی چند گوشی سامسونگ صورت گرفت و مشخص‌ شد که ‌باتری‌های لیتیومی این گوشی‌ها عامل این حوادث بوده‌اند. به گزارش خانواده‌ای در ایالت فلوریدا، هنگامی که گوشی سامسونگ گلکسی نت ۷ را برای شارژ درون خودروی جیپ خود گذاشته بودند، گوشی منفجر و ماشین‌شان آتش گرفته و از بین می‌رود. سامسونگ آخرین نسخه گوشی‌های نت خود را در آگوست سال جاری روانه بازار کرد. گوشی‌های سری نت از گران‌ترین تولیدات شرکت سامسونگ به شمار می‌روند. طراحی این گوشی‌ها در واقع برگرفته از طرح سری گوشی‌های «گلکسی اس» است. یکی از قابلیت‌هایی که سامسونگ به گوشی‌ نت ۷ اضافه کرده ، قابلیت تشخیص عنبیه چشم است که می‌تواند با شناسایی الگوی عنبیه چشم کاربر،‌ قفل گوشی را برایش باز کند.
نت ۷ سامسونگ اولین دستگاهی نیست که به خاطر مشکلات باتری‌های لیتیومی، آتش گرفته‌ است این اتفاق قبلا برای لپ‌تاپ، ماشین‌های سواری تسلا و حتی هواپیما‌ی بوئینگ ۷۸۷ نیز رخ داده است. در اوایل سال جاری، سازمان بین المللی هوانوردی غیر نظامی، که یکی از آژانس‌های سازمان ملل به‌شمار می‌رود، مجموعه‌ای از استاندارد‌های جهانی ایمنی هوانوردی را وضع کرد که بر اساس آن جابجایی محموله‌های حاوی باتری‌های لیتیومی توسط هواپیماهای مسافربری قدغن است. این قانون تا زمانی ادامه خواهد‌داشت که بسته‌بندی امنی برای این محصول ارائه شود تا بتوان از انتقال آتش احتمالی به درون هواپیما و تخریب آن جلوگیری کرد.

بررسی هشدار «اف ای ای» درباره گوشی‌های نت ۷ سامسونگ، توسط  شرکت‌های هواپیمایی

اگر شما قصد دارید با گوشی نت ۷ سامسونگ سفر کنید، مأموران پرواز در خصوص استفاده و یا شارژ گوشی در حین پرواز برای شما تصمیمات خاصی خواهند گرفت.
اداره هوانوردی فدرال بیان کرد: به علت گزارش‌های اخیر در خصوص آتش سوزی گوشی‌های هوشمند، مسافران باید از شارژ، استفاده و یا گذاشتن گوشی‌های خود در چمدان‌های قسمت بار، خودداری کنند.
این اتفاق بسیار نادری است که «اف ای ای» به مسافرین هشدار دهد که در حین پرواز از محصولی به خصوص استفاده نکنند. سازمان بین المللی هوانوردی غیر نظامی اعلام کرد: بعد از گزارش‌های ارائه شده توسط سامسونگ از حوادث اخیر مربوط به تلفن‌های همراه، این تدابیر امنیتی گرفته شده‌ است.
شرکت‌های هواپیمایی اِمِریکن، دلتا و یونایتد، که از شرکت‌های بزرگ هواپیمایی آمریکا بشمار می‌روند، در حال بررسی هشدارنامه «اف ای ای» هستند، اما هنوز برایشان مشخص نیست که چگونه مطمئن شوند که مسافرین در حین پرواز گوشی‌های خود را خاموش می‌گذارند. سخنگوی شرکت دلتا، مرگان دورنت، بیان کرد: فعلا در حال بررسی این اختیارنامه هستیم. سخنگوی شرکت هواپیمایی اِمریکن، رز فینشتاین نیز اعلام کرد: این شرکت هم‌اکنون در حال گفتگو با «اف ای ای» است، اما هنوز تصمیمی، در خصوص این موضوع گرفته‌ نشده که مسافران اجازه دارند چه نوع دستگاه‌هایی را در حین پرواز همراه خود داشته‌ باشند.
همچنین سخنگوی شرکت یونایتد، پانزنبرگر، گفت: این شرکت با بررسی دستورالعمل «اف ای ای»، هشدار‌های لازم را به مسافران و کارمندان خود در خصوص این گوشی‌ها اعلام خواهد‌کرد. وی در ادامه گفت: مهمانداران در اولین فرصت هشدارهای امنیتی لازم را درباره گوشی‌های سامسونگ به مسافران متذکر خواهند‌ شد. شرکت هواپیمایی سنگاپور در حال حاضر استفاده و شارژ این گوشی‌ها را در حین پرواز ممنوع اعلام کرده و شرکت استرالیایی کوانتاس نیز از مسافران درخواست کرده که از این گوشی‌ها استفاده نکنند. در ماه فوریه، آژانس هوانوردی سازمان ملل به تمام کشورها توصیه کرد، حمل‌و‌نقل محموله‌ باتری‌های قابل شارژ لیتیومی در هواپیماهای مسافربری بطور موقت ممنوع شود. البته این دستورالعمل شامل باتری‌های درون دستگاه‌های در دست استفاده مسافران مانند تلفن همراه، لپ‌تاپ و تبلت آنها نخواهد بود. هفته گذشته، شرکت سامسونگ، فراخوانی جهانی را در خصوص نت ۷ اعلام‌ کرد. به دلیل حوادث اخیر، سهام شرکت سامسونگ الکترونیک، چهار درصد سقوط کرد که این بدترین سقوط سهام شرکت از ماه ژانویه به بعد به شمار می‌آید.

پوشیدنی های هوشمند اغلب به کار نمی آیند!
برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸
تحقیقات سری نظامی عامل کشف کشتی تایتانیک بود!
ببینید گردشگری چه تاثیری بر مناطق محروم می گذارد؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code