از قطعی برق تا لغو پروازها در پی وقوع طوفان جبی در ژاپن

حادثه طبیعی دیگر به نام طوفان جبی در ژاپن

در روز گذشته طوفان قدرتمندی به بخش های از کشور ژاپن وارد شد، طوفانی که موجب شد برق بیشتر از یک میلیون خانه قطع شود و علاوه بر خسارات وارد شده، جان ۱۰ نفر را نیز بگیرد. این طوفان که “جبی” نام دارد به زبان کره ای به معنی “قورت دادن” می باشد و از آخرین پدیده های آب و هوایی است که در پی گرمای شدید، باران، سیل و رانش زمین در این تابستان وارد ژاپن شده است. مجله الی گشت در این مطلب قصد دارد در خصوص طوفان جبی در ژاپن اطلاعاتی را به شما ارائه دهد، پس با ما همراه باشید.

طوفان جبی در ژاپن
مطالب مرتبط:
ماجراجویی های باورنکردنی در ژاپن
رونمایی از قطارهای سریع السیر Hello Kitty در ژاپن
این جزیره ی ژاپنی به یک باره خالی از سکنه شد!

به دنبال وقوع این طوفان در روز گذشته (سه شنبه ۱۳ ام شهریور) تلویزیون ملی این کشور اعلام کرد که سطح دریا به بالاترین سطح خود از سال ۱۹۶۱ رسیده است، از نظر دانشمندان، این طوفان را که به ندرت در ژاپن دیده شده است، در زمره بادهای بسیار قوی دسته بندی کرده اند. به گونه ای که حتی باند پرواز فرودگاه بین المللی کانسای که بر روی یک جزیره مصنوعی در دریا و در استان اوزاکا قرار دارد، بر اثر طوفان جبی در ژاپن در زیر آب فرو رفته، سراسر آن را آب فرا گرفته و موجب تخریب بخشی از آن نیز شده است. این فرودگاه از دیروز بسته شده و امروز چهارشنبه نیز تعطیل خواهد بود. بیش از ۷۰۰ پرواز و برنامه حرکت قطار ها نیز لغو شده است و ۱۷۷ هزار خانه در غرب ژاپن دچار قطعی برق شده اند و بسیاری ازمردم شهرها جهت تهیه مواد غذایی مورد نیاز و آب در فروشگاه ها صف بستند.

طوفان جبی ژاپن

همچنین مقامات این کشور اعلام کردند در پی طوفان جبی در ژاپن در سواحل مرکزی غرب، صد ها پرواز لغو و به یک میلیون ساکن در این منطقه توصیه شده تا محل سکونت خود را ترک کنند. علاوه بر این، رویترز در گزارشی در این خصوص ابراز داشت:

باد شدید ناشی از طوفان جبی که در برخی از نقاط سرعتش به ۲۰۸ کیلومتر در ساعت می رسد، موجب شد تا یک کشتی تانکر به وزن ۲۵۹۱ تن به یک پل در شهر کانسای اصابت کند که در اثر این تصادف، پل آسیب دید و به دلیل اینکه تانکر خالی بود، سرنشینانش جان سالم به در بردند.

طوفان ژاپن

در برخی از تصاویر منتشر شده از این اتفاق که بیشتر در شبکه های مجازی دست به دست می گردد، سقف بخشی از ایستگاه راه آهن کیوتو فرو ریخته است. اما طوفان جبی در ژاپن به پایتخت این کشور نرسید و احتمال می رود شهر توکیو فقط بارش شدید باران و وزش باد از تغییرات آب و هوایی اخیر نصیبش شود.

طوفان جبی

قبل از ورود این طوفان، هواشناسی ژاپن به مردم هشدار داده بود و آنها را نسبت به ورود این توفان و احتمال وقوع باد و باران شدید و امواج سهمگین دریا آگاه کرده بود. همچنین دولت در برخی از شهر ها از مردم به دلیل احتمال وقوع حوادثی چون رانش زمین، درخواست کرد زودتر خانه‌های خود را ترک کنند.

گردشگری هند، گروهای جدیدی از گردشگران را هدف قرار می دهد
گردشگری هند، گروهای جدیدی از گردشگران را هدف قرار می دهد
امکان بازدید از شهر زیرزمینی سامن مهیا شد
امکان بازدید از شهر زیرزمینی سامن مهیا شد
بازگشایی مجدد کاخ سلیمانیه ی کرج در ایام نوروز
بازگشایی مجدد کاخ سلیمانیه ی کرج در ایام نوروز
قلعه فلک الافلاک، یک گام تا جهانی شدن
قلعه فلک الافلاک، یک گام تا جهانی شدن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code