با کار زیاد، عمرتان را کوتاه نکنید!

ساعات کاری زیاد، عمرتان را کم می کند

به گفته ی پزشکان کار بیش از انداره و طولانی مدت، منجر به بیماری و به خطر انداختن سلامت بدن می شود. این تصور که با کار طاقت فرسا و  طولانی مدت به موفقیت نزدیک می شوید، در ذهن همه ما نهادینه شده است ولی واقعا به این صورت نیست. شاید با خودتان فکر کنید چطور می شود، کم کار کنید و موفق باشید! نکته همینجاست، شما چه تعریفی از موفقیت دارید؟ شاید این چیزی که شما در ذهن دارید، به از دست دادن سلامتیتان منجر شود، پس بهتر است تعریفتان را تغییر دهید. اما چرا کار زیاد عمر را کوتاه می کند؟ در ادامه با الی گشت همراه باشید.

کار طاقت فرسا
مطالب مرتبط:
این شایعات درباره کارآفرینی را باور نکنید!
کدام مهارت های آزادکاری، پردرآمدترین ها هستند؟

کار کردن زیاد، خطر بروز سکته مغزی را بالا می‌برد و ۴۰‌ ساعت کار در هفته، تا ۱۰‌ برابر بیشتر منجر به فوت می‌شود. بررسی‌ها در طی ۹ سال نشان داده‌اند که کنار گذاشتن تفریح و تعطیلات احتمال حمله‌ی قلبی را ۳۰‌‌ تا ۵۰‌ درصد افزایش و طول عمر را تا ۲۰‌ درصد کاهش می‌دهد و همچنین زمینه‌ی افسردگی و بیماری سرطان را فراهم می‌کند. نشستن طولانی‌مدت مقابل کامپیوتر یا در جلسات اداری هم ابتلا به دیابت، سرطان و کاهش عمر را منجر می‌شود.

سال در شرکت یاهو به کار گرفته می‌شد و فکر می‌کردند با قدرتی که دارد، می‌تواند برنامه‌ها و اهداف شرکت را بازسازی کند. او زنی بود که پا جای کارلی فیورینا، مدیرعامل اسبق شرکت هیولت پکارد و مگ ویتمن، مدیرعامل اسبق شرکت ای-بی گذاشته بود و بسیاری بر این عقیده بودند که اگر راه نجاتی برای یاهو وجود داشته باشد، کلیدش در دستان میر است.

میر به‌منظور ساده کردن فرآیند بروکراسی و بهبود بخشی به فرهنگ شرکت، یک برنامه آنلاین جدید را به نام PB&J راه‌اندازی کرد. کارمندان می‌توانستند شکایات و مشکلات خود را با این برنامه ثبت کنند و همچنین در مورد مسائلی که شرکت با آن مواجه بود، نظر و رأی بدهند. اگر مسئله‌ای ۵۰ رأی می‌گرفت، مدیریت آنلاین به‌صورت خودکار تحقیقاتش را درباره‌ی آن مشکل آغاز می‌کرد و به بررسی موضوع می‌پرداخت.

اگر کارفرما یا شرکت از شما می‌خواهد اضافه کاری بگیرید و بیش از ۴۰‌ ساعت در هفته کار کنید، این موضوع توازن سلامت و زندگی شما را به هم می‌زند؛ یا اگر شغل آزاد دارید و بدون استراحت و گذراندن تعطیلات، پیوسته و طولانی کار می‌کنید، سلامت خود را به‌طور جدی در خطر می‌اندازید.

کار زیاد

توصیه 

اگر در سازمانی کار می‌کنید که ساعات طولانی مشغول هستید، به فکر پیدا کردن کاری کم‌خطرتر یا برپایی کسب‌وکار خودتان باشید تا سال‌های محدودتری در معرض فشار شغل فعلی‌تان قرار گیرید. اما اگر خودتان به طولانی کار کردن وابستگی دارید، لازم است برنامه‌ریزی شخصی کنید و کارتان را به ۴۰ تا ۵۰‌ ساعت در هفته کاهش دهید و با وسوسه شدن مقابله کنید. باور کنید معنای «موفقیت»، کار کردن تا سرحد مرگ نیست!

در فوریه سال ۲۰۱۳، میر تغییری در سیاست‌های پرسنل شرکت به وجود آورد که تمامی کارمندان دورکار را به دفتر شرکت بازگرداند. کمی بعد او قوانین مرخصی زایمان کارمندان زن را هم تغییر داد و یک کمک‌هزینه زایمان و یک هدیه مالی برای والدین کودک را به تسهیلات موجود اضافه کرد. در این زمان میر به خاطر بسیاری از تصمیم‌های مدیریتی خود، بخصوص محدودیت و ممنوعیت دورکاری، تحت انتقاد شدید نشریات نیویورک‌تایمز و نیویورکر قرار گرفت.

میر برای نجات یاهو ایده‌های مختلفی را امتحان کرد. در ۲۰ می ۲۰۱۳، یاهو را متقاعد کرد که Tumblr را به مبلغ ۱.۱ میلیارد دلار بخرد. به نظر می‌آمد که تلاش‌ها به‌جایی نمی‌رسند: در جولای سال ۲۰۱۳ بازهم شاهد کاهش درآمدها بودند، گرچه سود نسبت به سال‌های گذشته کمی بالاتر رفته بود. واکنش وال‌استریت قابل پیش‌بینی بود: ارزش سهام یاهو ۱.۷% سقوط کرد. در سپتامبر همان سال اعلام شد که قیمت سهام یاهو از زمانی که میر مدیرعامل شده، دو برابر شده است؛ اما علت این افزایش به تجارت‌های شرکت تجاری چینی Alibaba Group با یاهو نسبت داده شد که قبل از انتصاب میر اتفاق افتاده بود.

شرکت یاهو همچنان در بحران دست‌وپا می‌زد. میر برنامه‌ی حساب‌شده‌ای برای برگرداندن یاهو به صحنه داشت. درحالی‌که گوگل و مایکروسافت علاقه خود را به خرید این شرکت ابراز کرده بودند،

فرآیند تصمیم گیری مشتریان چگونه است؟
فرآیند تصمیم گیری مشتریان چگونه است؟
خودتان را به روز کنید تا اثربخش باشید!
خودتان را به روز کنید تا اثربخش باشید!
عکاسی که چهره ی دیدنی های دنیا را عوض کرد
عکاسی که چهره ی دیدنی های دنیا را عوض کرد
چه دانشگاه هایی در حوزه کسب و کار بهترین هستند؟
چه دانشگاه هایی در حوزه کسب و کار بهترین هستند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code