رنگ کردن خر به جای گورخر در باغ وحشی در مصر

دانش آموز مصری متوجه رنگ کردن خر به جای گورخر شد!

یکی از دانش آموزان مصری به  نام محمود سرهانی به باغ وحش جدیدی که به تازگی در بخش باغ بین المللی (International Garden) پارک شهری قاهره شروع به کار کرده بود، رفته بود که با پدیده عجیب و غریب روبرو می شود که آن رنگ کردن خر به جای گورخر بود. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا این اتفاق عجیب را بیشتر بررسی کنیم.

رنگ کردن خر به جای گورخر
مطالب مرتبط :
باغ وحش و باغ گیاهشناسی بوداپست ، قدیمی ترین باغ وحش مجارستان
باغ وحش چیانگ مای در تایلند
با دیدن این حیوانات قهقهه خواهید زد! + تصویر

در واقع او از گورخری عکس گرفته بود که با قرار دادن عکسش در فیس بوک با سر و صدای زیادی مواجه شد. محمود به این حیوان به عنوان گوره خر در باغ وحش مشکوک شد، به گفته او به دو دلیل به این حیوان شک کرد که یکی اینکه رنگ سیاه روی صورتش، پخش شده بود و دومی گوش های این حیوان به اندازه گوش‌های گورخر نبود. جالب تر از همه این که در فیس بوک خود چنین نوشته بود که: “حماقت در این کشور به جایی رسیده است که یک خر محلی را رنگ کرده اند تا به گورخر شبیه گردد”.

رنگ کردن خر به جای گورخر در مصر

بعد از انتشار این خبر چندی از دامپزشکان مصری به سرعت این ادعا که رنگ کردن خر به جای گورخر بود را تایید کردند که این حیوان واقعا یک خر معمولی است نه یک گور خر، اگرچه مدیر پروژه باغ ها در قاهره به نام محمد سلطان این خبر را تکذیب کرد و ادعا کرد که این حیوان یک گورخر واقعی است و رنگ نشده است. او در ادامه می گوید: “مراقبت از حیوانات به شیوه مناسبی صورت می گیرد و برای اطمینان از وضعیت‌ آن ها، به طور منظم بازرسی می شوند”.

گورخر

اما رهبر گروه فعالان حقوق حیوانات که به نام PETA شناخته می شود نظر محمد سلطان را قبول ندارد و خلاف این نظر را دارد و چرا که او اعتقاد دارد از حیوانات به طرز صحیح و مناسبی مراقبت صورت نمی گیرد. معاون موسس PETA نیز در مصاحبه با شبکه سی ان ان اعلام کرده است که : ” مراقبت های مناسب برای حیوانات هیچ کدامش این موضوع را تصدیق نمی کند که ما اجازه این را داریم که حیوان اهلی همانند خر را مجبور به تحمل فشاری کنیم که از اسپری مواد شیمیایی نظیر رنگ ناشی می شود و احتمال این می رود که این کار موجب آلرژی دردناکی برای حیوان شود. این موسسه همچنین امید دارد که مسئولان ذی ربط در قاهره هر چه سریع تر به این مسئله به طور جدی رسیدگی کنند.

گورخر

هرچند قبلا نیز شاهد مواردی مشابه در این زمینه بوده ایم که موجب فریب مردم شده است که یکی از آنها در باغ وحشی در چین و در سال ۲۰۱۳ رخ داد که طی آن یک سگ پشمالو را در قفس به جای شیر قرار داده بودند. همچنین در غزه نیز باغ وحشی مشابه همین موضوع که رنگ کردن خر به جای گورخر بود را انجام داد و دو خر سفید را به شکل گور خر رنگ آمیری کرده بود که مالک آن دلیل این کار را هزینه بالای قاچاق حیوانات زنده اعلام کرد و دلیل آن را محدودیت های رژیم صهیونیستی درباره واردات این حیوانات دانست.

همکاری سرمایه گذاران خارجی و تشریح شیوه ‌تامین مالی در ایران
همکاری سرمایه گذاران خارجی و تشریح شیوه ‌تامین مالی در ایران
آتش سوزی در تالاب میقان اراک
آتش سوزی در تالاب میقان اراک
اخذ ویزا برای مسیرهای پرطرفدار توسط الی گشت
اخذ ویزا برای مسیرهای پرطرفدار توسط الی گشت
تهدیدهای امنیتی در سال آینده میلادی رو به فزونی می‌رود!
تهدیدهای امنیتی در سال آینده میلادی رو به فزونی می‌رود!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code