تهدید تازه واردها را چقدر جدی بگیریم؟

داوطلبان جدید، در واقع تازه واردها به یک صنعت می باشند آنها همراه خود توانایی های جدید ، انگیزه برای کسب سهم بازار بیشتر و منابع قابل توجه می آورند. بنابراین آنها برای یک شرکت قدیمی تهدید به شمار می روند.

میزان تهدید این تازه واردها به توانایی موانع موجود بر سر راه ورود به صنعت و همچنین به واکنش رقبای موجود بستگی دارد . مانع ورود ، مانعی است که ورود یک شرکت به یک صنعت را سخت و دشوار می کند . برخی از موانع ورود شرکت به یک صنعت عبارتند از : ۱- صرفه جویی در مقیاس ۲- متمایز شدن محصول ۳- نیازهای سرمایه ای ۴- هزینه های بالای تغیر محصولات مورد استفاده ۵- دسترسی به کانال های توزیع ۶- میزان هزینه ها ربطی به اندازه مشارکت ندارد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
مدیران تازه کار با چه مشکلاتی روبرو خواهند شد؟
۶ راهکار برای هدایت موفقیت آمیز سازمان‌ها

تهدید تازه واردان

رقابت میان شرکتهای موجود 

در برخی صنایع شرکتها به یکدیگر وابسته هستند یک اقدام رقابتی توسط یک شرکت می تواند اثر قابل توجهی بر رقابتش داشته باشد و بنابراین حس مقابله به مثل یا مقابله آنها را تحریک می کند . پورتر معتقد است که رقابت شدید ناشی از فعالیت عوامل زیر است : ۱- تعداد رقبا ۲- نرخ رشد صنعت ۳- مشخصات و ویژگی های کالاها یا خدمات ۴- میزان هزینه های ثابت ۵- ظرفیت ۶- ارتفاع موانع خروجی ( دشوار بودن خروج از صنعت ) ۷- تنوع رقبا

 

تهدیدهای محصولات جایگزین

محصولات جایگزین ، محصولاتی هستند که متفاوت به نظر می رسند . اما می توانند به عنوان یک جایگزین رضایت مشتری را طلب کنند پورتر می گوید : « جایگزین ها اغلب عواید بالقوه صنعت را محدود می کنند زیرا سقفی برای قیمت محصولات آن صنعت ایجاد می کنند و سودآوری آن را محدود می کند » تا وقتی که هزینه های تغییر محصولات مورد استفاده پایین باشد ، اثر محصولات جایگزین بر یک صنعت ، شدید خواهد ماند .

قطر: شهری برای آموزش
قطر: شهری برای آموزش
کیفیت را چگونه بر فعالیتهای سازمان اعمال کنیم؟
کیفیت را چگونه بر فعالیتهای سازمان اعمال کنیم؟
وندالیسم چیست؟ چطور می توانیم با این پدیده مقابله کنیم؟
وندالیسم چیست؟ چطور می توانیم با این پدیده مقابله کنیم؟
کمک به تعامل بیشتر کارمندان با زبان بدن
کمک به تعامل بیشتر کارمندان با زبان بدن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code