دولت ۳۰ طرح گسترده هتلداری را در دستور کار دارد

هتل سازی

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: دولت در دستور کار خود ۳۰ طرح گسترده ساخت هتل و هتلداری در کشور را دارد.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  از ایجاد ۱۳۰ هزار فرصت شغلی در ارتباط با گردشگری و صنایع دستی تا پایان امسال در کشور خبر داد و تصریح کرد: دولت تدبیر و امید ازهمان ابتدا توجه خاصی به صنعت گردشگری داشت و همواره این صنعت را مورد حمایت قرار می‌داد زیرا بهبود گردشگری در کشور زمینه را برای بهبود اوضاع اقتصادی و همچنین اشتغال‌زایی فراهم می‌کند.

مطالب مرتبط:
تفاهم همکاری بزرگترین هتل ساز جهان با سازمان تامین اجتماعی
سرای عامری ها در میان ۲۵ هتل برتر خاورمیانه

وی توجه به بومگردی را نیز لازم و ضروری دانست و بیان کرد: بسیاری از اماکن و خانه‌های روستایی در دل کویر یا شمال و جنوب و شرق و غرب کشور توانایی دارند که به مراکز گردشگری و جذب سرمایه تبدیل شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز عملیات احداث نخستین هتل پنج ستاره حلال کشور در اصفهان را نیز مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این مجموعه با دارا بودن ۲۵۰ اتاق، ۶۰۰ تخت و ۵۰ واحد آپارتمانی می‌تواند نقش مهمی در زمینه اسکان گردشگران داشته باشد.

براساس این گزارش، نخستین هتل حلال پنج ستاره کشور در زیربنایی بالغ بر ۲۸ هزار متر مربع و با ۲۵۰ اتاق و ۵۰ آپارتمان ظرف سه سال آینده ساخته خواهد شد، اما در عین حال تعداد بسیاری از کارشناسان همچنان انتقادات جدی به اختصاص برند حلال به هتل‌ها دارند. هزینه ساخت این هتل ۲هزارمیلیارد ریال تخمین زده شده که از محل سرمایه‌گذاری خارجی و صندوق بازنشستگی کشوری تامین می‌شود.

جاذبه های گردشگری جلفا، شهر مرزی آذربایجان شرقی
جاذبه های گردشگری جلفا، شهر مرزی آذربایجان شرقی
روستای ایستا در طالقان، جایی رمزآلود که ورود خانم ها به آن ممنوع است!
روستای ایستا در طالقان، جایی رمزآلود که ورود خانم ها به آن ممنوع است!
اسرار زیگورات چغازنبیل
اسرار زیگورات چغازنبیل
جیغ های شبانه در غار آبی سهولان
جیغ های شبانه در غار آبی سهولان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code