بلیط هواپیما

هجوم گردشگران انگلیسی به ترکیه با کاهش ارزش لیر

بهبود گردشگری ترکیه با کاهش ارزش لیر

با توجه به کاهش مداوم ارزش لیر ترکیه نسبت به پوند انگلستان، تور گردانان انگلیسی در حال بازگشت سریع به به این مقصد گردشگری جذاب هستند. ارزش پول ترکیه در ۱۲ ماه گذشته حدود ۳۵ درصد کاهش داشته است. این موضوع، یک خبر بسیار خوب برای گردشگران انگلیسی و همچنین گردشگران سایر کشورهاییست که قصد سفر به مقصد گردشگری ترکیه را دارند. مقامات این کشور توریستی، در حال برنامه ریزی سریع، برای بهبود بخشیدن به وضع اقتصادی خود از طریق صنعت گردشگری هستند. در ادامه این خبر با الی گشت همراه باشید.

گردشگری ترکیه
مطالب مرتبط:
سفر یک میلیون و ۱۵۹ هزار گردشگر ایرانی به ترکیه
معروف ترین و لذیذترین کباب های ترکیه
سفرنامه استانبول از زبان الی گشت

از ترکیه خبر رسیده است که گردشگران انگلیسی در حال بازگشت به این مقصد گردشگری جذاب و پر طرفدار هستند. دلیل این امر، کاهش ارزش لیر ترکیه در مقایسه با پوند انگلستان است. بر اساس تحقیقاتی که توسط موسسه GFK صورت گرفته است، پرواز های مستقیم انگلستان به ترکیه نیز نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی، حدود ۹۴ درصد افزایش داشته است. همچنین، تورهای گروهی به مقاصدی همچون استانبول و آنتالیا از این کشور، نسبت به سال گذشته حدود ۶۳ درصد رشد داشته است. در سال ۲۰۱۵ میلادی، ترکیه با حدود ۴۲ میلیون گردشگر ورودی، به عنوان ششمین کشور پر بازدید جهان اعلام شد. این روند پس از یکسری نا آرامی ها، به ۲۵ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۶ کاهش یافت. امروزه اداره امور خارجه ترکیه، این کشور را به عنوان مقصدی امن برای بازدید در سال ۲۰۱۸ میلادی معرفی کرده است.

تعداد گردشگران روسی که به ترکیه سفر می کنند نیز با رشدی بسیار زیاد همراه بوده است. بر اساس آمار، در سال ۲۰۱۸ رکورد گردشگران روس ترکیه با حدود ۶ میلیون بازدید کننده شکسته خواهد شد.

بهبود گردشگری ترکیه

طبق تحقیقاتی که شرکت امور مالی Debenhams انگلستان انجام داده، از هر هشت نفر بریتانیایی، حداقل یک نفر تعطیلات خود را با توجه به نرخ ارز فعلی کشور انتخاب می کند. مدیر کل این شرکت در اینباره اظهار داشت:

مردم همیشه برای سفر کردن، اول به میزان هزینه هایی که انتظار دارند در یک هفته بکنند، نگاهی می اندازند، به همین دلیل، آن ها معمولا نرخ ارز را در نظر می گیرند. آن ها نه تنها به جاذبه ها و سواحل زیبای ترکیه علاقه دارند، بلکه به کاهش نرخ ارز ااین کشور در مقایسه با پوند هم علاقه زیادی دارند! دلیل هجوم گردشگران انگلیسی به ترکیه نیز، علاوه بر تفریحاتی که می توانند در این کشور انجام دهند، همین کاهش ارزش لیر است.

استانبول کودکتان را ذوق‌زده می‌کند
استانبول کودکتان را ذوق‌زده می‌کند
مسجد سلطان احمد استانبول، شاهکار معماری عثمانی
مسجد سلطان احمد استانبول، شاهکار معماری عثمانی
از حمام های سنتی استانبول چه چیزی انتظار داشته باشیم؟
از حمام های سنتی استانبول چه چیزی انتظار داشته باشیم؟
چطور از فرودگاه بدروم به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بدروم به مرکز شهر برویم؟