توریسم سلامت چرا مهجور مانده است؟

توریسم سلامت چیست و چرا به آن توجه نمی شود؟

توریسم درمانی از مهم ‌ترین صورت های گردشگری در جهان است که علاوه بر این که بسیار درآمدزا است، یکی از فاکتورهای توانمندی هر کشور در زمینه گردشگری در نظر گرفته می شود. همچنین احمد لطفی، یکی فعالان صنعت غذا و گردشکری و به نقا از ایسنا گفت: ایران در حوزه توریسم سلامت خوب عمل نکرده است و سایر کشورها در این عرصه از ایران جلوتر گام بر می دارند و باید در نظر داشت که توسعه این نوع خدمات به دست بخش خصوصی و توجه به این بخش احیا می گردد. کشور ما در حوزه گردشگری سلامت دارای ظرفیت خوبی است، بنابراین جای کار زیادی دارد و می بایست تبلیغات و بازاریابی مناسبی برای خدمات پزشکی انجام شود که تا کنون صورت نگرفته است. برای اطلاع بیشتر از ابعاد این خبر در ادامه با الی گشت همراه باشید.

توریسم سلامت
مطالب مرتبط:
درباره ی گردشگری سلامت چه می دانید؟
موزه هایی عجیب درباره غذا و سلامتی
۱۰ کشور سلامت جهان

در صورتی که قصد داشته باشیم توریسم سلامت را توسعه دهیم، باید فعالیت در این خصوص را به دست بخش خصوصی بسپاریم تا شبیه به سایر حوزه ها این خدمات جنبه رقابتی به خود بگیرد و ارائه خدمات با کیفیت بهتر و قیمت ارزان تر صورت پذیرد، زیرا بسیاری از بیماران هستند که هزینه درمان و خدمات مرتبط با آن برایشان بسیار اهمیت دارد. البته توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که بیماران خارجی که وارد یک کشور می شود علاوه بر خدمات پزشکی، احتیاح به سایر خدمات از جمله امکانات رفاهی مثل هتل و یا خدمات حمل و نقل دارد. با اندکی تامل در میابیم که چرا در این زمینه ما خوب عمل نکرده ایم، در واقع ما به جای اینکه گیرنده خدمات را به کشور وارد کنیم ، ارائه دهنده خدمات را صادر کرده ایم چراکه در حال حاظر بسیاری از پزشکان و متخصصان ما در کشورهای خارجی سکونت دارند و کار می کنند.

گردشگری سلامت

گناباد یکی از شهرهای دارای ظرفیت جهت توسعه توریسم سلامت

به گفته لطفی:

یکی از شهر هایی که در این حوزه از ظرفیت های خوبی برخوردار است شهرستان گناباد در استان خراسان رضوی است که می تواند در جذب گردشگران داخلی و خارجی عملکرد خوبی داشته باشد، این شهرستان منابعی همچون قنات قصبه، طبیعت و کویر و سایر امکانات درمانی را داراست که می تواند اتفاقات خوبی را در این حوزه رقم بزند، همچنین با توجه به اینکه این شهر چندان از مشهد دور نیست و مشهد به عنوان قطب گردشگری محسوب می گردد، می توان از این فرصت نهایت استفاده را برد و تا حد امکان گردشگران را به این شهر هدایت کرد.

اقامتگاه بوم گردی در گناباد

هرچند که این شهر به لحاظ دارا بودن هتل های سطح بالا چندان از امکانات بالایی برخوردار نیست اما از لحاظ اقامتگاه‌های بوم گردی در رتبه اول استان قرار دارد. در واقع ورود گردشگر سلامت به شهرستان گناباد موجب رونق و توسعه و کسب درآمد در حوزه‌‌های مختلف می گردد که به همین دلیل می بایست اقدامات لازم از جمله تجهیز و بهره برداری مناسب از بیمارستان بهلول گنابادی و دانشگاه علوم پزشکی گناباد، در این خصوص و جذب گردشگر در حوزه توریسم سلامت صورت پذیرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد