بلیط هواپیما

آغاز خوش برنامه لغو ویزای روسیه

آخرین خبرها از لغو روادید سفر گردشگران ایرانی به روسیه

اوایل بهمن سال گذشته با حضور «حسن روحانی»، رئیس جمهوری ایران و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه موافقت نامه ای به امضا رسید که در جریان آن، فرایند صدور ویزا برای شهروندان ایرانی و روس نباید بیشتر از سه روز کاری به طول بیانجامد. همچنین در این تفاهم نامه اهدافی نظیر تسهیل در شرایط روادید برای شهروندان دو کشور، تسهیلات روادید برای بازرگان ایرانی و روس، شرکت کنندگان در برنامه ‌های علمی، فرهنگی، هنری و همچنین دانشجویان و گردشگران دنبال می شد. پس از آن دو کشور ابراز امیدواری کردند که روابط دو کشور در عرصه‌ های مختلف تقویت شود.

مطالب مرتبط:
شکم گردی خوشمزه در روسیه
سوغات روسیه
ویزای روسیه

به دنبال همین موضوغ، در اواخر بهمن ماه در حالی که ایران با آغوش باز به استقبال از روسیه به عنوان مهمان ویژه‌ نهمین نمایشگاه بین ‌المللی گردشگری می رفت و به لغو نهایی روادید میان ایران و روسیه با خوشبینی نگاه می کرد، وزارت امور خارجه کشور روسیه اعلام کرد، روسیه و ایران درباره‌ لغو متقابل ویزای توریستی، مشورت و گفت ‌و گو نمی ‌کنند. این در حالی بود که مسوولان کشور روسیه از لغو یک ‌جانبه ویزای توریستی با روسیه از سوی ایران استقبال کرده بودند. پس از آن، به دنبال جلسات و ملاقات هایی که در این باره صورت گرفت و تمایل برخی از مسوولان مربوطه حوزه گردشگری دو کشور به لغو روادید دوطرفه بین ایران و روسیه دیروز موافقت نامه ای با اهداف اداره فدرال گردشگری روسیه از آغاز کار برای لغو روادید گروه ‌های گردشگری ایران و هند به این کشور خبر داد.
در این راستا، «ولگ سافونوف»، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «روسیه ۲۴» گفت: در حال حاضر وزارت امور خارجه و اداره فدرال گردشگری روسیه برنامه ویژه ‌ای را برای تسریع در عملیاتی شدن این طرح دارند تا شمار گردشگران ایرانی و هندی به روسیه افزایش یابد. همچنین اداره فدرال گردشگری روسیه اعلام کرد، گردشگران ایرانی در جمع ۲۰ کشور اول بازدیدکننده از این کشور قرار دارند. بر این اساس، تنها در سال گذشته میلادی بیش از ۳۵ هزار روادید گردشگری برای اتباع ایرانی صادر شده که پیش‌بینی می شود امسال این رقم به دو برابر افزایش یابد. بیشتر گردشگران ایرانی شهرهای مسکو، سنت پترزبورگ و سوچی را به عنوان مقاصد گردشگری خود در روسیه انتخاب می ‌کنند. با این حال شمار گردشگران روس که به ایران سفر می ‌کنند همچنان ناچیز است.

آبشار تنگ تامرادی، جاذبه ای طبیعی و تاریخی در یاسوج
آبشار تنگ تامرادی، جاذبه ای طبیعی و تاریخی در یاسوج
چشمه دیو آسیاب را چشمه یاد کنیم یا دریاچه؟
چشمه دیو آسیاب را چشمه یاد کنیم یا دریاچه؟
تنگه ی هلت پلدختر، تجربه ای عالی از صخره نوردی در لرستان
تنگه ی هلت پلدختر، تجربه ای عالی از صخره نوردی در لرستان
اجرای طرح «پنج شنبه های گردشگری بدون خودرو» در تهران
اجرای طرح «پنج شنبه های گردشگری بدون خودرو» در تهران